Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rzeka Wieprz


konktenbit

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem spinninguję na jesieni na tym odcinku Wieprza, który mam w zasięgu rowerem[tym bardzo nierybnym], ale jeszcze nic nie złowiłem, spinningista ze mnie bardzo początkujący.

A nie wiesz może jak wygląda w tej chwili sytuacja na Wieprzu w Kocku i na Tyśmienicy? Duża woda? Da się dojechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

cale zycie lapie na wiśle, postanowiłem ze czas na lekką zmiane rejonów i specyfiki łowienia. Wlasnie dużo dobrego słyszałem o wieprzu ale nigdy nie byłem i nie łapałem .

Interesuje mnie w.w. odcinek.

Są jacyś wędkarze miejscowi może co by mogli poratować radą na co i gdzie i z czym:)??

za wszelkie info już dziękować

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam wszystkich :)

mam małe pyt. czy ktos może łapie na wieprzu miasto dęblin okolice?? ja od tego sezonu zacząłem ale zero wyników. próbowalem na feeder ale nie wiem co tu zrobic jest tak silny nurt ze to poezja :/ a zaznaczam ze feeder mam do 150g zakladalem 120g obciazenia i dalej zestaw spływal do brzegu :/ macie jakies pomysły na ten problem?? dzisiaj bylem na spining i wynik 4:0 dla wieprza :/ bez kitu az sie we mnie gotuje ze nie moge sobie poradzic z ta rzeka. a taka piekna jest.

pozdrwiam i czekam na porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateuszek22, Jeśli chcesz mieć jakiekolwiek wyniki na Wieprzu to musisz mu poświęcić sporo czasu i nie zrażać się niepowodzeniami. Jest to bardzo trudna rzeka do łowienie, ja mieszkam nad Wieprzem i naprawdę trzeba bardzo dobrze poznać rzekę żeby mieć efekty. Dzisiaj 3 godziny machania spinem efekt okonik ,szczupaczek i wypięty kleń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Jako nowy, choć od dłuższego czasu odwiedzający ro forum witam wszystkich.

Rzeka Wieprz - moje ulubione łowisko od 27 lat. Z braku czasu łowię na Wieprzu ok. 10 razy w roku. I choc mam do niego ponad 60 km, z chęcią tam powracam. Łowię na odcinu od Sobieszyna do Korzeniowa, głównie feederami oraz bolonką. Rzeczywiście jest to dość trudna wędkarsko rzeka, o stosunkowo dużym, jak na rzekę nizinną, uciągu. Według mnie, dla łowienia z "doskoku", w weekend, niezbędne jest bezbłędne "czytanie rzeki", bądź jej dokładna znajomość. Można też podpatrywać "swojaków", którzy w 90 % łowią na przystawkę, na stale nęconych miejscach. Nie wchodząc w szczegóły najleprzymi okresami do łowienia na tej rzece są miesiące 03 do połowy 05 oraz od połowy 07 do kończa 09. Przynęty na biąłą rybę to białe robaki, pinka, czerwone robaki, pszenica i kukurydza konserwowa. Najlepiej sprawdzają się niewielkie ilości zanęty sklepowej z równoczesnym nęceniem w/w. ziarnami. Z ryb, którę łowię dominują krąpie, jazie, leszcze, płotki oraz okazjonalnie jako przyłów brzany, świnki, jelce, ukleje i sumiki karłowate. W ostatnich dwóch tygodniach dwukrotnie łowiłem na Wieprzu. były to ok. 4 -ro godzinne zasiadki od wschodu słońca. Rezultaty zadawalające - kilka leszczy, jazi ładnych płoci i krąpi, jakiś sumik ok 0,5 kg, mała brzana. generalnie, ze względu na ilość brań musiałem zrezygnować z połowu na białego robaka (głównie ukleje i małe płotki), na rzecz kukurydzy, na którą biarą już większe rybki. I jeszcze jedno - kłusownoctwo. Wiekszość tubylców łowi bez zezwoleń. Byłem niejednokrotnie świadkiem połowów sieciowych (szczególnie w starorzeczach). Jak się później dowiedziałem ryby te są "parowane" razem z ziemniakami i służą jako karma dla świń. Do tego dochodzi brak jakiejkolwiek etyki wśod wędkarzy, szczególnie w okresach tarła jazi, leszczy i sumów. Naprawdę wielkie ilości tych ryb są wyławiane przez lokalnych mieszkańców i sprzedawane za "mamrota".

A tak poza tym to Wieprz jest pewnie jedną z ostatnich dzikich rzek w Polsce. Piękno jej doliny i bogactwo przyrody są tym co mnie szczególnie przyciąga, nawet w okresach, kiedy ryby nie współpracują (ze względu na obfitość naturalnego pożywienia). Dlatego też często rezygnuję z Wisły na rzecz Wieprza pomimo gorszych wyników czysto wędkarskich.

Pozdrawiam wszystkich zafascynowanych Wieprzem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam, Panowie proszę o pomoc a mianowicie jak zmontować i łapać gruntówką na Wieprzu. Mam zamiar łapać w okolicy Kocka i czy jak łapiecie na spławik to czy szukacie zatoczki czy tez sami spowalniacie nurt? jesli tak to jak to robicie ? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Ja łowię w okolicach Lubartowa i Jeziorzan. W tym roku efekty marne. Jeśli chodzi o zestaw na grunt to mi najlepiej sprawdza się prosty zestaw z ciężarkiem(100-120g) na bocznym troku, bez żadnych koszyczków, rurek itp. Nęcę ręcznie, durze kule zanęty z gliną żeby nie spłynęło za szybko. Przynęty to groch na leszcze, biały robak na płocie. do tego zestawu można też podpiąć przypon z kotwicą i robakami albo martwą rybką wtedy można złowić suma którego w wieprzu nie brakuje. Ogólnie do tej rzeki trzeba mieć bardzo, bardzo dużą cierpliwość. Dużo zaczepów, szybki nurt i wybredne ryby. Jesienią można złapać naprawdę duże ryby na żywca. Na spining głównie okonie ale szczupaczek też się trafi. Jak ktoś wyżej napisał kłusowników i syfu też nie brakuje, a kontroli (przynajmniej w okolicach w których ja łowię) w zasadzie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 year later...
  • 10 months later...

Witam  w lecie miałem okazje wedkowac na rzece wieprz metodą spławikową bez  rewelacji kilka uklejek I płoc.Łowiłem w okolicy Lubartowa (wyjeżdzałem rowerem przez park koło stawu).Moją miejscowka była połozona koło mostu nad wieprzem .W tym roku chce sprobowac pospinningować jakieś propozycje przynet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.