Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łuska


chary

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

mam dwa przypuszczenia co do tej łuski, jest to albo Amur biały, albo Karp pełno łuski. Chociaż skłąniałbym się ku amurowi ze względu na szerokość łuski oraz występowanie pigmentu do środka łuski oraz szersza część kaudalna ( ta "zatopiona" w skórze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nagroda będzie ta łuska i te 2 zety. :lol:

Goluch przyznam ci, że oprócz leszcza też myślałem o dużym srebrnym karasiu. Chary daj może wskazówki przy jakim zbiorniku tą łuską znalazłeś. O ile znasz tą wodę to sam możesz trochę sobie i nam ułatwić.

Ciekawe czy tą łuską znalazłeś czy może usmażyłeś już rybę a nie wiesz jaką. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy tą łuską znalazłeś czy może usmażyłeś już rybę a nie wiesz jaką. :lol:

Jest taki zwyczaj, że podczas wigili jak sie patroszy rybę to do portwela wsadza się łuskę tej ryby, żeby przyniosła szczęście (miec duzo pieniędzy). To może gdzieś w domu znalazłeś tą łuskę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łuski te zauważyłem w niedziele, na swojej miejscówce (1,5m od brzegu była jeszcze centymetrowa warstwa lodu). Bardzo mnie zaciekawiły bo nigdy nie było tam takich ryb, łuski były świeże i ktoś musiał coś wyciągnąć tylko co? ( łowisko to rzeka Wadąg - jest to mała rzeka, z ryb jakie tam występują to leszcz, krąp, płoć, ukleja, szczupak, okoń, węgorz, ostatnio lin, karaś ( ostatnio złapany gdzieś z 5 lat temu), kiedyś występował tam jeszcze karp ale to też gdzieś z 25 lat temu. Ogólnie mówiąc nie jest to taka rybna rzeka zwłaszcza w zime(przeważnie do marca to zero brań).

pic0012fx9.th.jpgpic0009ml8.th.jpgpic0007mx4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.