Skocz do zawartości
Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
sandacz napisał/a:

Ja nie mialem kontroli od ponad trzech lat :???:

Ja miałem juz drugą w przeciągu 3 tygodni :twisted:

ja nie miałem ani jednej przez prawie 20 lat łowienia....... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ale wam zazdroszcze jak dziisiaj wyjrzalem przez okno i zoabcyzlem ta sniezyce to az sie odechcialo.

Ale niebawem zapoluje na cos jakas polteczka, czy cos ;D

A mam pytanie pisaliscie o lowieniu karpi, musze przyznac ze nigdy nie zaczynalem wypraw przed majowymi +20, i z tego co pamietam nawet jak wybralem sie na ryby (kwiecien) to i tka rezulataty byly mizerne. W tamtym roku na 1 maja bylo dosyc zimno, pare dni wstecz chlody i wiatry jakies ;d i przez 2 dni na lowisku specjalnym ani sladu karpia, ani innych ryb, pozniej splawik i spining na jeziorkach i tez efekty nie byly powalajace, co polecacie na wczesnowiosenne(rqaczej pozno zimowe )lowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co polecacie na wczesnowiosenne

W moich stronach i pewnie w większości o tej porze sprawdzają się głównie przynęty pochodzenia zwierzęcego. Żmijki, cymes, pinka - po prostu standard a na rzece dodatkowo rosówa. Często karp w jeziorach właśnie na robaki pobiera, lecz później dochodzi kukurydza i kanapka z kukurydzy z robakiem. U nas karpia można do maja złowić praktycznie na wszystko (głównie kukurydza z robakiem), lecz to się zmienia gdy zacznie się masowe nęcenie proteiną. Wtedy już po karpiach.

Napaliłem się na miętusy w tym tygodniu, lecz mam problem ze złapaniem rosówek. Dzisiaj zamiast nich chciałem złowić na podrywkę (u siebie) jakiegoś karasia na filety lecz i one nie bardzo się dały. Chyba jutro będąc w wędkarskim coś nabędę by w końcu wystartować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem jeszcze o jedno zapytac, czesto czytalem w ksiazkach, gazetach, i wogole wydawalo mi sie ze karpie rozpoczynaja pobieranie pokramu gdy temp wody przekorczy iles tam stopni, oczywsicie chodzi o zwiekszona intensywnosc ktora pozwoli wyhaczyc jakas sztuke. Ksiazki podawaly ze temp. wody powinna przekroczyc 10 stopni. Jak wy sie do tego ustosunkujecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie widzialem miedzy innymi twoje foto gratulacje.. i nie moge uwierzyc az .. pierwszy raz sie z czyms takim spotykam i powiedz mi tylko czy na lowiskach specjalnych, niewielkich przeplywowych stawach gdzie ryby na gesto to tez sie sprawdza, bo chyba sprobuje juz podczas przerwy wielkanocnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybrałem się na okonia ze spinem.Na miejscu okazało się że świetnie żeruje bo drobnica na rozległej płyciznie co chwila wyskakiwała ponad tafle,czasem pogonił szczupak.Niestety żadnemu okoniowi podczas kilkugodzinnego biczowania wody nie spodobały się moje przynęty-różnego rodzaju obrotówki,twisterki i woblerki :roll: ale pewien rak się skusił "na szuranego" :mrgreen:

d862fe087de00d36m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybrałem się na okonia ze spinem.Na miejscu okazało się że świetnie żeruje bo drobnica na rozległej płyciznie co chwila wyskakiwała ponad tafle,czasem pogonił szczupak.Niestety żadnemu okoniowi podczas kilkugodzinnego biczowania wody nie spodobały się moje przynęty-różnego rodzaju obrotówki,twisterki i woblerki
A może to nie okoń tylko np. jaź lub kleń.

P.S a po co ci na okonia stalka :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to nie okoń tylko np. jaź lub kleń.

P.S a po co ci na okonia stalka :?:

To był okoń a stalka po to żeby przypadkowy szczupak przynęty mi nie porwał.Jasne że powinienem łapać na żyłkę 0.16 bez stalki ale zwyczajnie nie stać mnie na takie łowienie w łowisku pełnym zaczepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że powinienem łapać na żyłkę 0.16 bez stalki ale zwyczajnie nie stać mnie na takie łowienie w łowisku pełnym zaczepów.
To sam sobie zaprzeczasz ponieważ jak zaczepisz to i tak zerwiesz zestaw i do tego stalka zostanie również w wodzie :wink: Nie zakładam, że nastawiając się na okonia zakładasz żyłką jak na karpia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
P.S a po co ci na okonia stalka :?:
dobre pytanie.. :neutral:

Jest możliwość brania szczupaka - lepiej, żeby nie przeciął, czy może przeciął? Oczywiście pierwsza możliwość jest lepsza.

Może to boleń gonił? Widziałem na Twojej fotce jednego z tamtego sezonu - i u mnie o tej porze roku żerowały tak jak opisujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość brania szczupaka - lepiej, żeby nie przeciął, czy może przeciął
Niestety ale jeżeli nastawiamy się na okonia musimy się liczyć z możliwościa brania szczupaka. Jeżeli natomiasta zakładamy stalkę to automatycznie zmniejszamy liczbę brań (czasami przy słabych braniach do zera). A przecież nie o to chodzi. (I rybka musi mieć szansę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

No może i także masz rację. Więc nie można zastosować tutaj czegoś "uniwersalnego" bo zawsze będzie źle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.