Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie,Tomek klenia można "oszukać" na wiele sposobów ,natomiast Jaż ,a zwłaszcza ten z górnej pułki jest zbyt cwany na wszystkie sztuczki ,dla mnie jedynie wiosną dostępny ,i raz na kilka lat udaje mi się połowić Jazia do syta.Czy tak będzie w tym roku zobaczymy.

Nie wiem czemu ale mi marzec najbardziej mi sie kojarzy właśnie z jaziem i ciągłym przymarzaniu przelotek na wędkach o poranku. Ja również mam nadzieje że będzie współpracował:mrgreen:, przynajmniej tak jak w tamtym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

zrobiłem sobie wypad na łowisko specjalne "Okoń" co prawda mam kartę wędkarską ale jakoś czuję sentyment do tego łowiska :wink: trochę wiało padało i nawet puknięcia :wink: ok 14 zaczęło tak dmuchać i lać że w przeciągu 10 minut spakowany leciałem do samochodu :wink: co normalnie zajmuje ze 30 minut zanim się zbiorę z całym majdanem :mrgreen: wynik 1:0 dla płetwali ale sezon dopiero się zaczyna :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy się domyślacie o czym piszę ?.

Odpowiedz już dałeś a ja myślałem, że piszesz o menthosie - bo to dla mnie właśnie ryba marca i kwietnia. Właśnie na niego zacznę polowania w tym miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatr trochę osłabł, deszcz jedynie nie dawał za wygraną. Ale ja nie lubię siedzieć w domu więc wybrałem się dziś na rybki :wink: z lekkim pickerkiem. Miejscówka :

f61b2dcb07231695m.jpg

Długo niestety nie posiedziałem, pogoda gwałtownie zaczęła się psuć, wzmagał się wiatr i sypło trochę gradem. Ogólnie było fajnie :mrgreen: . Wynik - zero.

d91fc86e9bcfdaaam.jpg

woda normalna, przejrzysta jak zawsze :) mowa o okolicy złotoryji
Kilkanaście kilometrów wyżej była "żeznia". Kurde, muszę się tam wkrótce wybrać :grin: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie mam ogromne problemy ze znalezieniem czasu na rybki. Dzisiaj się udał wyskoczyć na króciutka wyprawę.

Pojechałem na nowe dla mnie łowisko tzn mała rzeczka pstrągowa no i wiadomo cel to pstrąg.

Woda piękna, urokliwa i "pachnąca" pstrągiem :wink:

Jak się potem okazało tylko "pachnąca" :lol:

82f7d534f66ab783m.jpg

Prawda że ładna:

f3e2a313457b5962m.jpg

A rybek dalej nie ma :???:

10b0aa8503ba9d14m.jpg kolejne piękne miejsca ale bez kontaktu z ryba ce4840bf91a826eam.jpg i tak dalej; ładnie ale bez rybek 18bdfb15d7fedd90m.jpg

Po pewnym czasie decyzja o zmianie łowiska i jestem nad zbiorniczkiem z wodą stojącą. Przynęty jakie mam to pstragowe woblery i kilka moich ukochanych obrotówek.

Zaczynam z myślą o jakimś okonku.

Po paru rzutach coś siedzi, okazał się to szczupły. Zamiast romansować to zgłodniał.

34fc6e038c30e840m.jpg

9c24976958fef569m.jpg

delikatnie odhaczony wraca do wody, kolejne brania się rozpoczęły szybko i często.

Padały okonki i jeszcze szczupaczki.

2da8199bb70cdbb4m.jpg

2818d97206da97b9m.jpg

bfd6dc7b62cd1062m.jpg

233a5cfb9a4325f8m.jpg

No i tak zakończyłem ten wietrzny, śnieżny, słoneczny i gradowy dzień.

Złowiłem 11 okoni i 3 szczupaczki. Wszystkie rybki nadal pływają ale szkoda ze szczupak tak intensywnie żeruje. Pewnie sporo z nich nie wróci do domu :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie moze nie dziwi to, że szczupak żeruje ale to jak intensywnie. Kumplowi , który w tygodniu pstrągów na Czarnej Przemszy szukał kilku krotnie gadzina obcinała przynęte, a w wodzie na tym odcinku(jak zresztą na całej rzece) nie ma go dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keri, aż dziw bierze, że na tej pstrągowej rzeczce nic się nie skusiło, miejsca super :lol:
Może taki ze mnie pstragaz :sad: a miejsce bardzo fajne, bylem tam dzisiaj pierwszy raz i na pewno tam wrócę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze keri piekny polow mnie skutecznie odstraszyla pogoda :neutral: i nie bylem na rybkach ale czuje ze trzeba bedzie sie wybrac ;) A mozna wiedziec co to za kolowrotek? Jakis cormoran ale jaki ?? :wink: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna wiedziec co to za kolowrotek? Jakis cormoran ale jaki ??
To Cormoran Magnesia 10fpi. Od razu dodam ze jestem z niego bardzo zadowolony.

A połów by był piękny jak by pstrągi współpracowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mimo wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych wybrałem się na pstrągi nad nową, dla mnie, rzekę a dokładnie na Drawę. Wybraliśmy odcinek płynący przez Drawieński Park Narodowy. Niestety ryby nie chciały współpracować, skończyło się na kilku braniach i wyjściach, jedną rybkę miałem nawet na haku przez jakieś 5 sekund :lol: Ale wyjazd uważam za udany, rzeka piękna, woda kryształ, szkoda tylko że od 15 marca do 1 lipca jest tam zakaz połowu.

7799f0607bc9fd1bm.jpg

e0f09788f3e5156em.jpg

86688edf9055e3b8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dokładnie na Drawę

Ten kajaczek na zdjeciu obudził wspomnienia :)

Ileż razy na czymś podobnym zaliczyłam własnie na tej rzece glebę :lol: Ba nawet pierwszą kajakową glebę, z przejechaniem twarzą po podwodnych korzeniach ;)

Ech wspaniałe to były czasy, choć wtedy liczył się sport inny niz wędkarstwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie jest to chyba związane z rybkami a raczej z ptaszkami i innymi zwierzątkami

Niestety, Dyrekcja DPN w regulaminie nie wyjasnia dlaczego wedkarze nie moga "zmierzyc sie z rybami" w tak atrakcyjnych wedkarsko miesiacach jak Maj czy Czerwiec :sad:

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na weekend byłem u kuzynki nad rzeką Pliszka. Mimo deszczowej pogody wybrałem sie rano na ryby.

5b528e53c185b43bm.jpg

3bf1008eca97943fm.jpg

Już w pierwszy dzień w sobotę złowiłem 3 pstrągi (dwa ok. 25cm i jeden 40 cm)

0f247ff5e74dbca5m.jpg

50ab7a6c9bda56d7m.jpg

9a12df7c2a3be7dcm.jpg

Na drugi dzień wyskoczyłem jeszcze na chwilkę porzucać ale złowiłem tylko 2 małe szczupaki

3401ab0eeb463e79m.jpg

ryby zostały wypuszczone

Pozdrawiam Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co uderzył ?

Najpierw łowiłem obrotówką Dragona i bez efektów, później założyłem taka starą obrotówkę Mepps`a, którą dostałem od kolegi po jego dziadku i na nią właśnie złowiłem wszystkie pstrągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek, regulamin studiowałem zarówno w formie elektronicznej jak i papierowej :wink: niestety nic tam nie ma dlaczego jest taki zakaz. Tak sam zakaz obowiązuje kajakarzy na Drawie. Biorąc pod uwagę jeszcze zamieszanie wokoł S3 :lol: sądzę ze chodzi o okres lęgowy ptaszków.

A łowiłem od kładki łączącej miejscowości Zatom i Konotop (zielony szlak) prawie do mostu drogowego koło Bogdanki. http://www.dpn.pl/cms_foto/4/tur_szl_piesze400.gif

Na mapie odcinek wygląda na niewielki, ale wyszło nam 7 h łowienia a teren do najłatwiejszych nie należy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.