Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj jak zwykle moja muchówka i ja tylko ja nie na widzę spędów...do południa nic jedna zerwana troć pociągneła szarpneła 3 razy ogonem machneła i nara. Po obiadku mówie nie ma co jest niedziela troche wolnego po ciężkim tygodniu powalczył bym z czymś rezultat dorsz na muchę 2.40 kg i 1.40 kg. mały odpłyną , a wiekrzy zaspokojił me krwiożercze żądze. Jak to mówią jedz rybe przedłużysz życie o 5lat hehhe bzduraaaaaaaa chyba !!!! tak poza tematem kolega wczoraj wyciągna 2 x boleń 4.20 kg i 5.50 kg. a kolegi syn na odrze w jakims ciepłym kanale od ciepłowni *nie bylem tam) dostał suma 38 kg.pozdrawiam i powodzenia za tydzień chłopaki.

post-3386-14544971501136_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

I ja mogę uznać sezon za rozpoczęty :grin::grin::grin:

76357734a76d2264m.jpg

Celem mojej pierwszej tegorocznej wyprawy był Wisła w Sandomierzu. Wcale nie było to takie najgorsze rozpoczęcie jak przywidywałem, chodź nic na to nie skazywało żeby było udane. Wraz z 2 kolegami(trochę ciasno) wybraliśmy ( o ile sie nie mylę) 7 tamę licząc od mostu w Sandomierzu. Co prawda oprócz jazgarza złowiłem tylko 1 rybę ale jestem z niej bardzo zadowolony.Był to mój pierwszy w życiu kleń 36cm :grin::grin: . Za to 1 z moich kolegów dał dzisiaj pokaz. Złowił 9 leszczy takie po ponad 40cm. I ku mojemu zdziwieniu będąca jeszcze pod ochroną świnkę. Drugi zaś 1 leszcza. Nie wiem czemu on miał takie efekty. Łowiliśmy na tej samej tamie i z tą samą zanętę, a on miał branie za braniem :roll:

Liczę że w niedługim czasie wybierzemy się tam ponownie. Spodobało mi się łowienie na największej z Polskich rzek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znów wybrałem się nad ten sam zbiorniczek (tym razem bez wędki :wink: ). Niestety "kupek" śmieci znalazłem jeszcze kilka :???: . Widziałem jednego wędkarza :shock: . Lód 3-4 cm. Siedział na stołku postawionym na dwóch deskach, a dookoła niego leżało parę okonków i płoteczek... Tak ryzykować dla odrobiny "mięcha" :shock: . Nigdy nie zrozumiem takich "wędkarzy".

...48 cm, ale nęcenie mimo wczesnej pory i nocnych mrozów przyniosło skutek :wink:
To i tak niezle :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybrałem się nad Jezioro Goczałkowickie do Łąki ze spinem z myslą o okoniach. Niestety na miejscu okazało się, że ostatnie ujemne temperatury zrobiły swoje i zbiornik ponownie pokrył się warstwą lodu, tak że z wędkowania na razie niestety nici :cry: Ograniczylem się więc do spaceru i pooglądania konkretnych miejscówek na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis wybralem sie na pobliski osadnik cel zlapac jakas rybe. Tak mi sie lowic chce, myslami wracam do lata :roll: ale coz trzeba sie pocieszyc ze wogole dzis cos zlapalem 2 ryba 2008 :D kielbik:

55f2f4eab1e652be.jpg

aktualnie tak jest nad stawem: podniesiony poziom wody=zalane pewne miejscowki= ryby sie rozproszyly

1f2c2d4c4a58cb60.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę sobie... A pójdziemy sobie nad Zegrze pociąć wodę spinem trochę...

Dotarliśmy...

IMGP2582.jpg

O jassssssssny gwint ale zimno! :shock::shock::shock: Na przeciwległym brzegu podobno jeszcze lód na nabrzerzu zalega :roll: Woda w łodziach stoi pozamarzana do samego dna. Wieje, mróz, czapki z głów zrywa...

To przynajmniej trochę zdjęć porobiłam :)

IMGP2583.jpg

IMGP2584.jpg

IMGP2585.jpg

IMGP2587.jpg

IMGP2589.jpg

IMGP2591.jpg

IMGP2593.jpg

IMGP2596.jpg

Już mi się nie chce na ryby, przynajmniej aż się choć TROCHĘ ociepli...

Ale spacer rekonansowy uważam za udany, choć wiele miejscówek na Zegrzu jest jeszcze do odkrycia :)

A w rezultacie sprzęt został w samochodzie, to i tak wszem i wobec ogłaszam, że wiosnę zaczyna być czuć w powietrzu, pomimo przeraźliwego zimna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

witek150 śnieg nie przeszkadza :smile: Jedynie lód na żyłce, ale tego może nie być :grin:

Ja dziś byłem testować wobki - woda cały czas wysoka i w ogóle nie widać, ani nie słychać, żeby miała zejść - było piękne słoneczko - gdy schodziłem z rzeki akurat pojawiły się chmurki. Jeszcze wiosny "bardzo" nie czuć, ale powoli się zbliża :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śnieg nie przeszkadza :smile:

Tylko lód na przelotkach, który dzisiaj musiałem co 5 minut zeskrobywać :lol:

A dzień uważam za dosyć udany, przetestowałem dzisiaj dodatki do zanęty, i nową zanętę, i naprawdę jestem zadowolony!

Ale co dziwne :shock: największe ryby złowiłem jak już było ciemno i nie widziałem spławika :lol:

Jutro jak zdrowie pozwoli to powtórka, tylko trzeba sie ubrać jeszcze cieplej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wędkowałem we Wrocławiu na Odrze i na widawie, ale nie znałem miejscówek i byłem na ślepo więc złowiłem tylko 5cm okonika, a u siebie na Rudzie odnotowałem dzisiaj przy -2 stopniach taki oto połów :

pic05217ri0.th.jpg

pic05218zn3.th.jpg

pic05219di4.th.jpg

pic05220zp8.th.jpg

pic05221hw6.th.jpg

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od 9 do 12,30 i kompletne zero.

Ja na następne ryby zabiorę się za tydzień w sobote, bo mam nadzieję, że będize cieplej. Bo z tego co dzisiaj widzialem nikt nie szalał z rybami na Iłownicy :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze od wczoraj powrot zimy :???: az do poniedzialku ma byc tak. Bylem az godzinke :razz: bo pozniej przyszedl zimy wiatr ktory nie dosc ze nie pozwalal lowic to jeszcze sie masakrycznie wychlodzilo... :cry: kiedy beda rybki :roll:

Fotki: Droga nad staw

a7c0e97f20e7ac0b.jpg

Moj ekologiczny przemieszczacz wedkarski :D Ale wlasciwie nie moj lecz dziadka na ryby w sam raz ;)

1b7c265d4bd3df42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek droga jest piękna :)

warto było dla samego spaceru :)

Dzieki ;) Kurcze co do nastepnego wypadu to jade chyba w sobote ewentualnie jak bedzie mniej nauki i ladna pogoda to w tygodniu gdzies pojade na okoliczne stawy ;) Pozdrawiam wszystkich wedkomaniakow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.