Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam...

Dziś czyli 16.03.08 o godzinie 5.00 wyjechałem wraz z kolegami z mojej miejscowości Sanok, do Polanczyka położonego nad Jeziorem Solińskim, oczywiście żeby połowić Rybcie...

Wejscie na łowisko okolo 6 rano a tu niespodzianka... nasza "Miejscówka" zalana, duży stan wody, idziemy w inne miejsce nieopodal. 1 Zarzuty nęcenie i... Nic.. cisza, zero życia, łowilismy w tzw, zatoczkach, gdzie woda jest płytka jak na soline, czyli te 5 metrow przy takim stanie wody.

th.a013d1d0cb.jpg

th.0b24ba7e03.jpg

Po jakimś czasie Kolega podbiega do wędki, Branie, Jest!!, ale co to, okazuje się że na "Białego Robaka" zlowil 45cm Troć Jeziorną, choć pocztkowo bylismy przekonani ze to pstrąg.

th.86b687159b.jpg

Pozniej Nic, zero przez 2 h nawet dygnięcia, nawet zaczepów nie łąpalismy, hehe...

Wkoncu trzeba bylo przeniesc sie w inne miejsce, przejsc na "otwarte wody", choc dalej w zatoce ale to owiele wiekszej i głębszej, myslelismy że na głebszych partiach poszukamy rybek.

th.ca06b85b75.jpg

Kolejne 2-3 h nic zero brania, pogoda idealna lekki wiaterek od brzegu, woda naswietlona czysta, cisza spokuj, poróbowaliśmy na wszystko, kukurydza, czerwony robal, bialy robal, chleb, na serek topiony... Zero skutku wrocilismy niestety z 1 ryba ktora mój kolega wzioł z łowiska wbrew tego co chcialem z nia zrobic (wypuscic)...

th.7fa12ee5d4.jpg

Jednak Dzien udany i bylo przynajmniej Smiesznie, innym razem jak woda bedzie cieplejsza, i woda mniejsza polowimy tam jeszcze nie raz...

Zarpaszam wszystkich w strony Sanoka, szczegolnie na San i na Soline !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem pierwszy raz na kanale w Połancu i calkiem bylo milo, polowilem, niestety podeszly Certy , takie ponad 30cm, wszystko gotowe do tarla, wszystko oczywiscie w wodzie :) no i trafila sie plotka, krapik i jelece, no i adrenalina skoczyla podczaswalki z czyms duzym, tak sie konczy zalozenie zylki na przypon, za bledy sie placi :) i na nich sie czlowiek uczy, bylo super milo. Za dwa tygodnie Wisla lub Domaniow :) A co do Planca to polecam jesli ktos nie zwraca uwagi na otoczenie , dla mnie to jednak wazne i chyba byl to oststni raz wole prawdziwa nature a nie ryk agregatow i pociagow.

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszego dnia wybrałem się nad jezioro, niestety bez efektu - feder nawet nie drgnął. Zastałem kilka osób, niestety wszyscy z nich w pogoni za szczupakiem i napewno nie mieli w planach ich wypuszczać... całe szczęście i im nic nie brało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano Biała Przemsza, kumpel dwa potokowce 34 i 35 cm, pięknie pulchne :smile: pływają dalej. Popołudniu Huberus również na zero. Mam jakoś ostatnio wrażenie jakby to dla mnie rok 2013 był :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas, który dzisiaj spędziłem na łowisku mogę ocenić jako udany (14.00 - 18.00) 4 ładne płocie i 2 leszczyki. Łowię prawie zawsze na tym samym jeziorku, które w końcu zaczyna się budzić z zimowego snu... :razz: Postaram się w niezbyt odległej przyszłości zapodać w odpowiednim miejscu kilka fotek mojej miejscówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis wypad na rude w rybniku, niestety ryby nie wspolpracowaly, leszcz zaginął gdzies w toni:( jedyne co sie chycilo to okonek z 20 cm i ajzgarz, kolega 4 leszczatka do 20 cm

p.s. - Gofer - na ktorym odcinku Białej Przemszy łowiles (jaka miejscowosc) i jak obecnie wyglada rzeka?, bo na pocz. lutego byla strasznie brudna od miejsca połączenia z Białą, a powyzej byla zaś krystaliczna i totalnie bezrybna:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj troszkę powędkowałem taką prowizoryczną drgającą szczytówką (ultra lekki spinning 2-5g z wklejaną szczytówką, a zestaw to śruciny 2x1g jako obciążenie + śrucina 0,2g przy przyponie i haczyk z robakami) i wyciągnąłem pierwsze w mojej krótkiej karierze Liny w ilości sztuk dwóch :>

Pierwszy linek troszkę mniejszy :

pic05272jv3.th.jpg

Drugi troszkę większy (pięknie wyginał wędzisko :grin: ) :

pic05274jl2.th.jpg

Rybki troszkę brudne bo strasznie śliskie i trudno je było utrzymać :razz: Ogólnie lin ryba z tego co zauważyłem silna i waleczna :okok:

Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczyłem wczoraj na 3 godzinki nad Pisię za Jaktorowem. Totalna pustka. wybróbowałem wszystkie możliwe przynęty - paprochy, kopyta, blachy, wirówki, woblery. Wogóle to niezły numer wykonałem. Po zimowym zastoju pierwszy rzut całkowicie nowym sprzętem i blacha ląduje na drzewie na drugim brzegu, myślę sobie no to nieżle się zaczęło. :roll: Rybek nie było, ale i tak uważam, że bylo fajnie już nie mogłem wytrzymać bez jakiejś rzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z kolejnego wypadu za okoniami na Wisłę i powiem szczerze, że połowiłem jak nigdy :lol: ale nie tych ryb, na które się nastawiałem :roll: . Ale pokolei: o 8.00 zameldowałem się nad rzeką z okoniówką, żyłeczka 0,16 na niej 3 cm ripperek koloru motoroil z niebieskim grzbietem na 2 gr główce i rozpocząłem paproszenie. Nad wodą oprócz mnie żywego ducha. Po kilkunastu minutach na ripperka pokusił się taki jegomość fcec93d519a9209cm.jpg. Uznałem - nie jest źle, o kiju już nie wrócę. Po następnych kilkunastu minutach zaciąłem coś większego, już myślałem, że w końcu trafiłem wymarzonego, konkretnego okonia, a tu po krótkim holu ukazał się taki pistolet 722757dffe632c40m.jpg. Po delikatnym odhaczeniu wrócił w dobrej kondycji do wody :lol: Kiedy po krótkim czasie wyciągnąłem następnego pistoleta 29691092fb82d92dm.jpg, który oczywiście w dobrej kondycji czeka na następny raz :lol: , uznałem, że należy zmienić przynętę, aby nie niepokoić sandaczy. Założyłem więc 3 cm twisterek w kolorze herbaty z pieprzem na 2 gr głowce. Po kilkudziesięciu rzutach poczułem mocne kopnięcie, zaciąłem i po emocjonującym holu, z wielkim zdziwieniem, wyciągnąłem na brzeg takiego 70-cio centymetrowego jegomościa b8bb83b6263d6243m.jpg. Po sesji fotograficznej i lekkim ochłonięciu z wrażenia (moim i jego :lol: ) spokojnie odpływa 26de286ecce2fb29m.jpg.

Kiedy po kilkunastu minutach następny szczupak odciął mi przynętę, uznałem, że należy skończyć na dziś wędkowanie aby nie niepokoić tych, którzy teraz powinni odpoczywać, mnożyć się i rosnąć.

W sumie wypad bardzo udany i obfitujący w niespodzianki.

Przy okazji konkretny test przeszła nowa okoniówka Cormorana, jestem nią mile zaskoczony. Jeszcze kilka wypraw i postaram się opisać jej zalety i wady. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. - Gofer - na ktorym odcinku Białej Przemszy łowiles (jaka miejscowosc) i jak obecnie wyglada rzeka?, bo na pocz. lutego byla strasznie brudna od miejsca połączenia z Białą, a powyzej byla zaś krystaliczna i totalnie bezrybna:/

Stan wód Białej Przemszy, pomijając odcinki poniżej zródeł i pustynne, na całej długości nigdy nie był idealny, nigdy nie był nawet bardzo dobry. Łowilem w Sosnowcu na Maczkach, jeden pstrąg uderzył powyżej jazu, drugi poniżej jazu.

Obecny stan wody, nie ma co ukrywac jest bardzo średni, żeby nie powiedzieć zly. Jest to spowodowane czyszczeniem kanału "Bolesław" - cały ten syf spływa do Przemszy. Oprócz tego trafiają się jeszcze takie obrazki

zdjcie0274oq4.th.jpg

Sciek komunalny z okolicznych działek, smierdzi aż człowieka zatyka. Smutne to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciek komunalny z okolicznych działek, smierdzi aż człowieka zatyka. Smutne to.
Może warto to gdzieś zgłosić :?:

Walczy z tym i z wszystkimi innym problemami Stowarzyszenie Przyjaciół Białej Przemszy,w kórym moze nie tyle się udzielaim, co pilnie sledze ich poczynania. Krótko mówiąc: Polska to dziwny kraj, bardzo dziwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bboobb, no pięknie :razz:
robisz mi smaka na tę wodę już jakiś czas.

Bboobb łowi na odcinku należącym do jeziora goczałkowickiego, więc na kartę PZW nie połowisz

Jeśli się wybiore skorzystam z jednodniowego pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że wypożyczysz w kole PZW, bo czasem mają karty bezimienne

Dokładnie tak, nie wiem czy "dniówki" czy "tygodniówki" ale coś takiego dało się wykupić w PZW. Dowiem się dokładnie to poinformuję na forum :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.