Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spinningi Team Dragon


4ndrew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mały dylemat a zarazem prośbę do bardziej doświadczonych spiningistów. Chciałbym kupić sobie wędkę pod okonia na wode stojącą ( brak zaczepów w wodzie - łowienie z brzegu - 0 krzaków) możliwy jest przyłów w postaci szczupłego i mentnookiego - do 3kg max. Przeważnie będę łowił na główki około 5-8g, trok na pałeczkach do 8g i wiróki 00,0,1. To jest moje główne założenie. Sporadycznie ale podkreślam, że sporadycznie chciałbym jednak przejść się na kanał dwory w oświęcimiu na klenia, okonia, jazia i tu w gre echodzą mikro woblerki.

Wiem, że na okonie i sandacze najlepsza jest wklejanka (na sandacze duzo mocniejsza) a na szczupaki i klenie lepszy tradycyjny spining.

Przeglądając ofertę team dragona (bo tylko ta firma i model mnie interesuje) natrafiłem na takie wędziska:

(2.70 m / 2–14 g) – superczuły blank i szybka (ale nie ekstremalnie szybka) akcja predestynują to wędzisko m.in. do połowu okoni, kleni i jazi, a jego moc będzie też wystarczająca do zastosowania w łowiskach brzanowych, kiedy konieczne jest użycie małych woblerków i delikatny hol.

(2.70 m / 5–18 g) – specjalistyczne wędzisko spinningowe do łowienia na miękkie przynęty, ekstremalnie szczytowa akcja i nieprawdopodobna czułość.

(2,75 m / 3-12 g) - solidna wklejanka brzegowa o mocnym dolniku, idealna do połowu na cięższy zestaw z bocznym trokiem.

(2,40 m / 2-10 g) - wklejanka okoniowa.

Stąd moje pytanie ktory z tych spiningów byłby najbardziej optymalny w moim przypadku. Interesują mnie opinie tylko o tych wedkach i najlepiej osob ktore je używały/używają na codzień. Pierwsze dwa spiningi są to tradycyjne wedki natomiast dwa ostatnie są to wklejanki.

Z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witaj,

na wodę stojącą pasuje jak najdłuższe wędzisko, w rzece/kanale też się przyda takie.

Ze względu na okonie pasuje ci c.w. 2-10 g, wklejanka.

Wklejanką 2-10 g na luzie łowisz klenie i jazie na mikro woblerki.

Sprawę poważnie komplikują sandacz i szczupak, o wadze do 3 kg.

Wędzisko c.w. 5-18 g - pozwoli ci złowić sandacza i szczupaka, o których wspominasz, ale do mikro woblerów jest za duży c.w.

Raczej stawiam na wędzisko 2,7 m/2-14 g, ale ze względu na typ wklejanka - rozważ zakup 2,75/3-12 g, preferując okonia, klenia i jazia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 9 na 10 wyjść na ryby będzie właśnie w poszukiwaniu okonia a tylko 1 na 10 na klenia i jazia to w zupełności zgadzam się z kol. Romcio.fish. W takim przypadku tez bym Ci radził jak przedmówca:

Raczej stawiam na wędzisko 2,7 m/2-14 g, ale ze względu na typ wklejanka - rozważ zakup 2,75/3-12 g, preferując okonia, klenia i jazia.

Nic dodać nic ująć jak chodzi o zaproponowane przez Ciebie modele :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Chciałbym odświeżyć temat. Aktualnie jestem na zakupie kija na sandacza. Na pewno wiem, że będzie to kij Team Dragona (te najbardziej mi leżą) tylko że mam kilka pytań do użytkowników wybranych przeze mnie modeli. Łowił będe z łódki na płytkim zbiorniku zaporowym – głębokość max 4m a przeważnie około 2m. oraz (częściej) z brzegu na małym jeziorku wąskim a długim (gł ok. 3m). Aktualnie zastanawiam się nad takimi kijkami:

(2.45 m / 5–18 g) – lekki kij szczupakowo–sandaczowy, przeznaczony do gum na główkach od 5 do 10 g; bardzo szybka akcja i niespotykana precyzja transmisji sygnału brania.

(2.45 m / 7–21 g) – uniwersalny spinning o bardzo szerokiej gamie zastosowań, od pstrągów po lżejsze łowienie szczupaków, świetny zarówno ze średnimi woblerami jak i z główkami jigowymi 7–15 g.

(2.60 m / 7–21 g) – prawdziwa "perełka" w serii, bardzo uniwersalny model o ekstraszybkiej akcji do spinningowania małymi i średnimi przynętami.

Nad długością nie ma co sie zastanawiać bo dla mnie to nie ma jakiegoś większego znaczenia. Chodzi mi jednak o cw i akcje – wiem że na sandacza ma być xfast – wklejki nie chce.

Pierwszy kij : (2.45 m / 5–18 g) nie wiem czy nie będzie zbyt delikatny – mam wklejke TD 2-10 i powiedzmy że gramatura tego kija jest tylko torszke większa.

Drugi kij: (2.45 m / 7–21 g) byłby odpowiedni ale opis że jest to kij na pstrąga i szczupaka?? O.o Ponadto macałem go dzisiaj w sklepie i na blanku pisało, że ma akcje fast pomimo tego, ze w katalogu jest x-fast…. Nawet index sprawdziłem i miał on 28-32-245 i na blanku było fast…. Byłbym wdzięczny jakby mi to ktoś wyjaśnił

Trzeci kij: (2.60 m / 7–21 g) ten model jest znów w katalogu oznaczony jako fast… w opisie pisze że „model o ekstraszybkiej akcji“… mało tego oglądałem go wczoraj w innym sklepie i na blanku pisało x fast :D także już w ogóle zgłupiałem.

Co do przynęt to będą to kopyta około 7-8cm na główkach max 10g no i koguty 7,10,12gram.

Inne wędki mnie nie interesują.

Z góry dziekuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem na zakupie kija na sandacza.

Wybór masz spory, musisz tylko nam napisać odpowiedź na pytanie: jakimi przynętami chcesz łowić sandacze?

Ja do gum prowadzonych nad dnem wziąłbym inne wędzisko, do woblerów inne, a do troka jeszcze inne. Pozostaje jeszcze inna wersja - uniwersalny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.