Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam. Właśnie wróciłem z rybek. Byłem na łowisku które się zwie "Koźle", jest to stare, juz zapomniane koryto wisły. Jakieś 3 lata temu mozna tam bylo złowić nawet na pusty haczyk. Moj ówczesny rekord to okolo 90 karaśków w ciągu 2,5 godziny (na czerewonego robaczka):)

Dzisiaj skutki były mizerne w porownaniu z tamtymi czasami jednak moge sie pochwalic 3 karaśkami i to nawet dość ładnymi bo 2x15; 1x20 cm :)

Sezon uwazam za uroczyście i obficie otwarty. Życzę wam takiego lub nawet lepszego rozpoczęcia roku. (karaśki wróciły spowrotem do łowiska i czekają do przyszłego sezonu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sezon również został otwarty. Niestety dwugodzinne uganianie się za okoniami na Wiśle poniżej Zapory Goczałkowice nie przyniosło żadnych efektów. Jedyny plus to to, że przetestowałem swoje woblerki i okazało się, że pracują całkiem nieźle. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie wróciłem z mojej drugiej pstrągowej wyprawy tym razem zakończonej małym sukcesem.Byłem na oddalonej 5km.od mojego miasta Strudze Jeziornej

82ecf7d26568d8edm.jpg

To chyba jakieś stare elementy tamy lub mostku a w pobliżu znajdują się bunkry i inne pozostałości z wojny.Złowiłem na 3cm.wobka kleniowo-jaziowego takiego szkraba :razz:

ab07c465fd400b27m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wypadzik na Iłownice, krótki, bo chciałem tylko pobyć chwilke nad wodą, bo jednak ona mnie uspokaja :wink:

I krótka rozmowa z wedkarzem, którego spotkałem i mówił, że wczoraj koleś na gumy szarpał ładne leszcze pozapinane za płetwy, ogon, etc... :mad::evil::mad:

Dzisiaj złowiłem pierwszą rybę sezonu! :mrgreen::cool: Był nią jazgarz złapany na 3cm wachadłówkę. Spytacie jak: ano komuś ta "bestia" urwała przypon i ja zachaczyłem się blachą za przypon i wyciągłem go, szybka reanimacja i pływa dalej :wink:

Złowiłem jeszcze żółte kopyto 5cm z czerwonym grzbietem :cool::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytacie jak: ano komuś ta "bestia" urwała przypon i ja zachaczyłem się blachą za przypon

Ja kiedyś złowiłem szczupaka zapiętego na przyponie z żyłki. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że złowiłem go na spławik a oczko przyponu zapięło się na mój haczyk :shock::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczko przyponu zapięło się na mój haczyk

to dopiero jest połów :cool: Ale sezon uważam za definitywnie ROZPOCZĘTY :grin:

Kolejna dawka ciepła i idę na dłuższe siedzenie na płotki :wink:

tomek1, ten wędkarz łowił płotki i nie wiadomo co jeszcze na szpicy. Tylko za cholerę nie wiem jak się tam dostać :oops::lol: , bo miejsce jest fantastyczne, zero uciągu, i kółka się już robiły więc ryba żeruje :smile: teraz tylko brakuje wędkarzy do łowienia, bo byliśmy sami we 2 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dokładnie w miejscu gdzie Iłownica wpada do Wisły :wink:

Zresztą już sam nie wiem, czy łowiłem na Wiśle czy Iłownicy :lol:

Ta szpica jest od strony Zabrzega, a ja dojeżdżam od strony Cz-Dz.

Wypadało by iść brzegiem Wisły od Zabrzega tak długo, aż dojdę do Iłownicy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj byłem połowić okonie, ale niestety przyłowu było więcej niż okonia... Łowiłem na paproszki 3-4cm no i trafiły się 2 szczupaki w rozmiarach 49-52cm, szczupaki zostały z należytą ostrożnością wypuszczone do wody, a zdjęcia były robione moment po odhaczeniu po czym ryba wędrowała do wody.

Oto rybki :

Okonek :

pic05161db6.th.jpg

Szczupak ok. 49-50cm :

pic05159re3.th.jpg

Szczupak ok. 50-52cm :

pic05164jq5.th.jpg

A tu okonie z poprzedniej wyprawy :

pic05116ce0.th.jpg

pic05118qk7.th.jpg

Brań okoniowych miałem więcej, ale z moją wędką trudno mi je było odpowiednio szybko zauważyć i zaciąć, szukam po allegro jakiejś taniej wklejanki do połowu okoni/kleni/jazi, ale narazie nic nie znalazłem w interesującej mnie cenie :roll:

Pozdrawiam i przepraszam za te szczupaki, ale pogoda nie jest najgorsza chce się łowić, nastawiałem się typowo na okonie - najmniejsze twisterki, ale cóż... szczupak bije nawet w 3cm paprochy motor-oil z brokatem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za te szczupaki,

Skoro wrocily do wody to wszystko jak najbardziej ok :smile: Jak juz pisalem "tysiac razy" w IRE wolno je lowic caly rok a jest ich tutaj tyle co "mrozu na syberii".Powod-90% zlowionych ryb wraca do wody.Do niedawna bylo 99% ale po wejsciu Polski do UE proporcje ulegly zmianie :evil: A "pasiaki"-super i w dodatku widze ze zima opuscila Polske na dobre :!:

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hexman, na tę szpicę można się dostać jedynie pieszo, ewentualnie na rowerze. Trzeba iść przed torami koło działek wzdłuż Iłownicy, po drodze też są nienajgorsze miejscówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko za cholerę nie wiem jak się tam dostać

Musisz przejść przez most na Iłownicy, bbobb ci to dobrze opisał.

Nie pchaj się na siłę na szpicę, nie bój się nurtu. Pod burtami też jest spokojniejsza głęboka woda. I próbuj już od wlotu wody z oczyszczalni- tak jak ci pisałem.

A z leszczami za grzbiet- żadna nowość, co roku to samo. Szlag mnie trafiał jak tam chodziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.