Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rzeka Warta


mikolaj-surma

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam ,

na którym odcinku Warty łowisz ? Ja regularnie katuję Czerwonak , Owińska . Wczoraj miałem na kiju bolenia ( niebiesko-biała obcięta guma ) ale spiął się , chyba nie był duży ale wybrał trochę żyłki , i kołowrotek zaterkotał ładnie... :grin: No i zauważyłem że sumy mocno rozrabiają ( chyba skubańce wiedzą że mają jeszcze urlopik ..) i nie muszą obawiać się wędkarzy ( etycznych ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
gdzie w Warcie w okolicach Poznania szukać kleni?

kyrtap - najlepsze Krajkowo . Znajomy ( w czwatek - Boże Ciało ) na białe robaki złapał klenia około 45 cm . Ja miałem na malutki wolbler jakieś miejszego ale się spiął .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wyniki Robal ? Ja w czwartek zaliczyłem wycieczkę do Krajkowa . Miałem na wolblerku klenia ale spadł mi pod nogami . Z drapieznikiem generalnie cisza . Trze się leszcz ( duży ) robi sporo hałasu i dostarcza drapieznikom pokarmu ( ikra ) stąd ta cisza . Tak myślę . Pozdrawiam . W niedzielę zaliczam Radzyny , mam nadzieję że "odbiję sobie marne jak dotąd :twisted: brania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar jechać do Mosiny i może zahaczyć o Krajkowo jutro, a na Radzynach nie byłem ale własnie gadałem z kumplem i mówił że jest tam dużo leszcza płoci szczupaka i OKONIA więc na pewno będę tam w wakacje. Póki co na spining cieńko. A na jakiego wobka łowileś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich . To mój pierwszy post . Radzyny to przede wszystkim sandacz . Teraz niestety nie bierze - o dziwo ma jeszcze ikrę . Poczekam jeszcze z miesiąc . Okoń dawno się tam skończył , trzeba dużo cierpliwości żeby coś złapać . Co do szupaka to faktycznie się trafia . Leszcz , owszem , ale taki do 35 cm . Zostaje duża płoć , choć też niewiele . Ostatnie 2 weekendy na Radzynach i tylko jeden sandaczyk 52 cm i do tego z ikrą !!! Miejscowi mówią o linach i karpiach łapanych na początku maja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 7 months later...
  • 8 months later...

Witam,

odgrzewam kotleta, jakieś info z Warty?

okolice Jaszkowo w dół do Mosiny?interesuje mnie metoda spin i troll

podpowiem,że głębokość średnia na tym odcinku to 1m, temperatura wody 22*C i ogólnie dno muliste w 99%

Parę dołków znalazłem, z kamienistym dnem,parę miejsc po 3m to biłem prawo.

Prędkość prądu 6Km/h,efektów zero, bolek atakuje, zębaty wymiarowy dał nogę.

pozdrawiam

PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mostu na Lechickiej na północ jest syf straszny to się zgadza, dlatego prawie nigdy tam nie jeżdzę na ryby. Zresztą w wodzie jest tam chyba więcej podpasek i kondomów niż ryb. I jeśli ktoś łowi na żyłkę to musi się liczyć ze zmianą jej zabarwienia :mrgreen:

Połamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów z Poznania. Niebawem mam zawody nad rzeką Wartą i chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy:

- czy w rzece jest dużo uklei?

- jeśli tak, to czy da radę je łowić regularnie?

- czy na zawodach na których bywacie (na tej właśnie rzece) łowicie, lub inni zawodnicy łowią ukleje?

- jakie osiągają wyniki?

Z góry dziękuję :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego uklejki jak wszędzie są, jednak to czy będą żerował czy nie to zależy do pogody - jeśli niema słońca możesz zapomnieć o uklejach. Nie masz co się nastawiać tylko na uklejki bo kiepsko na tym wyjdziesz. Tyczka to podstawa, zawsze jakiejś drobnicy nałapiesz a uklejkami to se możesz d..e podetrzeć a nie zrobić konkretny wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Niestety nie posiadam tyczki ani bolonki tylko baty. 2 po 6m, 1 7-metrowy i dużo krótszych, dlatego pytam o uklejki bo wiem, że batem w rzece ciężko jest coś wydłubać. Jaki sposób łowienia polecasz z powyższym sprzętem?? Da się coś wogóle zdziałać?? :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, ]

ludzie, czy jest tak bardzo ciężko coś tu skrobnąć po wyprawie na ryby tym temacie?

Czy,może łowiący na Warcie, to służby KGB i nie chcą się zdradzić?

Ludzi , wędkarzy, itd. na Warcie co nie miara, a info jak za komuny..

MASAKRA....

Oto moja krótka relacja, Luboń>>Puszczykowo, trolling,zero efektu.

Z Jeziorska chyba upuszczają wodę, bo nurt kosmicznie szybki, woda zielona jak po zakwicie, oraz śmietnik (chyba z tamy) wędruje.

Głębokość Warty 1,3m, w większości 60-90cm.

http://www.fotosik.pl/u/pitpower/album/960877

pozdrawiam

PIT

P.S

do szanownego Pana z proca zanętową w okolicy Puszczykowa, któremu chyba upał mózg wypalił, co doprowadziło do uszkodzenia żelkotu w mojej burcie.

Jak chcesz zgłosić fakt uszkodzenia ciała, na policje, proszę bardzo.

Tylko, jak drugi raz będziesz celował, to tak bym nie mógł zejść z łodzi, bo ci nogi z D4 powyrywam teraz, i nie skończy się jak w niedziele na skomleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tj. dnia 16.09.2011 woda na warcie już sie oczyściła w porównaniu do innych dni i odrazu są efekty :) dziś koło godziny 13 (przed obiadkiem) wybrałem się nad wartę i złowiłem ładnego leszczyka (3.20kg później może wrzuce foto) więc ryby zaczynają brać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.