Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Spinning klenio-jaź


Homegeon

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 340
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

rav91, na klenie,jazie i okonie się nada, ja preferuję kij o niższym c-w i zamierzam kupić TD 3-12 lub 3-14 na miękkim kiju będziesz miał mniej zejść ryb z haczyka. Zależy także jaki masz uciąg na tej rzece ja łowiąc na rafie nie mam dużego uciągu więc i wklejanka daje rade. Ale kijek powinien być w porządku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek1988, widze ze masz troche pojęcia o tym. Na rzece nie mam az takiego duzego uciągu. A wedka jest naprawde delikatna. w ręku trzyamłem 2 modele jeden do 18 a drugi do 10g i powiem Ci ze jak dla mnie w miękkosci szczytówki i delikatności była minimalna róznica. Obawa moja była w tym ze ta do 10g moze być zabardzo delikatna i ciągnąc ciezarek 8g po dnie czy prowadzic obrotówke np. 1 szczytówka moze być zabardzo wygięta i mało wyczuwalne bedą brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rav91,

To nie ma takiego znaczenia. Z powodu, że mój kij na klenie jest w naprawie, pstrągi w rwącym ciurku łowiłem Kongerem Maxim Twist 1-7g i nawet z woblerami 6cm nie było problemu poprowadzić. ALE!. Jak holowałem kropka 35cm (walczył średnio) to już czułem ze ta wklejakna nie ma mocy! (Już raz go połamałem i wiem jaką ma wytrzymałość)

W większości wklejanek pracuje wklejona szczytówka + na niewielkiej powierzchni 2-go elementu i kij nie ma odpowiedniej pracy aby spokojnie wyholować większego klenia. Jeżeli chcesz łowić kleniuszki do 35cm to możesz go brać, do większych nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homegeon, nie wiem dokładnie jakie są klenie w Narwi na tym odcinku bo nigdy sie nimi nie interesowałem. Fascynacja tą rybą wzieła sie w tym samym momencie co i fascynacja do BT. A że jeżdze na rybki rowerem to cięzko jest mi wozic kilka kijków i cały osprzet do nich.

Co do wielkości kleni to będe zadowolony jak nawet bede lapał takie po 30cm a jeśli bedą wieksze i bede je miał dosyc regularnie na haku to wtedy pomyśle o czyms specjalnym pod klenia. Bo jeśli nie uda mi sie ich zlokalizowac to wtedy cały czas poswiece na BT. Dlatego nie chce kupowac 2 oddzielnych kijków bo nie wiem jak sie ułoży z tymi rybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory łowię wklejanką Mikado cw do 13g i u mnie na kleniach max 40cm ten kijek spokojnie daje sobie radę łowię na wobki do max 3 cm i obrotówki max 1. Na wiosne zamierzam kupić coś porządniejszego na większe klenie i jazie, najbardziej mi pasuje TD 3-14 ale to wydatek 475zł :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam catane i powiem ci że jak na taką cene to sprawuje się bardzo dobrze nawet nie raz wole sięgnąc po ten kij zamiast po team dragona hehe byc moze lubie ta catanke i dla tego ogólnie jest spox i choc to lajt wytrzymała szczupaka ponad 5 kg i dwa grube bolki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kijek kongera Black Tiger Spin cw do 18 g dobry będzie na klenie ?

Mam kongera Aviatora cw do 30 g i dość fajnie mi sie tym kijem macha

Zastanawiałem sie nad Powermesh-em ale Black Tiger Spin ma takie same parametry a jest tańszy o połowe za cene Powermesha mam kijek Kongera + kręcioł :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podpowiedzcie coś tańszego od Powermesha ...... a równie dobrego. Miałem dzisiaj Kijek Robinson Diplomat o takowych parametrach , w sklepie kosztował ok 140 zł i wydawał sie bardzo przyzwoity. Potem potrzymałem jakiś inny tylko cena była wyższa o ponad 300 zł i zwątpiłem. Ale ten diplomat za ok 140 był całkiem fajny

Może takie coś ?

[ Komentarz dodany przez: artech: 30-01-09, 18:38 ]

link do aukcji allegro został usunięty. Zapoznaj się z regulaminem wstawiania linków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

szukam kija na odre do lapania kleni jazi i okoni (moze czasem jakis pstrag w jakiejs gorskiej rzece) ...

przegladnalem troche forum i z tego co znalazlem to zainteresowalo mnie to:

konger maxim twist 2-12g 240-270cm - ok 170zł

Dragon Mystery XT Ultra Lite 2-15g 240-270cm - ok. 135zl

Cormoran Carb-O-Star X Spinn 3-15g 240cm - ok 100zl

nie chcialbym wydac wiecej niz 170zl

co mozecie mi polecic z tego co napisalem wczesniej, a moze jakas inna propozycja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wszystkie kije ktore wymieniles nadaja sie tylko na okonie i do bocznego troka, na klenie, jazie czy pstragi to juz nie bardzo, niezbyt komfortowo bedziesz holowal czterdziestke klenia w nurcie takiej rzeki jak odra, albo jak bedziesz musial silowo przytrzymac ladnego pstraga w zakrzeaczonej pelnej zaczepow rzeczce. pomysl raczej o czyms z wyrzutem do 20-25g i zadnej wklejance, bo ciezko ci bedzie nią poprowadzic np. 5cio centymetrowy wobler w nurcie czy obrotowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co sądzicie o tym kiju

Daiwa- Sam Fisher Triforce Jigger Spin 2,70m 5-20g.

Miał ktoś z ta wędką doczynienia, jak się sprawuje ?

A tak to mógłby mi ktoś polecić jakiś kij o wyrzucie około 5-20g do 150zł ?

Przeznaczenie raczej uniwersalne z lekkim naciskiem na małe wobki,twistery ale także kopyta około 7cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja łowie klenie i jazie na kija o cw 5-20 i uwazam ze jest to odpowiedni kij do lowienia tych ryb w duzej rzece o sporym uciagu, czuc na nim bardzo dobrze male kleniowe woblery, np salmo hornet czy wszelkiej masci samorobki od 2 do 5cm a takze male obrotowki do rozmiaru 2.

do 150zl mozna polecic np. Dragon Mystery XT Impulse Spin 2,70 cw 5-25, sadze ze bedzie odpowiedni a cala seria Mystery jest uwazana przez wedkarzy za serie bardzo udana i nie droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powermesh 18g kupiony , co ciekawe jak wspomniałem o kleniach , sprzedawca w pierwszej kolejności pokazał mi właśnie ten kijek

Proponował mi też Kongera World Champion Iri - ale wybrałem Daiwe którą bardzo ciężko już dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje czegoś naprawdę taniego na naprawdę nie spore rybki :wink: Coś do 100zł góra(choć wolał bym taniej) na klenie, jazie, okonie. Myślałem trochę nad tym:

YORK ATTACKER JIG 240/ 3-14 GR - cena ok 70zł

hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje czegoś naprawdę taniego na naprawdę nie spore rybki :wink: Coś do 100zł góra(choć wolał bym taniej) na klenie, jazie, okonie. Myślałem trochę nad tym:

YORK ATTACKER JIG 240/ 3-14 GR - cena ok 70zł

hm?

Proponuje Kongera Aviatora cw do 20g mam taki kijek ale cw 30g - w ubiegłym sezonie wyciągnąłem na niego sporo kleni - był tyrany trzy do czterech razy w tygodniu i nic mu nie jest . Raczej polecałbym wziąć kijek o długości 270 - jeżeli chcesz łowić z brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.