Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Spinning klenio-jaź


Homegeon

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 340
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Tench

Rzuć monetą;) Mi Dancer wydaje się być odpowiedni choć pewnie znajda się tacy co będą woleli lucky, nikt tutaj nie wie co Ty wolisz. Poszukaj w necie recenzji obu wędek i wybierz tą która wyda Ci się odpowiedniejsza. Czytając recenzje zwróć uwagę na właściwości użytkowe (długość dolnika, wysokość przelotek)a nie na ochy i achy bo każda sroczka swój ogon chwali. Na podobne przynęty ja wybrałem mod/fasta o prawie parabolicznym ugięciu do 10 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć monetą;) Mi Dancer wydaje się być odpowiedni choć pewnie znajda się tacy co będą woleli lucky, nikt tutaj nie wie co Ty wolisz. Poszukaj w necie recenzji obu wędek i wybierz tą która wyda Ci się odpowiedniejsza. Czytając recenzje zwróć uwagę na właściwości użytkowe (długość dolnika, wysokość przelotek)a nie na ochy i achy bo każda sroczka swój ogon chwali. Na podobne przynęty ja wybrałem mod/fasta o prawie parabolicznym ugięciu do 10 gram.

A do czego chłopakowi taki "patycek" ? Cw 10 g jest na leniwe okonki a nie na wiosenne klenie , wiem że przynety ma "maciupkie" ale też nie musi nimi walić 20 metrów. Do takich przynęt będzie musiał założyć żyłke 0,14 by to w miare dobrze pracowało a jak rzeczka zakrzaczona to wszystko zerwie na pierwszej miejscówce.Moja rada kij cw18-20g (nie musisz rzucać daleko , rzeczka 5m szerokości) , nie wierz w przynęty typu obrotówki 00 , 0 bo są za małe na klenie- chyba że w czasie letnich upałów. "Jedynki" są jak najbardziej odpowiednie "dwójki" też i uwierz mi nawet mepsy "00" nie robią w wodzie zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tench

Napisałem co ja bym wybrałem a nie co chłopak powinien wybrać, do większych przynęt mam "patyk" do 18gr, jednak do najmniejszych przynęt "buduje" "patycka"...

Poza tym kolega nie pyta jakie przynęty będą odpowiednie tylko szuka kija do podanych przynęt. Dancer to kijek do 14 gr a nie "patycek" do 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuję zakupić jakiś kijek do lekkiego spiningu na klenie, okonie, wiem że chciałbym kij o długości 2,70m cw 2-15, lub 4-18 (który lepiej kupić?) jaki model moglibyście mi polecić ? Cena do 200zł.

Do tego chcę zamówić kołowrotek shimano nexave 2500 z przednim hamulcem, chyba w tej cenie (około 150-180zł) nic lepszego nie kupię?

Jaką żyłkę do tego zestawu możecie mi polecić czy rozmiar 0.16 będzie odpowiedni?

Ostatnie pytanie (wybaczcie, dopiero zaczynam wędkować) czy potrzebuje w zestawie na klenia robić przypon? czy wystarczy do żyłki dowiązać krętlik z agrafką do zmiany woblerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak post pod postem, ale nie mogłem edytować.

Wybrałem wędkę Konger World ChampionTM IRI Lucky 275 3-10g, czy do niej będzie odpowiedni shimano nexave 2500 z przednim hamulcem ? Czy może inny kręciołek?

Mam też dylemat co do żyłki czy wybrać 0,16 czy 0,14 ? Do połowu kleni i okoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tench

Cieńsza żyłka to dalsze rzuty i więcej brań chociaż tu są sprzeczne teorie.

Za to zerwiesz więcej przynęt i ryb jeśli będziesz je nieumiejętnie holował, cieńsza żyłka też szybciej się niszczy, 14tka po paru/parunastu łowieniach nadaje się do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebek

A ja polecam ten kijek dziś przetestowany.Poprostu kwintestencja profesjonalnego kija na jazie z najniższej półki St.Corix.Chciałbym zobaczyć co potrafią najwyższe modele z tej firmy o tej gramaturze wyrzutu,

Parametry c.w. 1,75g-10,5g dł.2,75m akacja moderate(bardzo bliska paraboli)o niewiarygodnej wytrzymałości (powiesiłem na szczytówce około 50g i nawet nie ugięła sie dor 2/3 wędki)Pieknie przekazuje każdy konta z obojetnie z czym przynety.

img3697j.th.jpg

Jedyny mankament to cena nowego egzemplarza około 500pln ale dodam że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zastanawiam się nad lekkim spinningiem, ale nie wklejanką. Pod małe obrotówki (0-1) i drobne wobki. Jak się ten kijek sprawuje pod takimi przynętami, zwłaszcza w nurcie? Nie gnie się za bardzo? Łowisz na żyłę czy plecionkę?

Aha, wygląda na te 10g max wyrzutu? Kijki solidnych firm, z długoletnią gwarancją bywa że są nieco niedoszacowane :razz:

Próbowałeś rzucać przynętą o wadze zbliżonej do min? Np kiblóweczką w typie Meppsika 00?

I jeszcze jedno pytanie: jaka jest długość dolnika od stopki kołowrotka w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebek

Czułość kija jest poprostu nie porównywalna do krajowych marek czuć na kiju każdą trawke minimalne otarcie woblera.

Łowię głównie na woblery i mikro obrotówki rzuty meppsem rozm.00 przy żyłce 0,16 na którą łowię to żaden problem z posłaniem w sina dal.Dolnik tej wędki to 6 w opisie producenta.

Zdecydowałem sie na ten Triumpha superlight gdyż na jesień nabyłem st.CROIX AVID 7-21g 2,6 z przeznaczeniem na grubszego zwierza i poprostu finezja,moc i czułość tego kija połozyła mnie jak i wielu moich kolegów po kiju na kolana.

Triumph jest coprawda robiony na węglu SCII a Avid na SCIV ale uwierzcie że jakościowo jest lepiej wykonany niż najwyższe modele z krajowego rynku.Producent na Triumpha daje 5 lat gwarancji a na Avida dożywotnią.Zeby się przekonać o walorach uzytkowych tych wędek trzeba by wziąść w dłoń i wtedy tak jak ze mną było nie szukałem już nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki za odpowiedź, spróbuje gdzieś ten kijek dorwać i obmacać. Sam w ubiegłym roku zakupiłem TICA FARIO 7-21g i po rozwiązaniu problemu sprzętu uniwersalnego "na wszystko" szukam UL, problem w tym że wklejanki są mało przydatne do łowienia na twarde przynęty (na gumy łowię rzadko), a spora część lekkich kijków o klasycznej konstrukcji ma akcję do doopy - albo za szybkie albo zbyt miękkie. A ja szukam kija o akcji mod-fast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o Batsonie, łowiłem XST1142, czekam na XST1141. Bajka:D na Kijku opisywanym jako 7-14gr czułem najmniejsze woblery, obrotówki.

Prowadzę countdowna, nagle uderzenie na dolniku, które zaobserwował na szczytówce kolega stojący obok, wobler zgasł... wyciągam 2 trawki na kotwicy... Kijek nie wyłożył się pod Parysem 4cm czy Hornetem w ostrym nurcie. Modele z Rx7 możesz złożyć od 600-650zł.

Jeśli chcesz wydać +500zł pomyśl o pracowni bo niektóre fabryczne amerykańskie wędki są super a inne nadają się tylko do przezbrojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Panowie blagam pomozcie... Intensywnie rozgladam sie za kijem kleniowym ale im wiecej czytam tym bardziej glupieje poniewaz na optymalny wybor sprzetu wplywa duzo tzw czynnikow... Moze w skrocie streszcze na czym stoje:

1. srednia rzeka z nieduzym uciagiem - Biebrza, raczej strome spadki, miejsca w ktorych lowie maja glebokosc od 2-4m choc rzeka w wielu miejscach jest duzo glebsza, bogata roslinnosc.

2. Przynety na ktore bede probowal lowic: obrotowki rozm. 00 - 1, woblerki ok 3cm, wszelakie imitacje owadow tzw smuzaki. (na zylce 0.16)

Czy waszym zdaniem taki kij sie nada?

catana-bx-spinning-300l 3-15g

Z gory dzieki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jeden z nowych użytkowników sprecyzował swoje pytanie :wink: jak chodzi konkretnie o model wędziska które podajesz to pewnie będzie sie ono nadawało do takiego łowienia. Miałem raz w ręku to wędzisko nad wodą i przyznam że jest ono w miarę dobre. ALE! Jeżeli masz zamiar spiningować tak małymi przynętami jak opisujesz to praca tych przynęt na kiju może być słabo wyczuwalna. Zastanów się jeszcze nad takim wędziskiem jak Konger World Champion IRI Lucky 305/10 (mam takie i tym modelem najczęściej spininguję) które z pewnością będzie lepsze do tego rodzaju najmniejszych przynęt. Co prawda będzie droższe o jakieś 100zł od tego co sam opisujesz ale sądzę że warto by sie nad tym zastanowić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zamiar spiningować tak małymi przynętami jak opisujesz to praca tych przynęt na kiju może być słabo wyczuwalna. Zastanów się jeszcze nad takim wędziskiem jak Konger World Champion IRI Lucky 305/10

Dzieki za odpowiedz. Rzeczywiscie mozesz miec racje odnosnie wyczuwania pracy.

Czy moglbys jeszcze napisac jak sie ugina w/w Konger podczas holu? (parabola czy bardziej szczytowa akcja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi @Winko- bierz "Lakiego". Mam wersje 3.05 ,ale miałem też okazje machać tym 2.7 . Ten krótszy jest nieco szybszy i ne tak ciepły jak dłuższy brat. Dla niektórych ma to znaczenie ,więc moze warto porównać przed kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Bluzer! Na górskiej rzece na której najczęściej wędkuję występują zarówno wartkie odcinki jak i również wolne kawałki o głębokości do 2m. Dlatego ja częściej używam modelu Dancer ponieważ lubię też obławiać szybkie nurty nie co większym wobkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam takie pytanko a mianowicie postanowiłem zakupić Kongerka IRI Lucky tylko teraz kwestia długości-czy ktoś miał może styczność z wersją 2,60m? jak się zachowuje i ogólne wrażenia z użytkowania,z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.60m??? Naprawdę potrzebujesz takiego krótkiego wędziska? Sorki ale zdarza mi się wędkować w naprawdę małych górskich potokach szukając klenia przy użyciu wędziska 2.75 i odnosząc wrażenie ze to jest optymalna długość!? Albo może po prostu lubię długie wędziska?

170811skwka2.jpg&action=rotate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - miałem czaic sie na lucky'ego ale zostałem rzy swojej wklejance ... sisuje sie rewelacyjnie i jest narawde ok podczs holu rybki .. rzadko kiedy zchodzi z niej rybka i naprawde szczerze polecam ja jako uniwersał , jest to KUSHIRO LANCER JIG 4-16 cw 2.7 m !

w ten weekend jaz 49 cm prawie 2 kilo spasiony gubasek i klen 42 cm oba na salmo tiny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.