Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Ubranie wędkarza


dawidtypa

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Z niemieckiego demobilu warte polecenia też są kombinezony czołgistów lub lotnicze z podpinką - ocieplaczem. Z naszego demobilu bardzo dobre są spodnie i kurtki goretex. Jeśli chodzi o maskowanie to niemieckie typu flecktran są o wiele lepsze ;)

Tylko jedna uwaga, jeżeli mamy zamiar nosić mundury to należy z nich odpruć oznaki przynależności narodowej /flagi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord Konrad I, tak, dotyczy to każdego munduru. Zawarte jest to w rozporządzeniu

MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 19 października 2005 r. w sprawie zakazu używania munduru wojskowego lub jego części (Dz. U. z dnia 31 października 2005 r.)

Do tego dochodzi jeszcze kilka innych podstaw. Jestem żołnierzem, noszę mundur więc mam trochę inne podejście do tematu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod przedmówcami, za niewielkie pieniądze można zaopatrzyć się w rewelacyjną odzież GoreTexową z demobilu. W zależności od zasobności portfela można odziać się niemiecki, brytyjski, amerykański bądź rodzimy - sporo tego na aukcjach internetowych. Jakością materiału na pewno bije wielu droższych producentów "prowędkarskich".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakością materiału na pewno bije wielu droższych producentów "prowędkarskich".
Zgadza się z tym że jest jedno ale :roll: za amerykańskie płaci się zdecydowanie więcej niż tej samej klasy innych armii :neutral: chociaż nie uważam tego za coś złego bo US Army to chyba jedyna firma na świecie która tak doskonale wyposaża swoich ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za USA przemaiwa przede wszystkim krój kurtki, dobrze skrojony /nie worek/ z przemyślanymi kieszeniami, suwakami pod pachami, stójką oraz podwójnym dopasowanym kapturem z daszkiem. Przerabiałem gorki BW i UK i dopiero USA spełniło moje oczekiwania. A i kamuflarz "trendy" :wink:

41e94cee17c0df13m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elpojo, masz jakiś link, do kogoś, kto sprzedaje dobry demobil?

Nie mam swojego faworyta. Dobrzy sprzedawcy(ARTFOX, jangran) mają niestety drogą odzież, ja preferuję okazje na które potrafię polować nawet 2-3 miesiące :wink: Najważniejsza jest determinacja, powodzenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie,

Chciałabym kupić mojemu mężczyźnie pod choinkę jakieś ciepłe ubranie wędkarskie. Nie orientuje się w tym w ogóle. Nie wiem jakie firmy są dobre....

Pomóżcie!;-)

znalazłam jakieś takie komplety....

http://www.allegro.pl/item482992047_kombinezon_jaxon_extreme_cold_rozm_xl_kurier_24h.html

http://www.allegro.pl/item485700965_oddychajacy_komplet_kurtka_spodnie_r_xl_gratis.html

http://www.allegro.pl/item477329476_kurtka_spodnie_komplet_jaxon_fishing_team_xxl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eveline, Ja na twoim miejscu wybrałbym ten drugi komplet, jest trochę drozszy od jaxona ale za to materiał jest oddychający co moim zdaniem jest bardzo ważne ponieważ pod ubraniem nieoddychającym bardzo człowiek się poci :wink: tym bardziej spinningista który czasami musi dużo się na chodzic :razz: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie mial bym zbyt duzo pieniedzy na jakis fajny wedkarski kombinezon to plecam NARCIARSKI!!!! sprawdza sie wysmienicie :), sam korzystam, jest cieply i te drozsze sa nie przemakalne :) (ale i tak tansze od wedkarskich xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z czystym sumieniem mogę polecić bieliznę Polartec Power Stretch. Celowo nie wymieniam firmy końcowej, bo to tylko materiał.

Od spodu polartec, na zewnątrz solidna warstwa niehaczącej się tkaniny, nie pillinguje się, znaczy nie wyciera na jajkach, świetnie przylega do ciała, na wiosnę i jesień idealne pod kurtki i spodnie membranowe, gore, hydro.... -tex.

Rzecz jest naprawdę elastyczna. Dla przykładu facet 190cm wskakuje w kalesonki M bez problemu.

Bardzo dobre parametry oddychalności i tak samo, a nawet lepiej, jeśli idzie o termikę, bo my wędkarze przeca nie latamy na rowerkach górskich po lodzie:)

Zachęcam do tego materiału, możecie go sprawdzić. Moim zdaniem na sezon jesienno zimowy, na pierwszą-w ekstremalnych warunkach-na drugą warstwę, trudno znaleźć konkurencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Celowo nie wymieniam firmy końcowej, bo to tylko materiał.
To tu akurat żle bo powinieneś wymienić nazwę firmy ,bo wiadomo firma firmie nie równa choć może używać tych samych materiałów .

Przeglądając katalog Dragona na 2009 zwróciła mą uwagę firma Anderson GEOFF -odzież inteligentna :wink::razz: czy ktoś się spotkał z ich wyrobami ,może ktoś używa spodni ,kurtki lub bielizny termo .

Moją uwagę skupiła koszula OUTLAST piszą że schładza ciało jak jest gorąco a jak się zrobi zimno to grzeje .

Tylko żę koszt koszuli to 370pln .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy neopren grzeje i chroni przed wiatrem ? Bo zamierzam w marcu pobiegać za okoniem czy pstrągiem i przydałyby się rękawiczki i skarpetki neoprenowe oraz jak tata dołoży to spodniobuty neoprenowe . Tylko czy one ochronią 12 latka choć trochę przed odmarznięciem palców lub nóg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, na Twoje życzenie, proszę bardzo, komplet można dostać w sklepach HiMountain.

Jak się dobrze poszuka, można kupić za ca 300pln.

Jest podobny materiał, którego używa firma Barrakuda - tecnostretch. Komplet tego producenta to okolice 200 pln, modele Elbrus i Warano.

Barracuda bielizna

http://www.barracuda.info.pl/sklep,lista,k-18.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.