Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Echosonda


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 442
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam robię przymiarkę do PiranhaMAX 230PT czy może ktoś ma jakies doświadczenia z tą echos...zależy mi na opcjach łajba i z brzegu.Ewent czy możecie polecić cos godnego uwagi w tej cenie (ok 1300pln) Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
No niestety te droższe muszą poczekać dotarła dzisiaj Eagle FishEasy 245 DS 120 , może da radę pobawić się jutro na lodzie , dzisiaj studiowanie instrukcji.

Spokojnie dasz radę :wink: Ja mam bliźniaczy model CUDA 300 i sprawuje się całkiem fajnie na lodzie. Ty masz mocniejszy przetwornik z większym kątem stożka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiam przetwornik tak że jest może max z 1 cm pod wodą i ilu wędkarzy na lodzie widziałem z echo to każdy tak właśnie robił ;) Ale pewnie jak Byś nie ustawił to i tak będzie dobrze z tym że (moim zdaniem) jak dasz go pod lód to czasem coś może się w niego zaplątać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, jak głęboko wkładasz przetwornik ?

zaleca się by był co najmniej na poziomie dolnej linii lodu. Jeżeli umieścisz na powierzchni- szczególnie przetwornik z szerokim stożkiem na grubym lodzie, to stożek może "zahaczać" o lód i fałszować wskazania.

W moim przypadku (60 stopni i do 25 cm lodu) nawet umieszczenie na powierzchni nie powodowało zakłóceń, ale ustawienie jakie pokazałem na zdjęciu jest dla mnie wygodniejsze. Jak widać na zdjęciu przetwornik jest skierowany "pod lód" więc niewiele zasłania światło otworu. Przy konkretniejszej walce z rybą jednym ruchem wyciągam konstrukcję i mam wolny teren do holu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, podpowiedz co tam zle robię ?

Jeśli chodzi o położenie przetwornika, to mam wrażenie, że nie jest dokładnie w poziomie. ta linia na połączeniu dwóch połówek plastiku musi być dokładnie równolegle do horyzontu.

Co do zapisu to z tego co widzę to jest w miarę poprawny. Ta czarna smuga pod spodem to zapis drugiego odbicia dna. Temat już przewijał się gdzieś na forum.

To efekt ustawienia dużej czułości echosondy nad twardym dnem. Spróbuj zmniejszać czułość (sensitivity) i obserwuj co się dzieje. Generalnie to specjalnie nie przeszkadza a niektórzy nawet potrafią co nieco odczytać z tego drugiego odbicia.

Ta zbyt gruba czarna warstwa przy powierzchni to też zbyt duża czułość. I to trzeba wyregulować, bo zamazuje obraz.

Wydaje mi się też że masz dość mocno podkręcony kontrast. Z tego co pamiętam u mnie jest około 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. tym serdeczniej że to pierwszy mój post na tym forum :)

Mam pytanie do tomek1. planuje zakup echa takiego jak Twoje (245DS) lub CUDA300. przy przeglądaniu instrukcji tych sprzętów rzuciło mi się w oczy że 245-ka nie ma możliwości zmiany systemu na metryczny i temp podaje tylko w F. W Cudzie widziałem że jest możliwość przestawienia z "ft" na "m" i z "F" na "stC" w a 245 nie koniecznie... chyba że może zmienili coś już w sofcie. jeżeli masz możliwość zmiany systemu pomiary możesz powiedzieć jaką masz wersję softu? będę wiedział z jakim softem mam echo kupić.

Pozdrawiam

Gerard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tomek1. planuje zakup echa takiego jak Twoje (245DS) lub CUDA300.

Ja mam Cuda 300.

Obawiam się, że nie zmienisz jednostek :roll: Zauważyłem, że na niektórych aukcjach sprzedający "zapominają" napisać, że sonda jest z USA i nie da się zmienić jednostek. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Myślę o zakupie Lowrance Mark-5x DSI. Tylko zastanawiam się czy kupić w wersji portable czy nie. Z tego co widzę do wersji portable oprócz torby, ładowarki dołączana jest przyssawka i echo chodzi na 8 baterii??? Jakie są minusy takiego rozwiązania, czy lepiej jednak kupić normalną wersję. Echo na baterie-może to jest minus, ale przecież akumulator mogę chyba tez dokupic? Stojak do przetwornika np. Jaxon też zamiast przyssawki? Jest gdzieś jakiś haczyk, bo to całe opakowanie wychodzi taniej niż w przypadku oddzielnej torby, akumulatora i ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Myślę o zakupie Lowrance Mark-5x DSI. Tylko zastanawiam się czy kupić w wersji portable czy nie. Z tego co widzę do wersji portable oprócz torby, ładowarki dołączana jest przyssawka i echo chodzi na 8 baterii??? Jakie są minusy takiego rozwiązania, czy lepiej jednak kupić normalną wersję. Echo na baterie-może to jest minus, ale przecież akumulator mogę chyba tez dokupic? Stojak do przetwornika np. Jaxon też zamiast przyssawki? Jest gdzieś jakiś haczyk, bo to całe opakowanie wychodzi taniej niż w przypadku oddzielnej torby, akumulatora i ładowarki.

minusem bedzie zapewne czas pracy/koszty i owa przyssawka. tradycyjny covver i akumulator 7,5Ah to teoretycznie 20h na wodzie w tym przypadku. nie wiem na jak dlugo starcza baterie/akumulatorki (bo skoro jest ladowarka...), skoro jest ich 8 a sonda chodzi na 12V to pojemnosc calego pakietu bedzie rowna pojemnosci jednego, wiec na takich:

http://multisort.pl/product/8948.Akumulator;R20;D;1;2V;Ni;MH;2500mAh;Energizer.html

echo pochodzi 3x krocej. przyssawka jest fajna, dopoki nie odpadnie i kabla z przetwornikiem nie wkreci sruba.

plusy to mniejsza masa, mniejsza torba i to ze przetwornik schowasz do torby, nie bedziesz musial mocowania targac "obok".

sam bralbym tradycyjnie, z covverem (tylko ladowarki nie bierz standardowej, 5zl drozsza od niej laduje aku 2-3 razy szybciej) i uchwytem. nie zgubisz przetwornika, dluzej poplywasz z echem (przy zalozeniach jak wyzej, pies wie co oni tam wsadzili) i sam zestaw do echa bedziesz mial uniwersalny. seria elite dsi bierze pradu 2x tyle, wiec z bateryjkami to ~3,5 godziny plywania, czyli w odleglej przyszlosci sie ten zestaw moze nie przydac.

suma summarum to kwestia gustu.

Pozdrawiam

Ps. jeszcze na allegro nie wystawilem, ale w najblizszym czasie bede. jest ktos chetny na combo elite 5 w zestawie z torba, uchwytem, aku etc? jesli tak to zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie . wychodze z takim problemem otóz moja piranha max 230 pisko :evil: w zakresie 0m-9.0m.Powyżej 9 metrów działa bez zarzutu czy tam denerwujacego piskania nie ma. :?: Napewno zaden alarm nie jest ustawiony w menu a baterie są ok ...czyli :?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ... W niedalekiej przyszłości planuję zakup " telewizorka " ... Wypatrzyłem sobie dwa w miarę podobne modele : EAGLE FISHMARK 320 oraz LOWRANCE- X96 ... Nie wiem na która się zdecydować ... POMOŻECIE ?? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.