Skocz do zawartości
Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gratuluje połowu , ale...

z tego co pamiętam to flądra ma okres ochronny od 15 lutego i wymiar ochronny 25cm :???:

No przyznam sie ze byly zlowione ze 2 tygodnie temu ale jakos tak nie bylo czasu zeby tu wejsc i wrzucic fotke. A co do wielkosci to jest drobny problem... W Nowym Porcie jak zalozysz wieksze haki to fladra nie wezmie... Jak zalozysz mniejsze to biora i te wymiarowe i drobnica, ktora niestety tak gleboko polyka, ze nie usuniesz haka bez zabicia ryby. Wiec sie bierze i te wieksze i te mniejsze. No bo co, zabite wrzucac z powrotem do wody tylko dlatego ze nie maja wymiaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nowym Porcie jak zalozysz wieksze haki to fladra nie wezmie... Jak zalozysz mniejsze to biora i te wymiarowe i drobnica, ktora niestety tak gleboko polyka, ze nie usuniesz haka bez zabicia ryby. Wiec sie bierze i te wieksze i te mniejsze. No bo co, zabite wrzucac z powrotem do wody tylko dlatego ze nie maja wymiaru?

tompol, w ten sposób możemy sobie tłumaczyć każdą zabitą rybkę,

tylko gdzie to nas zaprowadzi :?:

a co na to kontrole :?:

zresztą z takim podejściem do sprawy kto by się przejmował jakimiś tam kontrolami :cry:

a w regulaminie wyrażnie pisze co z takimi rybkami się robi :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w regulaminie wyrażnie pisze co z takimi rybkami się robi

w morzu nie obowiązuje regulamin PZW :wink: Co nie znaczy, że należy zabierać niemiarowe ryby.

Czy ktoś może wskazać przepis prawa, który przewiduje taki okres ochronny?

Nie możesz znaleźć, bo flądra to nazwa zwyczajowa.

Łowienie płastug to specyficzna sprawa :roll: Zdarzało mi się wyrzucać z hakiem małe płastugi, bo wyjęcie haka jest w 99% niemożliwe. Czy to przeżywały- nie wiem :roll:

Muszę się ubrać (bo męczy mnie rotawirus :???: ) i poszukać regulaminu morskiego w wędkarskich papierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - przecie wiem, że to nazwa zwyczajowa :wink:

Dobra, znalazłem sam - stosowne zarządzenia wydają Okręgowi Inspektorzy Rybołówstwa Morskiego.

No przyznam sie ze byly zlowione ze 2 tygodnie temu

Powinieneś Kolego przemyśleć swoje potępowanie, bo okres ochronny storni/gładzic trwa od 1 lutego do dnia 30 kwietnia (§ 3. 1. pkt 3 zarządzenia OIRM w Gdyni - http://bip.oirm.gdynia.pl/print.php?bid=131

Wychodzi na to, że złowiłeś ryby niewymiarowe i jeszcze w ich okresie ochronnym.

'Administrację' proszę o zajęcie się tą sprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że złowiłeś ryby niewymiarowe i jeszcze w ich okresie ochronnym. 'Administrację' proszę o zajęcie się tą sprawą.

12) storni(Platichthys flesus L.) - 21 cm,

Wiekszosc z moich ryb (choc tego moze nie widac na zdjeciu) tyle miala. Jak 2 czy 3 byly mniejsze i je zabilem wyciagajac hak to trudno... Nic na to nie moglem poradzic.

Okres ochronny

3) dla storni i gładzicy od dnia 1 lutego do dnia 30 kwietnia,

Sprawdzilem, ryby byly zlowione dokladnie 1 lutego. Wiec sie mi tu nie czepiajcie bo kilka godzin dla ryb nie sprawi zadnej roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że bagatelizujesz sprawę, więc konkretnie:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 9 lipca 2004 r.

w sprawie szczegółowego sposobu i warunków prowadzenia połowów w celach sportowo-rekreacyjnych oraz wzorów sportowych zezwoleń połowowych

(Dz. U. z dnia 22 lipca 2004 r.)

§ 9. Ryby niewymiarowe albo ryby wyłowione... w ustanowionych dla nich... okresach ochronnych należy niezwłocznie wypuścić do łowiska.

USTAWA z dnia 19 lutego 2004 r. o rybołówstwie

(Dz. U. z dnia 14 kwietnia 2004 r.)

Art. 34. Zabrania się:

3)połowu organizmów morskich, które:

a)nie przekroczyły ustanowionych dla nich wymiarów ochronnych,

b)znajdują się w ustanowionych dla nich okresach ochronnych;

Art. 63.3. Kto z naruszeniem przepisów o rybołówstwie prowadzi połowy w celach sportowo-rekreacyjnych, podlega karze pieniężnej do wysokości nieprzekraczającej dwukrotnego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej za rok poprzedzający, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 21 kwietnia 2005 r.

w sprawie wysokości kar pieniężnych za naruszenia przepisów o rybołówstwie

(Dz. U. z dnia 2 maja 2005 r.)

§ 6. Wysokość kar pieniężnych za naruszenia przepisów o rybołówstwie przez prowadzącego połowy w celach sportowo-rekreacyjnych wynosi:

27)od 100 zł do 4.400 zł - za prowadzenie połowów organizmów morskich, które nie przekroczyły ustanowionych dla nich wymiarów ochronnych lub które znajdują się w ustanowionych dla nich okresach ochronnych.

Mam nadzieję, że młodzi wędkarze z tego forum nie będa postępować podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec sie mi tu nie czepiajcie bo kilka godzin dla ryb nie sprawi zadnej roznicy.
Dlaczeko kolego tak się denerwujesz. Jeżeli popełniłeś gafę to należy mieć cywilną odwagę się przyznać i wyciągnąć wnioski. Temat jest " Jak było dziś na rybach " więc po kiego ciorta piszesz o połowach sprzed dwóch tygodni. Nie dziw się reakcją użytkowników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres ochronny

3) dla storni i gładzicy od dnia 1 lutego do dnia 30 kwietnia,

Sprawdzilem, ryby byly zlowione dokladnie 1 lutego. Wiec sie mi tu nie czepiajcie bo kilka godzin dla ryb nie sprawi zadnej roznicy.

Okres ochronny to okres ochronny :???: Kolegę Tompola zachęcam do przemyślenia swojego postępowania a pozostałych do powrotu do tematu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw tylko jestem czy kazdy z was jest taki swiety za jakiego probuje sie tu przedstawic heh

Widze ze dostalem ostrzezenie, ok, nie ma sprawy. Jako ciekawostke powiem wam tylko jeszcze jedno i wiecej nie waracam do tego tematu. W dniu w ktorym lowilem te fladry pewna babka z dzieckiem przechadzajac sie tam na spacer dla zabawy policzyla wszystkie wedki bedace tam w uzyciu. Nie wiem ilu wedkarzy bylo na tym pirsie o dl. ok 200 metrow, ale wedek babka naliczyla 54. Kazdy mial po kilka kg flader.

Nie mowie tego by sie jakos usprawiedliwac czy cos w tym rodzaju. Jedynie mowie to jako ciekawostke.

Pozdrawiam i do nastepnego tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad nad Wisłę uważam za bardzo udany. Udało mi się w końcu złowić pierwsze okonie w tym roku :lol::lol:

14bd86d024037c02m.jpg

755f95321a1e51d5m.jpg

7289893678b1d09dm.jpg

Oprócz tego na paprocha skusił sie sumik karłowaty.

Poza tym wyszedłem w sumie na plus, zerwałem jedną główkę z paprochem, ale wyciągnąłem 3 + obrotówkę Wirka. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad nad Wisłę uważam za bardzo udany. Udało mi się w końcu złowić pierwsze okonie w tym roku...

No calkiem calkiem... Ciekaw jestem czy na Wisle w okolicy Gdańska tez juz okon bierze. Chyba sie w weekend wybiore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne okonie :smile: Ciekawy jestem czy na Odrze udałoby się połapać jakieś okonie na paproszka, jak zdarzy się jakiś cieplejszy weekend to może się wybiorę "popaproszyć" bo na mojej rzeczce Rudzie na paprochy na 1 okonia złowionego przypada 10 "przyłowu" szczupaka więc dałem sobie spokój z tym miejscem do 1 Maja...

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzec jest miesiącem zaczynającym wiosenne wędkowanie ,wielu już odbyło kilka wypraw na ryby ,zwłaszcza na pstrąga ,dla mnie marzec to jest jedna szczególna ryba ,niby jest jej pod dostatkiem a tak trudna do złowienia ,czy się domyślacie o czym piszę ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleń :?:
Nie,Tomek klenia można "oszukać" na wiele sposobów ,natomiast Jaż ,a zwłaszcza ten z górnej pułki jest zbyt cwany na wszystkie sztuczki ,dla mnie jedynie wiosną dostępny ,i raz na kilka lat udaje mi się połowić Jazia do syta.Czy tak będzie w tym roku zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsza wyprawa nad kaczawe zakończona przed czasem z powodu pogarszającej sie pogody :(

właściwie dorwałem 2 kropki z tym, że drugi mi spadł w połowie holu ale maluch wiec nie ma czego żałować:)

deb04ea569fbf5b9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.