Skocz do zawartości
Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Wczorajszy wypada na rybki nie przyniosl efektow. Ja zlapalem kilka malych okonków na boczny trok i to w dodatku za tylek :) a kolega na żywca 2 okonie takie kolo 25 cm.

A tak na marginesie to na boczny trok u nas wolaja łowienie na maniane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś odwiedziłem mój ulubione zbiornik tzn. łącki,

byłem na miejscu o 13, 30 spotkałem jednego wędkarza, gościu grubo po 60tce, mówił mi że 20 minut przed moim przybyciem miał odjazd na żywca, czekał, czekał, w końcu zacioł i zero to wszystko, pokręciłem się trochę wzdłuż brzegu lecz żadnego innego wędkarza nie spotkałem, trochę zadumy na kuckach i z powrotem do domu,

warto było jechać czy nie, :?: ale co moje to moje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokręciłem się trochę wzdłuż brzegu lecz żadnego innego wędkarza nie spotkałem, trochę zadumy na kuckach i z powrotem do domu,

Toś przyjechał wędkarzy szukać czy ryby łowić?

przed moim przybyciem miał odjazd na żywca, czekał, czekał, w końcu zacioł i zero
Tak bywa jak się za długo czeka. 50-60 metrów żyłki daje spory opór we wodzie jak tak sandał wpadnie na pomysł żeby skręcić w bok. Dobra koniec bo miałem nic nie mówić o oporach :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bywa jak się za długo czeka. 50-60 metrów żyłki daje spory opór we wodzie jak tak sandał wpadnie na pomysł żeby skręcić w bok. Dobra koniec bo miałem nic nie mówić o oporach

he, he dobry jesteś, :grin:

nie interesuje cię ze tak szybko zaliczyłem zbiornik łącki, tylko ta zyjna :wink:

Toś przyjechał wędkarzy szukać czy ryby łowić?

przyjechałem po gzymsy gipsowe pod gipsdeka, u nas za chiny nie idzie ich kupić,

jedynie w Pszczynie (ale reklama) i nie mogłem się oprzeć aby tam nie zaglądnąć,

i wiecie co?

nagle opuściły mnie wszystkie troski, zmartwienia i te inne sprawy związane z pogonią za manianą itp. namawiam was aby przed wigilią zaniuchać tego luftu i odchamić się, po to tylko ażeby na przyszły rok było lżej :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie w tym przypadku ,1.5 godz spinigowania bez czapki i leże w łóżku do sylwestra
A kto chodzi bez czapki w zimie na ryby :shock:

Dzisiaj sześć godzin nad wodą. 4 kije na sandała - wynik zero, 2 kije na karpia - tata i teść zaliczyli po karpiku :cool:

Tylko ja siedziałem jak kołek przy sandaczówkach :mrgreen: Ale nic to jutro próbuje w południe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Kurcze tomek1 Ty nawet teraz - zimą jesteś codziennie po pare razy na rybach :shock: Ja tylko codzień po około 5-8godz. na rybach jestem w wakacje. Teraz niedość że zimno to... nie biorą?! No0 może płocie.

Dziś może jak skończe roboty domowe to wykorzystam resztę zanęty, dodam ząbek czosnku i... na płoteczki :mrgreen: Ale to tylko pod warunkiem jak mama da mi przerwe na roboty domowe ( taka przepstka na rybki :lol: ) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tomek1 Ty nawet teraz - zimą jesteś codziennie po pare razy na rybach
Nie raz dziennie ale po pare godzin :cool::lol: Służba nie drużba, przecież nie raz mówiłem, że kończę sezon jak zestaw zamiast "plusk" robi "stuk" i nie było w tym przenośni :cool::lol:
Teraz niedość że zimno to... nie biorą?!
Jak nie biorą jak biorą
2 kije na karpia - tata i teść zaliczyli po karpiku
Efekt - 30 minut i 4 karpiki, takie 1,5-1,8 kg
Jasny gwint PRZEKARPIARZ z ciebie :lol: A ty tracisz czas na sandacze :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Jak nie biorą jak biorą

J mam koło siebie tylko małą rzecze :wink: A karpi łowcą to nie jestem... 2km. ode mnie jest fajne jeziorko i 4km. ode mnie też jest fajowe - ale po co mam jechać jak nie umiem łowić karpi. Sandacza z gruntu też... a pozatym czym i z kim tam mam jechać? Nie mam z kim byćnma rybkach nad jeziorkiem :evil: Chyba, że Tomek chcesz przyjechać do mnie po świętach to zapraszam :lol:

PZ zanętę uszykowałem, ale dopiero po Świętach pójde na rybki - jak mówiłem - roboty domowe :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co mam jechać jak nie umiem łowić karpi. Sandacza z gruntu też...

A od czego jest Haczyk? :mrgreen:

zapomniałem
Ja miałem czapkę a dzisiaj zamiast na ryby wybrałem się do .....łóżka. Trzeba wyleżeć bo po swiętach Rybnik :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobler129 napisał/a:

po co mam jechać jak nie umiem łowić karpi. Sandacza z gruntu też...

A od czego jest Haczyk?

TOMEK1 - nie wystarczy czytać tygodniami bo przeciez nasze informacje i doświadczenia nie ograniczają się do haczyk.pl lub innych żródeł internetowych trzeba tam być z gruntówką i tam sie uczyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj 3 godz ze spinem nad Odrą mimo świąt i przeziębienia ,ale to już niestety uzależnienie.Łapałem na rippery 8 cm i paproszki na 2 gr główkach :wink: wynik średni , 2 sandaczyki po 30 cm ale takie wychudzone już po tarle chyba bo jak wziołem do ręki żeby odchaczyć to tylko łeb twardy a reszta ciała pusta sama skóra !! :shock: jak sznurówki ,ale to nie szkodzi przynajmniej małych sandaczyków będzie w przyszłym roku :mrgreen: a ci chudzi rodzice będą aktywnie atakowac bo głodne :wink: historia sie co roku powtarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

sandaczyki po 30 cm ale takie wychudzone już po tarle chyba bo jak wziołem do ręki żeby odchaczyć to tylko łeb twardy a reszta ciała pusta sama skóra !! :shock:

Oj, Papinos postudiuj trochę biologie sandacza. Dowiesz się w jakim wieku i kiedy

się wyciera.

Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam wczoraj na rybach :mrgreen: natomiast cała rodzinka jak to w świeta siedziała w domu i grzała tyłki objadając się sałatkami itp. Efekty .... szron na czapce, jednak pogoda przypominiała bardziej Wielkanoc niż Świeta Bożego Narodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.