Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rzeka Warta


mikolaj-surma

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Piekne pytanie Amator gratuluje:) też nie rozróżniam tych odcinków bazuje tylko na tym że ktoś mi powiedział ze wolno albo że nie wolno ewentualnie na tym ze jak są wędkarze to chyba można. Kiedyś pytałem o graficzne przedstawienie łowisk w okolicach poznania. W tym roku znaczki wykupowałem w Poznaniu ale w kole niestety też takowego planu nie mieli a skąd ja niby mam wiedzieć gdzie jest odc 6 Warty albo skąd wiedzieć że jestem na wysokości miejscowości Trzykolne Młyny.

A swoją drogą to zapowiada się nędzna wiosna na szczupaka:(

Na święta byłem w domu i niestety płotka już się trze:( więc w maju będzie lipa ze szczupakiem bo się naje na zapas... mam za to pytanie do ludzi z Poznania gdzie w okolicy poznania jest sporo węgorza i można łowić w nocy?Czy w ogóle jest takie jezioro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mówił mi że Strykowskie,

znane nam Bnińskie, też tam są węgorze :mrgreen:

a co już się szykujemy na nockę? :razz:

A wracając do Warty to jak tam połowy? Ja jutro może się wybiorę jak narazie żadnego drapieżnika nie złowiłem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ze na Bninskim nie ma dużo węgorza ale to może tylko moje zdanie. No i na Bninskim nie wolno w nocy chyba więcej jest na kórnickim:( Ja nad wartą nie byłem jeszcze w tym roku byłem kilka razy nad cybiną pobawiłem się trochę z drobnicą. A jeśli chodzi o nockę to chętnie bym poszedł ale wynika to też z tego że w dzień siedzę w pracy do późna i własciwie tylko noce mi na ryby zostają:) A gdzie jest jezioro Strykowskie? Jak tam dojechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz znalazłem ale jeszcze nie wiem jak tam dojechać bez auta chyba że się tutaj znajdzie ktoś kto chętnie tam pojedzie:) obejrzałem kilka zdjęć w google plan batymetryczny znalazłem i rzeczywiście śliczne jeziorko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekne pytanie Amator gratuluje:) też nie rozróżniam tych odcinków

Wyskrobałem e-meila

Witam!

Wykupiłem zezwolenie na wędkowanie w wodach pzw Poznań i mam pytanie odnośnie wód ogólnodostępnych:

Warta nr 6 -co to za odcinek tzn. gdzie się zaczyna a gdzie kończy

Warta nr 7 to samo pytanie

Warta nr 8

Warta nr 9

Warta nr 10

Orla nr 1

Nigdzie nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na te pytania ( np. Pzw Wrocław udostępnia mapkę swoich wód mało dokładna ale jest )

Dodatkowo czy na brzegu rzeki znajdują się tablice informacyjne o tym jaki to odcinek np. obręb ochronny obwód rybacki rzeki Warty nr 6 - lewobrzeżna łacha tzw. "Tuchoń" na terenie wsi Krajkowo w okresie całego roku.

Czy widać tablice informującą o terenie zabudowanym ( nazwa wsi )?

Czy może są tablice na brzegu rzeki? A jeśli nie widać tablicy wsi oraz nie ma tablicy na brzegu to skąd mam wiedzieć że tu nie można wędkować a 30 metrów dalej już tak?

I wysłałem do pzw poznań oraz do rzecznika zarządu głównego do w-wy zobaczymy co napiszą. :smile: Jak tylko dadzą odpowiedz podziele się nią z Wami. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wielkie dzięki. Ja wiem że kiedyś była kolorowa mapka z oznaczonymi jeziorami i odcinkami które należą do PZW bo znajomy kiedyś miał taką ale tak jak napisałem wcześniej niestety w kole nic takiego nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto odpowiedz do mojego postu powyżej:

Poprostu szok! Szybko i na temat!

Witam

obręby ochronne były oznakowane tablicami informacyjnymi i jesli od zeszłego roku wandale ich nie zniszczyli to stoją nad wodą.

opisy obwodów rybackich może pan znaleść tutaj:

http://wuw.bip-i.pl/wuw-portlet/content/MTIzMTg%3D/Dziennik%20nr%2077%202004.pdf

opisy obrębów ochronnych znajdują sie tutaj:

http://www.pzw.cal.pl/web/index.php?option=com_content&view=article&id=33&Itemid=147

http://www.pzw.cal.pl/web/index.php?option=com_content&view=article&id=59&Itemid=122

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam w Internecie to odcinek Warty w Śremie jest bardzo obfity w klenie, ciągle jakieś zgłoszenia padają.

Byłem niedawno przy moście na Hetmańskiej, szedłem w góre ale nie było widać kleni. Może w zły dzień trafiłem.

kyrtap, złowiłeś już jakiegoś w tym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam !!!

Jestem początkującym wędkarzem, nie dawno przeprowadziłem sie w okolice ul. starołeckiej więc na wartę mam 5 minut drogi. Chciałbym sie dowiedzieć jakich zanęt stosować, przynęt. ponadto jestem uzbrojiny tylko w 1 teleskop 4,60 na spławik 3 g i feeder 3,40 na koszczek otwarty. Czy ten sprzęt wystarczy czy zmienić? Poza tym mam pytanie gdzie mozna wybrać sie na jakies jeziorko w okolice poznania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

a Twój feeder ile ma wyrzutu? Na Wartę najlepiej się łowi na ciężarki conajmniej 40g płaskie żeby zestaw nie spływał. Zanęta musi być odpowiednio dociążona i doklejona, poszukaj na forum na pewno coś znajdziesz. Jezior wkoło jest naprawdę wiele np. Strzeszyn, Rusałka.

P.S Ja jutro łowie w porcie przy katedrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój feeder ma 50 g wyrzutu ale mam jeszcze inny problem mianowicie koszyczek. Problem jest taki, że w sklepie prosiłem o koszyczek na rzekę i dostałem trójkątny - otwarty i zaczym spadnie to jest pusty co mam zrobić zmienić go na okrągły zamnięty. Jeszcze jedno jak daleko mam rzucać ?

Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feeder do 50g to chyba prędzej picker ale mniejsza z tym.

Ile gram ma ten koszyczek. Jeśli 20g to na bank będzie spływał. Ja łowiłem 50g płaskim ciężarkiem, zawsze można donęcać w ręki oczywiście zanętą dobrze sklejoną i dociążoną.

i dostałem trójkątny - otwarty i zaczym spadnie to jest pusty co mam zrobić zmienić go na okrągły zamnięty.

Chodzi o to że w locie zanęta wylatuje? To musi być lepiej sklejona i ubita w koszyczku. A najlepiej zaczynać na jeziorach lub w portach rzecznych :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wczoraj na Warcie w dół od mostu na Bałtyckiej, łowiłem jak zwykle koszyczek kwadratowy max 40 gr ( Szoperx 100 gr po co taki ciężki ) nie wiem jaki musiałby byc nurt by przesunąć 40gramowego kwestia ustawienia zestawu ;) Miałem zanęte Stila "Futer" płatki pinke, i pokrojone czerwone oraz białe z kuku na hak i gitara szły ładne płocie i duże leszcze i kleń się trafił. Jeśłi chodzi o spin to dziś cienko nic nie wytargałem na brzeg jeden bolek mi się zerwal pod nogami a tak to szczupaczki goniły drobnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Ja wczoraj byłem też na warcie w okolicach starołęckiej tylko 2 godzinki i wynik dwie plocie po 0,5 kg i jeden lin 0,85 kg. Ja łowię na zanętę własnej produkcji a używam koszyczka 15 g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja na cybinke używam koszyczków otwartych trójkątnych 15-20g i wystarczają, uciąg mały. Natomiast na warte jak wędkuje z główek to sprężynę na feederze lub koszyczek zamknięty z jednej strony 20-40g. Wystarcza. A co do Warty w centrum, to tyczka. Płocie biorą znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.