Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Spinning klenio-jaź


Homegeon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 340
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam,

panowie, poszukuję wędki klenio jaziowej. łowię na wiśle więc są miejsca z dużym uciągiem jak i spokojniejsze, noi może się zdarzyć grubszy przyłów.... fajnie by było żeby to był kijek około 3m żeby mieć większy zasięg. łowilbym głównie na woblery 2-5cm i obrotówki 0-2.

Po zapoznananiu się z tematem wnioskuję że gramatura 3-18g byłaby ok. ale problem jest taki że nie znalazłem nic ogólnie dostępnego spełniającego te wymagania.

jakieś propozycję?

coś co jest trochę zbliżone to catana bx 300 L (3-15), akcja szybka. myslicie ze nie za delikatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boltimor napisał/a:

rompacz, Polecam Ci Konger WCH Dancer 2,7 3-14. Mam taka wędke ale 2,4. Naprawdę fajny kijaszek na klenia. Ja osobiście używam go jeszcze na pstrąga.

Obawiam się że w miejscach z dużym uciągiem wody będzie za delikatna :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o takich dwóch kijach?:

1.WĘDKA TEAM DRAGON SPINN 275/3-14g akcja semi-paraboliczna.

Dragon piszę że to klenie i brzany...

2. Wędka Dragon Team Dragon Spin 300/4-21g akcja szybka.

Który lepszy na wisłe?

Minusy obu wędek to cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam mam ten sam problem.Szukam kijka pod okonia pstrąga,klenia i jazia.Przynęty obrotówki do rozmiaru 3,małe jigi,mini wahadłówki,małe woblerki do 7-8cm czasem boczny trok lub cykada.Do tej pory znalazłem jedną wędkę godną uwagi.

http://allegro.pl/okoniowy-spin-cormoran-carb-o-star-xt-240-20g-i2610921609.html

Proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo matko... Ile razy wałkowany był temat jednej wędki od wzdręgi do suma :?: Nie pogodzisz wszystkich rybek takim jednym kijkiem. Poza tym, jeśli chcesz łowić wobkami 7-8cm to daruj sobie taki kij do 20g. Małe wobki to 2-3cm a te to już spore woblery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi napisał:

Ooo matko... Ile razy wałkowany był temat jednej wędki od wzdręgi do suma Nie pogodzisz wszystkich rybek takim jednym kijkiem. Poza tym, jeśli chcesz łowić wobkami 7-8cm to daruj sobie taki kij do 20g. Małe wobki to 2-3cm a te to już spore woblery

Sory kulas ale poprzedni kolega ma rację! Musisz bardziej sprecyzować swoje oczekiwania bo to czego oczekujesz jest troszkę nie realne zwłaszcza jak chodzi o podany przez Ciebie przykład tj. wklejankę :neutral: Albo rybki albo akwarium :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o takich dwóch kijach?:

1.WĘDKA TEAM DRAGON SPINN 275/3-14g akcja semi-paraboliczna.

Dragon piszę że to klenie i brzany...

2. Wędka Dragon Team Dragon Spin 300/4-21g akcja szybka.

Który lepszy na wisłe?

Minusy obu wędek to cena :)

Proponuję ten: SPINN 275/3-14g akcja semi-paraboliczna

Wisła pod Krakowem nie jest bardzo duża, zwłaszcza teraz. Podczas brodzenia przyda ci się krótsza wędka. A klenio-jazie będziesz łowił częściej małymi woblerami, więc c.w. 3-14 g. I oczywiście bardzo dobra żyłka, może być coś z serii HM, średnica 0,14-0,16 mm, w nocy - 0,18-0,20 mm i ciut większe woblery.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam się rozglądać za nowym kijkiem na klenio-jazie na wiosnę. Akurat mam okazję kupić Daiwe exceler jigger 3-18g 270cm za śmieszne pieniądze.

Mam do was pytanie, czy ktoś poławia tym kijaszkiem? Jak odczucia, jaka akcja itd. Miałem go w łapie i mi pasuje ale nie wiem jak pracuje pod rybką :wink:

Każda opinia i podpowiedz co do innego kijka mile widziana :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że niestety nikt nie ma pojęcia o tym kijku :neutral:

Kolego posiadam Daiwe Powermesh 3-18 oraz Infinity 8-35. Lepszego kija na wiślane klenie sobie nie wyobrażam (mam na myśli powermesh) lekki poręczny i idealnie pracujący "pod rybą" , zrywy kleni , murowanie do dna i inne wodne figury nie są mu straszne. Na dodatek mogę dodać że wyjąłem tym kijem równo metrowego sumka - tak że jest czym "ciągnąć". Infinity to już inna bajka kij jest sztywniejszy bo to wersja jigger i używam go jako wędke sandaczową. Nie mam rozeznania jeżeli chodzi o exceler , nie wiem też czy jest wersja spinning (zamiast jigger) bo właśnie ją bardziej bym polecał. Z mojego punktu widzenia i testowania dwóch wyżej wymienionych kijów firmy Daiwa jak najbardziej bym polecał tylko żeby nie był to jigger lecz spinning. Daiwa ma świetne kije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Rapa-man

Panowie pod choinke planuje zakupic sobie,klenioweczke,moj,wymog,to,to by miala min 3m,patrzylem na konger iri lucky lub shimano beastmaster,innych nie znalazlem w tej dlugosci,co polecacie panowie? :wink:

Rzeka odra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze spiningami shimano poniżej catany jest tak, że gną się strasznie - co przy połowie klenio-jazi jest akurat porządane ale są niestety także bardzo wolne co utrudnia cięcie.

jako plus można zaliczyć jeszcze fakt ze ładują się praktycznie pod własnym ciężarem - co ułatwia rzucanie lekkimi wabikami. Pamiętać jeszcze należy o dolniku, który nie każdemu odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem zeby zmiescic sie w 250zl,da rade za taka kwote?zastanawial mni ten konger lucky,ale opinie sa podzielone,ciezka sprawa :mrgreen:

Jeszcze nie spotkałem sie z negatywna opinia "Lakiego" :) Sam długo łowiłem 3,05 i w tej cenie jest to absolutny debesciak!

Czemu musi miec akurat 3 metry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.