Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Spinning klenio-jaź


Homegeon

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 340
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie upadłem na głowę żeby ponad 1000 zł wydawać na Dragona :lol: Za cene HM 80 mam kijek z pracowni i taki będę zamawiał. Zastanawiałem się nad dwoma blankami: Lamiglas XMG1142LL, 2.90, 3-10g, 4-8lb, Mod.fast, albo Batson XST1141F RX8 2,90, 2-10g, 4-8lb, Mod/Fast. Tylko , tak jak wyżej napisałem, nie wiem czy te blanki będą odpowiednie. Jeżeli nie to mogę zastanowić się nad blankami "o numer" mocniejszymi: Lamiglas XMG1142L, 2.90, 4-14 gr albo Batson IST1142F, 2.90, cw. 7-14 ale tu już jest akcja mod która jakoś mi nie leży. Na moje oko ten xmg 1142LL powinien dać radę ale pewny nie jestem. zresztą nigdy nie łowiłem takimi lekkimi spinami i stąd moje obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawm84,

Wybrałbym jeden z blanków "o numer mocniejszych", tych przeznaczonych do linek 10lb. Będzie to nadal finezyjny kij, natomiast da Ci to bezpieczniejszy i pewniejszy hol. Poza tym, skoro ma to być kij na rzekę, to nurt stanowi dodatkowe obciążenie dla blanku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę kombinował i postanowiłem kupić Konger World Champion Tango 2,7m cw 1-10 i mam nadzieję że na mojej rafie ta wklejanka się sprawdzi przy woblerkach max 3cm i obrotówkach 00,0,1 teraz posiadam także wklejankę mikado sapphire i też dawała radę a w Tangach bardzo kręci mnie ta krótka rękojeść która ułatwi z pewnością zacinanie rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm 1-10 wklejka nawet za 300-400zl to nie wiem czy optymalnie da rade na rzece, team dragon 3-12 to np. juz absolutne maximum obrotowka nr.1 i to na wodzie stojacej.

skoro ci sie kongery podobaja a masz juz podobna wklejke, niema z tej serii world champion czegos 3-14 o jednolitej budowie czasem ?

Produkt: Wędka Konger World Champion Tango 2,7m. c.w. 1-10g.

Producent: Konger

Cena brutto: 237,00 zł

Produkt: Wędka Konger World Champion Impuls 2,7m c.w. 5-18g.

Producent: Konger

Cena brutto: 237,00 zł

tylko przyklad tych world championow jest multum, moze ktos kto ma sie wypowie ?

obserwuje allegro co jakis czas i zauwazylem team dragona 2.75/3-14 ale uzywana rok, jak ci to nie przeszkadza to mozesz powalczyc.. w sklepie 475zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym jeszcze zapytać o Team Dragon 2,40m 3-14g i Team Dragon 2,60m 5-18g

przymierzam się do kupna czegoś pod pstrąga i klenia na małe obrotóweczki 00-1 i wobki 4-6cm

wlasnie mialem oferte na forum jerkbait.pl team dragon 2.75/3-14 podobniez niecala godzine nad woda nietrafiony prezent.. tyle ze ja szukam wklejki 3-12, w poscie pisal 300zl+ew. koszt przesylki a na priv juz bylo 320zl+ ew. koszt przesylki.. wsumie wedka 463zl najtaniej ze sklepu wiec oplaca sie jakby, tyle ze musisz wybadac czy nie jakis kombinator bo mu napisalem niech wystawi na allegro to napisal ze niech sobie lezy w szafie.. jak sie zdecydujesz to go przydus o foty/ wystawienie przez allegro or gtfo :mrgreen:

nick tofik a to link do mojego tematu http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=7924&start=0&

[ Komentarz dodany przez: sinus: 08-01-09, 22:06 ]

usunąłem część postu będącą odpowiedzią na pytanie dotyczące nieopisanej aukcji allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian21 napisał:

skoro ci sie kongery podobaja a masz juz podobna wklejke, niema z tej serii world champion czegos 3-14 o jednolitej budowie czasem ?

Jest. Konger World Champion Dancer, w dwóch długościach 2,4 i 2,65m, c.w. 3-14g.

W niektórych internetowych sklepach wędkarskich kij ten kosztuje poniżej 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym jeszcze zapytać o Team Dragon 2,40m 3-14g i Team Dragon 2,60m 5-18g

przymierzam się do kupna czegoś pod pstrąga i klenia na małe obrotóweczki 00-1 i wobki 4-6cm

Podobne kije znajdują się jeszcze w serii Dragon Destiny. Długość 2,4 i 2,7m, c.w. 2-14g. Blanki zrobione są z wysokomodułowego grafitu, mają smukłą budowę, producent nazwał ten typ blanku Slim Design. Przelotki Fuji Alconite. Akcja szybka, ale nie x-fast. Jednolita budowa blanku, pod większym obciążeniem ugięcie progresywne. Cena porównywalna z serią Team Dragon. Sugerowana cena producenta za model 2,7m c.w. 2-14g to 480 zł, ja potargowałem się w jednym sklepie internetowym i kupiłem nowy kij za cenę poniżej 400 zł wraz z kosztami wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacjach z rodbuilderem wybór padł na lamiego xmg1142LL, 3-10 gram i 2.90. zamiast fuji alconite najprawdopodobniej będą przelotki fuji tytanowe :razz:

Homegeon napisał:

orientacyjnie, jaki będzie koszt zbudowania takiego kijka?

Ja też chcę wiedzieć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homegeon, niezupełnie. :wink:

W okolicach 300 zł można dostać kije z serii Dragon Infinity. Jest to seria obecnie wyprzedawana ze względu na nazwę. Wcześniej nazwę tę zastrzegła Daiwa. W serii Infinity Dragona są kije na blankach zbudowanych w technologii Fast Taper. Mają dużą zbieżność, akcję x-fast i są bardzo sztywne, nawet model o c.w. do 18g. Serię Infinity można poznać po charakterystycznym dzielonym dolniku. Są to zupełnie inne kije niż te wykonane w oparciu o technologię Slim Design. Zresztą na internetowej stronie Dragona wszystko jest dokładnie opisane.

W niektórych sklepach internetowych można znaleźć promocje na Dragony Destiny, jednak nie na model 2,7m 2-14g.

Także nie przepłaciłem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niezwykle czuły i delikatny kij z wklejoną węglową szczytówką" wogole ta wedka w dlugosci 2,10m ma 1-7 co tylko zwieksza cw to dlugosc, wklejka hoc fast to na klenie imho slaba. okonie w rzece - tak, choc pod blaszka nr1 nie wiem jak w rzece to bedzie juz wygladac, wiec nie - nie nadaje sie na klenia, co masz napisane juz na stronce wczesniej...

no ale jak jestes masochista to sie nada nawet wklejka 1-7g... :P no hyba ze lowisz klenie WYLACZNIE na stojacej wodzie

jakbym niemial do wyboru 3-14g, a mial wybor miedzy wklejkami 1-10, 2-12, 3-12, a pstragowym 3-18g to bym wziol ten, itak ludzie duzo ciezej pstragi lowia, a tu masz uniwersal na stosunkowo niewielkie przynety i klen i pstrag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was zna kijek York Eagle 240/10g :?: Trzymałem go dzisiaj w ręku i byłem pod wrazeniem, jest tak delikatny ze nawet drżenie reki było widoczne na szczytówce ale boje sie ze szczytóweczka moze byc zadelikatna do obrotówek

:???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.