Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jesli w czasie deszczu jest tam tak fajnie to przy lepszej aurze musi byc "extra" :!:
Jest extra! Ale niestety, ta rzeczka nadaje się tylko do spacerów z koleżanką a nie z wędką...

A nazywa sie ona Bełczek, znajduję się w Wojcieszowie, jest dopływem Kaczawy. Kiedyś były w niej piękne kropki, teraz nie ma już nic(chciałem się o tym przekonać na własnej skórze) ale parę latek temu, niestety:

bdba08e6db2674ffm.jpg

Teraz miejscami to wygląda tak:

8d1d4d269e4536ebm.jpg

Tu można zobaczyć jak kiedyś wyglądało jej koryto.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20,02,08 wybrałem się w pogoń za pstrągami. Po przejechaniu 120 km o godz. 7.30 zameldowałem się wraz z kolegą Krzyśkiem nad nową dla mnie rzeką - Kwisą. Jej urok mnie zaczarował, mnogość pstrągowych kryjówek ogromna, woda nie była, aż tak niska jak myslelismy co utrudniało brodzenie ale z nadzieją na mojego pierwszego pstrąga ruszyłem nad wodę. Po 3,5 godz. biczowania wobkami, obrotówkami i gumami odnotowałem wielkie ZERO! Szkoda, ale poznałem nowe łowisko, a pstraga zlowię kiedyś... oto foto relacja z Kwisy:

8606800475454bf8m.jpg

936a6dfe03a5dd41m.jpg

50d944fade728dc8m.jpg

6399f8574b49149cm.jpg

wracajac zjechaliśmy z A4 i próbowalismy szcześcia na Bobrze 12 km przed Bolesławcem, ale po 1,5 godziny również nic nie złowiliśmy. A oto Bóbr na tym odcinku:

5e3150dee8685e5em.jpg

e9b9d566b93f4152m.jpg

pogoda była jak dla nas świetna, sloneczko i ok 8 st. ciepelka - łowienie w ten dzień to była sama przyjemność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie wrucilem z rybek ale totalne 0 nie wiem czy to przez pogode czy taki okres teraz jest ;) Pogoda bardzo ladna idealna na rybki jutro moze powtorka ale na innym stawie a sobota prawdziwe lowienie na pol dnia :)

7582cfc5d83b9009m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wybrałem się nad nieznane mi dotąd rejony Kaczawki, rekonesans jak najbardziej udany. Nie miałem zbyt wiele czasu na wędkowanie ( musiałem zdążyć na PKS :lol: ), więc tylko "przeleciałem" po nowo poznanych miejscówkach. Mimo to widziałem jedno wyjście niewielkiego kropka do wobka.

Garść kiepskiej jakości zdjęć :wink: :

9883cc4d54541925m.jpg

23d890cdcb1edc0fm.jpg

a8fce2fe563be374m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie bylem na rybach z wedkami :sad: , ale wczoraj przy okazji wizyty u lekarza :evil: {chory jestem...jeszcze ponoc :???: } zamiast "natychmiast do domu",odbilem w bok i zrobilem "kontrole"na zbiorniku glownym "ER".Odwiedzilem kilka popularnych stanowisk, pogadalem z wedkarzami, zaliczylem nawet swoj pierwszy rzut :razz:w tym roku.Uczciwie musze powiedziec, ze zaden z wedkujacych nie mial ani jednego brania a bylo ich kilkunastu.Z opowiadan dowiedzialem sie,ze ryba na ER juz brala, koledzy chwalili sie leszczami,niektorzy mieli tez zaliczone 40-50cm.karpiki.Udalem sie tez na oslawiona "kierownice"gdzie na st. 1,2i3 swoje zestawy moczyli karpiarze.Byl tam jeden "pepik" :lol: i dwuch naszych {niemowy chyba :sad: } :wink:,chcialem pogadac to yno ten Czech cos odpowiadal,nasi slabo :razz:.Ale dowiedzialem sie {od pepika},ze zaliczyli siedzac od poniedzialku jednego karpika 20kg z groszami 9 i 7,5kg wszystkie brania po ciemku.Nie pytalem na co :mrgreen: , ale moje oko ujrzalo 18-tki "smierdziuchy' i czerwonawy kolor,chyba truskawka{przykryte troche je mieli :cool:}.Dowiedzialem sie tez,ze na tych stanowiskach jakis czas temu zlowiono ploc ...UWAGA... 63cm :shock: .Wziela na zestaw wlosowy i jakas kulke.A w domu zonie powiedzialem,ze kolejka do doktora byla :razz:,ale podpadlem :oops: bo buty z blota mialem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20,02,08 wybrałem się w pogoń za pstrągami. Po przejechaniu 120 km o godz. 7.30 zameldowałem się wraz z kolegą Krzyśkiem nad nową dla mnie rzeką - Kwisą. Jej urok mnie zaczarował, mnogość pstrągowych kryjówek ogromna, woda nie była, aż tak niska jak myslelismy co utrudniało brodzenie ale z nadzieją na mojego pierwszego pstrąga ruszyłem nad wodę. Po 3,5 godz. biczowania wobkami, obrotówkami i gumami odnotowałem wielkie ZERO! Szkoda, ale poznałem nowe łowisko, a pstraga zlowię kiedyś... oto foto relacja z Kwisy:

Patbaj na drugim ze swoich zdjęć stoisz zapewne na tym samym urwistym brzegu co jest w tle poniższego zdjęcia:

dscn3394tr0.jpg

fotka z zeszłego roku, poza tym małym pstrążkiem nie miałem nic więcej, ale też wodę trafiliśmy wysoką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy całodniowy wypad nad Wartę w okolicach Jeziorska zaowocował kilkoma leszczykami i płociami. Ryba wybitnie nie żerowała ale jako że był to pierwszy wypad w tamte strony więc połów można zaliczyć do udanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem się w nowy dla mnie odcinek rzeki pod względem łowienia metoda spławikową i efektem okazały się tylko karasie i jazgarz, a inne ryby jakby spały (wiem, że są tam płocie, jazie, leszcze bodajże).

Oto rybki :

karas1bi8.th.jpg

karas2zw0.th.jpg

karas3hn1.th.jpg

karas4bx1.th.jpg

karas5pc2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsze pstrągale z wyprawy z dwoma wrocławianinami.

Pierwszy miał ok. 30 cm.

http://img406.imageshack.us/img406/7463/p2230002qk1.jpg

Następnie było to maleństwo:

http://img412.imageshack.us/img412/9399/p2230005rj5.jpg

A później wreszcie coś konkretnego, tłusty potok 35 cm. Ten był w świetnej kondycji i dał mi trochę popalić oraz pozwolił na ochrzczenie podbieraka muchowego, którego wczoraj zakupiłem.

http://img137.imageshack.us/img137/9721/p2230007xn5.jpg

http://img123.imageshack.us/img123/858/p2230009gr4.jpg

Zdjęcia nie najlepsze ale niestety robione samowyzwalaczem. Ogólnie miałem jeszcze kilka brań, zatem kontatków było sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej wracam o pustym kiju.... :mad: Jak tak dalej pujdzie to wpadne w depresje :smile:

Dwa kije po lewej moj :wink: nie wziolem podporek :D

e60ea04fa9848adbm.jpg

Widok na moja gruntowke ;)

f9d20413295bb562m.jpg

Moj kij na szczupaka:(lowie na dzikim stawie ale i tak wypusczam ryby :wink: )

f6dae7e36e938190m.jpg

A po rybkach piekny zachod slonca

9007aa46e41c2c4am.jpg

Na depresje najlepsze sa zakupy :D kupilem sobie po rybkach nowy kolowrotek za 80 zl nowy ze 100zl wytargowalem moze nie jakis super, ale na grunt nie mam jakis fajnych kolowrotkow bo jakos mi zawsze kasy brakuje :lol:

284e9ebd7fd12e46m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.