Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Spinning do 450 zł


BobekSTW

Rekomendowane odpowiedzi

abu zwykle w kijach spinningowych występuje "błędne" oznaczenie kija, tzn. kije mają obniżone granice masy wyrzutowej. Ale tak postępują praktycznie wszyscy producenci, niezależnie czy jest to jakieś marne Mikado, czy super Shimano z górnej półki..

Chodzi o żywotność kija, a nie jego "prawidłowe oznaczenie"...

Osobiście nigdy nie kupię kija spinningowego Mikado, nie wezmę także Kongera, tak przecież zachwalanego, Maxx Cross 2.40 c.w 15-40 strzelił mi podczas prowadzenia 12cm twistera na 20gr główce, Maxim Twist 270 c.w 2-12 pękł podczas połowów bocznym troczkiem z 5gr oliwką podczas zacięcia niespełna 20cm okonia, w dodatku pękł zaraz poniżej łączenia, więc Konger przekreślony całkowicie, a miałem ich kilka, o żadnym nic dobrego powiedzieć nie mogę..

Co do samego łowienia, z jigami poradzi sobie praktycznie każdy kijek jeśli główki nie przekraczają tych 10gr., z wahadłówkami typu Gnom3 czy obrotówkami powyżej rozmiaru 3 bywa dużo gorzej, większość kijaszków się po prostu nie nadaje, z uwagi na akcję, ugięcie, "złe" rozmieszczenie przelotek i wogóle..

Co do polecanie konkretnego kija, niechcę tego robić, ale ogólnie Cormoran ostatnio zadbał o spinningistów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

daTeo00 , dzięki za opinię szczegółowo uzasadnioną.

Nie wydałbym tyle ani na Mikado, ani na Kongera.

Do tej pory nie używałem w zasadzie przynęt o większej masie niż 20g.

Po prostu nie lubię łowić ciężko.

Okoniówkę do paproszków mam, lekki spinn 3-18 też. Zastanawiam się teraz, czy wziąć kij 7-28 czy 8-35 Daiwa Infinity Jig.

Postaram się też obejrzeć aktualną ofertę Cormorana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest w tym, że nie sposób przed zakupem choćby ołów 25g przywiesić na kiju i sprawdzić jak pracuje.

Nie ma się co sugerować takimi rzeczami, musisz wziąć poprawkę na to że przynęta pracująca te 15-20 metrów od brzegu, będzie regularniej uginać kijek, niż ten 25gr. ciężarek.. Musisz kijek porównać w sklepie, możesz wciąć do ręki kilka kijów o podobnych "wartościach", a z tej kolekcji wybierzesz 2 najodpowiedniejsze, szczegółowo zbadasz oba z nich, porównasz ugięcie, wykończenie, czy pasuje Ci uchwyt kołowrotka, czy dobrze leży w ręce i z dwóch liderów, wybierzesz ten bezkonkurencyjny.. Porządna wędka spinningowa nie jest zakupem na jeden sezon, jeśli ekspedient, tudzież właściciel salonu wędkarskiego jeśli sam jest wędkarzem, napewno zrozumie to swoiste kręcenie nosem, więc naprawdę nie masz się co abu czaić. A opinie "innych" spinningistów co do akcji, czy innych opisów kija mogą być zupełnie inne, jeden lubi sztywniejszy szybki kijek, inne sztywny ale ładnie średnio pracujący, a jeszcze inny lubi kluchę.. A druga sprawa że co wędkarz to trochę inny sposób prowadzenia przynęty, więc nie ma co porównywać, trzeba mieć kij w ręce i przebierać bo taki kijaszek będzie przecież pociechą na kilka sezonów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle w kijach spinningowych występuje "błędne" oznaczenie kija, tzn. kije mają obniżone granice masy wyrzutowej. Ale tak postępują praktycznie wszyscy producenci, niezależnie czy jest to jakieś marne Mikado, czy super Shimano z górnej półki..

Chodzi o żywotność kija, a nie jego "prawidłowe oznaczenie"...

Ja myślałem, że zaniżone cw. mają tylko klasowe spiny a w zasadzie blanki a kije z dolnej półki mają właśnie przeszacowany cw. Tak na marginesie: wczoraj łowiłem z opadu i w pewnym momencie zaszła konieczność użycia główki 25gr. Pac Bay ma górną granicę cw opisaną do 21 gr więc ta główka to już sama w sobie była przegięciem a do tego doszła waga przynęty więc około 28-30 gram w sumie. Wędka spisała się dzielnie i nie tylko komfortowo się zarzucało ale także podrywało gumisia. Miałem wrażenie że spokojnie pociągnie główkę 30 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daTeo00, pierwszy test już dokonany, niestety nie było na raz w sklepie tych dwóch kijów Daiwy, był tylko ten do 28g.

Zważywszy na to, że dzień wcześniej byłem kilka godzin z okoniową wklejanką na łódce i rzucałem paproszkami na 2g główkach, nawet ten do 28g wydawał mi się dość sztywny.

Co do wykończenia, przelotek, dolnika, nie mam zastrzeżeń, pasują mi.

Ale miałem też przypadkiem w ręku kijek Kongera World Champion IRI 2.7m,10-30g w cenie mniej więcej - pół Daiwy i wydał mi się bardzo sympatyczny, nie lejący klusek a w sam raz sztywny i jak na tą forsę, trochę ponad 200, to ciekawa propozycja

Daiwy miałem i mam, wiem, że są trwałe, ale Kongera jeszcze nie miałem przez powiedzmy trzy sezony i trochę pękam wydać nawet 200pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawm84,

"Wędka spisała się dzielnie i nie tylko komfortowo się zarzucało ale także podrywało gumisia. Miałem wrażenie że spokojnie pociągnie główkę 30 gr."

Czyli nie obawiać się, że to 28 u góry będzie zbyt mało?

Przejrzałem swoje przynęty i nie widzę główki cięższej niż 20g.

Najcięższe wahadło, które mam ma chyba 25g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyc o co chodzi z tymi pracami kija I jaka jest najlepsza praca pod daną rybe

No czy pod daną rybę, no można tak powiedzieć, ale zależne od wielu czynników, a także pod łowiącego..

Lub temat "Kij do przynet miekkich, czym roznia sie akcje wedzisk"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawm84,

"Wędka spisała się dzielnie i nie tylko komfortowo się zarzucało ale także podrywało gumisia. Miałem wrażenie że spokojnie pociągnie główkę 30 gr."

Czyli nie obawiać się, że to 28 u góry będzie zbyt mało?

Przejrzałem swoje przynęty i nie widzę główki cięższej niż 20g.

Najcięższe wahadło, które mam ma chyba 25g.

Nie potrafię Ci jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Pacifica ostatnio przeciążam regularnie (główkami 20 gram + przynęta) a tylko wyjątkowo łowiłem główką 25 gr + przynęta. Ogólnie mogę Ci powiedzieć że innych spinów (tych z dolnej półki albo mniej klasowych) nie przeciążam. Nie łowie też nimi w okolicach górnego cw. Tak więc to, że w Pacificu używam przynęt o 50% cięższych niż zaleca producent to absolutny wyjątek. Po prostu mam do tego kija wielkie zaufanie i wiem że ten górny cw. jest zaniżony. Nie mam natomiast pojęcia jak to wygląda w przypadku innych kijów. Dlatego zalecam dużą ostrożność w używaniu przynęt w okolicach górnego cw. Mogę Ci tylko podpowiedzieć, że gdybym miał wybierać wędkę po cw. patrząc od strony ciężarru używanych przynęt, to upraszczając, jeżeli górna granica tych przynęt wyniosłaby 20 gram to kupiłbym kij do 30 gr. by mieć zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawm84,

"upraszczając, jeżeli górna granica tych przynęt wyniosłaby 20 gram to kupiłbym kij do 30 gr. by mieć zapas"

O tym samym myślę kolego.

Dlatego poszukam na spokojnie sklepu, gdzie będę mógł zderzyć model 7-28 z 8-35g.

Kij mi ogólnie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że zaniżone cw. mają tylko klasowe spiny a w zasadzie blanki a kije z dolnej półki mają właśnie przeszacowany cw.

A to różnie się zdarza, a większość ma jednak przeszacowane w górę c.w.. A jak na te czasy i dostępność kijów spinningowych w naszym pięknym kraju jest jednak zupełnie inna niż te 10 lat temu.. Są zmontowane z całkiem niezłych materiałów, na całkiem znośnych blankach, a że wykonanie często odbiega od dobrego zmontowania kija, to jest już inna kwestia.. Teraz każdy kosztujący powyżej 200 złotych kij jest zrobiony z niezłych komponentów, w całkiem przyzwoity sposób.. A co do "wytrzymałości", czy "żywotności" kija, to zupełnie jak z autami, dwóch szwagrów będzie miało taki sam model VW Passata 1.9 z 2002 roku, jeden będzi co raz odwiedzał warsztat, a drugi będzie jedynie cpn odwiedzał, zalewał i jeździł.. Co masówka to masówka i nie ma się co oszukiwać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam poszukuje spiningu do 400zl max.i żeby miał ciężkość wyrzutu tak do 25g.Mam teraz kij Shimano Nexave 3,00m 15-40g i tym się nie da rzucać porażka.A więc szukam takiego spiningu 3,00m i do max 25g wyrzutu.Kołowrotek mam Shimano RB 2500.Dodam że to ma być kijek którym wyjmę ładne szczupaczki na które się wybieram.Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się którymś z wędzisk Team Dragon.

(2.90 m / 10-25 g) - długi spinning dalekiego zasięgu, idealny na bolenie, równie znakomity do łowienia jeziorowych szczupaków z brzegu, akcja szybka.

(2.95 m / 10-28 g) - długi spinning dalekiego zasięgu, idealny na bolenie, równie znakomity do łowienia jeziorowych szczupaków z brzegu, akcja ekstraszybka.

http://centrumwedkarstwa.pl/sklep/zobaczwiecej.php5?idprod=381&kat=239

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak budżet z szedł z 400zl na 250zl maxx więc szukam czegoś do tych pieniędzy

dł:2,7m-3,0m

wyrzut:fajny kijek z dobra akcja na szczupaczki

z krótkim dolnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.