Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja dzisiaj pojechal zobaczyc czy cos bierze na poczatku rozwalilem sie z 2 gruntami totalnie nic przez 2h :neutral: Pozniej zobaczylem ze mam w pokrowcu bat zlozylem jeden grunt syplem zaneta i jest Byczek :D

954c8b6446a2892dm.jpg

Ogolnie pogoda super wiosenne powietrze, zadnego wedkarza nad woda :shock: No ale rybki jeszcze slabo biora :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj brały przede wszystkim leszczyki. Kilka płotek powyżej 25cm się trafiło, wzdręga na 24 a co do leszczy to 2 takie "trzydziestaki" a reszta to podleszczaki, ale i tak prawie 7h nad wodą robi swoje :cool: ale człowiek wykończony przychodzi do domu i marzy tylko o łóżku :roll:

U mnie sezon rozpoczął się na dobre juz. Za jakies 2-3 tygodnie pierwsze wypady na Wisłę.

Ale jak narazie na celowniku jest iłownica :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z rybek troszke cienko ale kazda chwila nad woda nie jest stracona wyjechalem o 11 na gruntach totalna cisza az do chwili w ktorej moi kumple z ktorymi bylem poszli sobie dalej :D no i w tym wlasnie momencie momentalnie bombka poszla w kij ale jak szybko sie uniosla tak szybko opadla :D poczekalem powtorka brania :D zacinam pusto :neutral: wkuzylem sie ale widze ze splawik jest pod woda tne i jest okonik ;) nie opuszczaja mnie ostatnio ;) Mialem jeszcze jedno branie na splawik ale grzebalem przy gruncie i spalilem :wink: oj trzeba bedzie pociwiczyc forme

Lowisko

3ad2ead61a016331m.jpg

Grunty pozniej zlozylem jeden bo lowilem na bacika

ab3760cf8e88029am.jpg

Taka dziwna woda :???:

6b199260ee6751f9m.jpg

Ryba dnia :cool:

df5ca8f8c3357d11m.jpg

Sorki za jakos fotek ale tak dziwnie wyszly :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj pojechałem zobaczyc jak iłownica wygląda, ale niestety nie było możliwości wetknięcia nawet palca :lol: więc wróciłem do domu tak szybko jak pojechałem nad wodę(dobrze ze nie brałem wędki...). W drodze powrotnej podjechałem na Wisłę, i na kamieniach było pusto, a przy kapliczce nie było miejsca :shock: zastanawia mnie tylko dlaczego tak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie tylko dlaczego tak jest...

Większość kieruje się tym gdzie są brania, co rozchodzi się pocztą pantoflową z szybkością błyskawicy. Druga sprawa, że to pierwsze dni z tak fajną pogodą i większość wygłodniałych wędkarzy (tych, dla których zima jest martwym sezonem) wyległa nad wodę. Poza tym są tacy, którzy preferują wygodę i wybierają miejsca, gdzie można dojechać bezpośrednio nad wodę i nie trzeba męczyć się z donoszeniem sprzętu na oddalone łowisko. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzis bylo na rybach ? Wiosenniea12b10149b67b40bm.jpg0c60cb0d830bd64am.jpg...przez pol godziny :smile: .Tyle potrzebowalem aby dojsc do miejscowki "przy krzaku"f163fe11adc95821m.jpg i choc widzialem co sie zbliza8fa142988e553903m.jpg5063c026e596025fm.jpgto probowalem 'cos' zlowic.Niestety temperatura spadla z 8 do 2(!!!) stopni w ciagu trzech minut :!: .Do tego oczywiscie wiatr i deszczyk(specjalnosc zakladu :smile: ) i nie pomogla ani makrela ani sardela :smile: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przerwie, dziś powróciłem do wędkarsko-forumowej aktywności :wink: .

Wybrałem się ze znajomym nad Kaczawę. Najpierw na "dziki" odcinek - zero. d7fcea3869082f40m.jpg Masa "książkowych" miejscówek - głębokie dołki, głazy... aż dziwne ...

No cóż. Ruszamy dalej, na odcinek uregulowany - zero. ea26bfddf5d7b146m.jpg 8a80544acb731e01m.jpg

Kropki dosłownie stały pod nogami :smile: . Bez problemu można było podrzucać im przynęty pod "pysk". Nie reagowały na nic - paprochy, małe kopytka, wobki, blaszki...

Spotkaliśmy 3-ech innych wędkarzy, jeden z nich miał niewymiarka.

Ciężki był dzisiaj dzień :wink: . Ale za to można było podziwiać ładne widoki :lol: .

e19c7368fe5efcbfm.jpg b991e06dadb917d4m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę tam gdzie wszyscy...

trini, ja też tak kombinuję :lol: Dzisiaj serce mi się kraje, pogoda jak dzwon, a ja w pracy. :cry: Ale biorąc pod uwagę to, że jutro poniedziałek i większość aktywnych zawodowo rozpocznie nowy tydzień pracy, plus to, że pogoda ma być równie ładna, mam nadzieję, że nad wodą zrobi się mniejszy tłok :lol: . Obym się nie mylił. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bboobb, no mam podobne zamiary, oby Twoje przepowiadania pogody się sprawdziły -jutro młoda do szkoły, a my nad wodę :D Może coś się ruszy, bo dzisiejsza krasnopióreczka :idea: to mnie tylko rozdrażniła...

tylko za moment zacznie ciśnienie spadać... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj rzeka Ruda : 1 krąp 36 cm i leszczyk 25 , kolega to samo lecz na odwrót długośc ...chyba przenęciłem miejscówke bo w ciągu pierwszej godziny byly coraz częstsze brania a potem ustaly i skubaly tylko malyszki nie do zacięcia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś uroczyste otwarcie sezonu :mrgreen:

Pogoda piękna, słoneczko grzało jak wściekłe, prawie bez wiatru....... jednym słowem pięknie :grin:

Niestety ryby totalnie nie współpracowały z żadnym wędkarzem, a było ich sporo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj próbowałem na przepływankę bolonką 6m i zaczęło się nieźle bo kilka płotek i płoteczek, 2 krąpiki i okoń. Na dzień dobry trochę podnęciłem i branka były. Lekko wiaterek powiewał aż mi trochę przeszkadzał lecz rybka pobierała. Trwało to niecałą godzinę i skończyło się. Wtedy też zauważyłem, że wiatr całkowicie się uciszył. A tak fajnie się zapowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę tam gdzie wszyscy.
Trini do rybnego :twisted::mrgreen:

A tak poważnie wróciłem z nad Odry. Wczoraj rybki brały jak oszalałe płocie jazie, dziś tylko kilka płotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś złowiłem pierwszą płotkę w tym sezonie w chwilę po tym jak rzuciłem zanętę i... cisza.W porównaniu do piątku kiedy woda aż się gotowała od spławiającej się i czmychającej drobnicy była absolutna cisza :cry: i Jeziora i zalew zostawiam na troszkę lepszą aurę i biorę się za "moją" rzekę-Obrę,na której odkryłem miejscówki gdzie bardziej przypomina Odrę-ma szerokość 50m.i głębokość 6m. :shock: a wszystko dzięki mojej firmie która bada właśnie moje okolice i ma szczegółowy"projekt techniczny badań sejsmograficznych 3D" czyli mapę z zaznaczonymi wszystkimi drogami-nawet leśnymi i polnymi+wszystko co znajduje się na badanym terenie :mrgreen:

60f67b8ae43e7259m.jpg

i całość mapy w promieniu kilkudziesięciu km. od Międzyrzecza

b812cd754b2b238am.jpg

Dziś byłem zwiedzać a jutro korzystam z dwóch tygodni wolnego i do boju :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.