Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Mucha na bocznym troku [?!]


daTeo00

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Hmm o takim czymś nie słyszałem, ale ponoć muchy wiązane na hakach jigowych z główkami całkiem dobre efekty przynoszą. Takie ni to koguty ni to muchy ;)

Nie żebym reklamował inny portal ale tu jest link do artykułu jak wykonać takiego jiga ;D

http://www.pogawedki.wedkarskie.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1508

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi roman gawlas serdecznie dziękuje że się wciskasz w mój temat..

Może wspólnymi siłami dowiemy się czegoś więcej [!?]

A takie myśli o połączeniu muszki z bocznym trokiem, chodziły mi już po główce już od dawna, kiedyś nawet próbowałem ale ja się tam na muchach nie znam zbytnio, więc czysto i metodą prób i błędów..

Ale jednak przydałby się ktoś kto się tym interesuje i zajmuje częściej niż ja, czy Ty..

Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem ale bez efektów. Mucha na bocznym troku zamiast innej przynety sztucznej jest mało atrakcyjna i nie mogąc udawać prawdziwej muchy może nawet odstraszać ryby. Będę jaszce próbował z muchami trociowymi lub muchami w stadium larwalnym lub skakunami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczny trok to dla mnie nie pierwszyzna.. Bo często łowię tą metodą..

Aczkolwiek znalazłem ciekawy artykuł i co najważniejsze facet opisuje dość ciekawie sposoby łowienia sandaczy na muchę, nie ma tego dużo, ale być może pomoże..

Z pewnymi kwestiami się zgadzam, inne kompletnie neguję, ale artykuł ciekawy..

Zachęcam do lektury.. Także osoby zainteresowane bocznym trokiem, które jeszcze metody nie "kosztowali"...

http://www.lakefishing.com.pl/bocznik/index.php

Może pomoże... :cool::cool:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A ja moi drodzy łapałem na boczny troczek z muchą.

Było to w Danii na kempingu na którym mieszkaliśmy było jeziorko na którym można było łapać ryby (pstrągi) w ramach opłaty za camping ale nie można było ich zabierać .

W pierwsze dni mojego tam pobytu łapałem sporo tych pstrągów na troczek z gumką ale po jakimś czasie przestały mi brać a kolega na muchówkę dalej je łapał więc założyłem muchę na troka . Efekt przeszedł moje oczekiwania nałapałem się tych pstrągów... do syta.

łapałem je na płytszej wodzie tak aby muszka szła wierzchem lub tuż pod powierzchnią wody,starałem się prowadzić ją w sposób możliwie podobny do muchy kolegi muszkarza .

Ale na innym łowisku w Danii ta metoda nie dała już takich efektów , próbowałem tej metody na naszych okoniach w kanale , niby coś tam złapałem ale troczek z gumką był o wiele skuteczniejszy.

Lato ,stosunkowo płytka woda , jakaś pływająca mucha (z sarniej sierści... chyba) i może warto spróbować.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dwie_sety

Do troka nadają się streamery mokre muchy i nimfy.

Bardzo ważne jest prowadzenie zazwyczaj zbyt szybko się zwija.

Polecam niedużą muchę typu puchowiec nieobciążany zarzucić i pracować tylko szczytówką podciągając i popuszczając muchę, ołów ma leżeć w miejscu, najlepiej poćwiczyć to w czystej wodzie pod nogami by zrozumieć pracę muchy. Zwijanie kołowrotkiem powoduje że mucha jest "martwa" i nic nie daje zmiana tempa kręcenia dopiero zawiśnięcie muchy w wodzie powoduje jej pracę. O puchowcach bez trudu znajdziecie info w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.