Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zanęta z piasku


ds-fan

Rekomendowane odpowiedzi

Czy słyszał ktoś z was o zanęcie z piasku??kiedyś wyczytałem ten sposób w jakiejś gazecie wędkarskiej.Piasek sie smaży na oleju ,może być zwykły olej kuchenny +zapach w płynie lub olej rybny.Podobno bardzo skuteczna metoda i bardzo tania.Czy ktoś z was tak nęcił??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

O takim sposobie nieslyszalem ale przypomniales mi pewien ''myk'' zwiazany z piaskiem, ziemia. Lowiac ukleje na zywca czesto pod splawik rzucam garsc takiej ziemi , robi ona smuge i to zwabia ukleje, ploc, na chwile bo na chwile ale zawsze robaczka skubna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

tanto także tak łowiłem :grin: A o takim czymś jak pisze ds-fan, to nie słyszałem :shock: Jaką to spełnia rolę? Ryby to jedzą, czy tylko piach sprawia atrakcyjną chmurkę zapachową? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek sie smaży na oleju ,może być zwykły olej kuchenny +zapach w płynie lub olej rybny.

Dobre, taka oszukana kaszanka, bo na kaszankę z piaskiem kilka razy nęciłem i połowiłem, przez przypadek. Zresztą ryby przy braku konkurencji na brzegu biorą na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy tak nęcił - łowił na czerwonego robaka, a piasek smażył tylko i wyłącznie na oleju na starej patelni ;D Rekordów nie miał ale wychodził zawsze z rybką i to nie jedną ;) Tłumaczył faktem że zapach wabi ryby, ale piasek nie syci więc te szukają dalej i zgadnijcie na co trafiają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałam :mrgreen: tyle, że u nas w Polsce to raczej "rzadkość" w porównaniu z innymi krajami, a wymyślili to chyba Rosjanie :roll: Kiedyś natknęłam się na artykuł o nęceniu piaskiem, gdy szukałam szczegółów dot. użycia najzwyklejszej cegły :???:

O nęceniu piaskiem tyle wiem, że świetnie utrzymuje zapach np. tranu lub innych rybnych jak pisze ds-fan olejów rybnych, nie da się nim przenęcić łowiska, jest z łatwością stosowany na wody stojące jak i płynące, przede wszystkim przez grunciarzy.

Ale co jak i gdzie to zielona jestem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej rybny

ds-fan szukałem tego do kulek. Nie mogłem znaleźć tego w żadnym spożywczaku :shock: Może w Super-Markecie :?:

A szukałeś w sklepach wędkarskich??firma TB robi olej rybny można zakupić na ich stronie internetowej.Ja kupuje w fishing-martcie ,kosztuje coś koło 14złociszy.Czasem jest na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda sam nie tworzyłem ,takich mieszanek ,ale kiedyś jak wchodziły nowości na rynek kupilem zestaw ciężarków z piasku , :shock: bardzo mocno sprasowanego i aromatyzowanego piasku ,ów ciężarek bardzo dobrze nadawał się na dno muliste bo po zetknięciu z wodą ,w ciągu 3min całkowicie się rozpuszczał i uwalniał cały zapach przez 2-3godz.Co prawda karpi nie połowiłem ,ale za to liny wręcz szalały w wodzie ,tej samej firmy mialem zanęte ,tak samo sprasowana ,kostka 10cm/10cm ,nie wiem co za skład wymyślono ,kostka namakała w wodzie i zanęta unosiła się pionowo do góry ,tyle drobnicy jeszcze w życiu nie połowiłem jak tamtego razu.Owe nowości przywoził kolega z Holandi i spotkałem się z nimi tylko raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja z nęceniem pisakiem spotkałem się raz. Będąc na zawodach zawodnik łowiący na stanowisku obok nie mając żadnych efektów postanowił nęcić zwykłym piskiem zwilżony wodą. Sypał to dużymi garściami efektem było mnóstwo kiełbi. Ja osobiście nigdy nie próbowałem ale wiem że skutecznie przyciąga drobnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
jak juz masz zamiar sie tak wysilac to pisz chociaz oprawnie ''sposÓb''

co to piasku to jedynie uzywalem z ziemia i plotki o dziwo przyplywaly

Przytyka motyka gracy. :mrgreen:

Jak już masz zamiar się tak wysilać to pisz chociaż oprawnie ''sposÓb'' .Co to piasku to jedynie używałem z ziemią i płotki o dziwo przypływały.

14 błędów w dwóch zdaniach, trzeba bardzo chcieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nad wodą nad którą mieszkam jest to bardzo popularny sposób zanęcania ryb przez tubylców. Do piasku (ziemi) dodają ryż preparowany i atraktor. Woda jest o średnio szybkim uciągu o głębokości stałej ok. 1,5 do 2,0m dno żwirowate lub piaskowe przy łachach lekko muliste. Ryby poławiane to płoć,jaż,kiełb;jelec.Zanęta jest średnio lużna widać kiedy się kończy po tym jak poniżej nęcenia przestaje wypływać ryż.Z moich obserwacji zanęta skuteczna jest w miesiącach chłodnych połów na białe robaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.