Skocz do zawartości
Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrałem się na pstrąga nad malutki ciurek o nazwie Czarna. Jest to potok o szerokości max 2m i głębokości max 1m ale bardzo kręty i jak na moje nizinne strony jest to wspaniały górski strumyk.

c3a259481ab682e8.jpg

Nastawienie miałem nikłe na dobre rezultaty i nie myliłem się. Złowiłem dwa pstrągi z czego ten większy nie przekroczył 20cm, ale co tam ważne że pstrąg jest i wreszcie padnie jakaś 50 :cool:

Na woblery nawet te małe nie reagowały tylko na obrotówkę ale za pużno ją nałożyłem bo już robił się zmrok i czas uciekł.

b29cef55925beeb9.jpg

3cfa865529338370.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Wczoraj Rega od 8:00 do 16:00 od mostku w Borzęcinie do mostu kolejowego z kolegą, i nawet brania Jedyny pozytyw to że rzeczka w na tym odcinku o wiele ładniejsza i wędkarzy mniej ale śladów po siatkach duuuużo więcej to był mój trzeci wypad nad Regę w tym sezonie na pusto, nawet branka. Na odcinku na którym łowiliśmy wiemy że padły dwie rybki po około 2 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keri, długo jeździsz na pstrągi?
Jakiś czas :grin: ale specjalistą nie jestem :cry:

Po za tym nie pamiętam aby przy takiej aurze otwierać sezon pstrągowy.

ps

wieści z moich górskich łowisk pozytywne. Dzisiaj padły 2 szt pow 50cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam ostatnio nad Regą , wybieram sie w Czwartek (11.1) chce porzucać na czarnej drodze i okolice mostów, a jak czas pozwoli może jescze w samym Trzebiatowie . Może ktos już był i poradzi co nieco ? :smile::smile::idea::smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj nad Odrą w Pomorsku ,stałem w woderach i rzucałem maleńkimi blaszkami nr 00 w nurt i spuszczałęm je wachlarzem ,zastosowałem jeszcze kilka metod prowadzenia na różnych głębokościach niestety ,2:0 dla ryb :???: 2 wirki poszły na zaczepach :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wybralem sie z kolega na rybki. Byl to wypadzik spontaniczny na lowisko zajechalismy kolo 11 i bylismy do 14 efekt na nas dwoch 3 okonki z czego 1 okolo 15cm a dwa kolejne okolo 10 cm. Czyli nic narazie sie nie ruszylo. Moze wystraszyly sie korupcji i sa zdania "Nie daje - nie biore" :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wyjazd na rybki w tym roku zaliczony :grin:

Naszym lowiskiem zostala niewielka rzeczka,ktorej wody zasilaja stawy hodowlane,po znalezieniu odpwiedniej miejscowki zaczelismy z kuzynem polow.Przez trzy godziny zabawy udalo sie skusic na biale robaczki okolo 80 sztuk ploteczek.Wymiarami nie zachwycaly od 15cm do 20cm.Najwazniejsze,ze cos sie dzialo. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega Rega Rega.. i nic więcej , Troć padła dzisiaj rano 2,80kg , i tyle , od 9 do 15 nawet brania , pogoda bardzo słąba - wiatr deszcz pod każdym kątem :twisted::twisted::evil::evil: Do pełni szczęścia jeszcze pęknięta szczytóeka od Berkleya 2702 :sad::sad::sad: i utopiony woblerek :sad::sad:

Od początku obszedłem z kolegą czarną drogę , dalej za mostami (kolejowy i tym do stadniny) obydwa berzegi ok 1 km , miejsc setki - większość bardzo fajnych , czasami na wolniejszych kawałkach rzeki sporo trawy ,sukcesów - brak .

W drodze powrotnej po 16 zajechaliśmy pod Most Pionierów w szczecinie i w EXTREMALNYCH warunkach płoteczka na otarcie łez :smile: A swoją drogą wybieram sie na gruncik właśnie tam w weekend , mam nadzieje że pogoda będzie o wiele bardziej sprzyjająca .

POZDRAWIAM

PS Poszukuje szczytówki do BERKLEYA 2702 , 2700mm , 99% Carbon, 20-40g - każda informacja będzie przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK DZIś BYłOBY NA RYBACH... :cry::evil:. Zaopatrzony w nowe woblery i meppsy, cały dzień odprawiania modłów o odrobinę lepszą pogodę czekałem na dzisiejszy dzień i co...? HURAGAN prawie, wobki wracałyby jak bumerang, sytuacja kompletnie nie sprzyjająca wędkowaniu ponoc ma się do jutra poprawic no to czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

A ja jutro wybieram się z tatą na płotkę na bacika i odrazu z boku niezaszkodzi rzucić feederka 5m. od brzegu na 10g. ciężarku :grin: Zaraz idę podkarmić i troszkę zanęty na jutro muszę zostawić :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tomku z którego Frankfurtu jesteś ? Bo w Niemczech jestem co drugi tydzień ale na południu Ulm, j.Bodeńskie i czasami też się zapuszczam koło F. nad Menem jak wracam do Polski, tam na dole piękne tereny wędkarskie dużo rzek górskich ale mało ludzi łowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Ja też - wyprawa na pstrągi

A na stawy hodowlane bo na rzece nie można - dopiero od lutego :roll: ?

Tutaj koło mnie to chyba tylko Bóbr płynie... "koło mnie"- :lol: Najbliżej mnie.

Ja też nie wiem do końca czy jutro pójde na płoć bo u mnie tak wieje... koło komputera za oknem mam kable to latają jak piórka :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pstrągi wolno od stycznia no chyba, że się coś zmieniło a nie wiem. Bóbr bardzo fajna rzeka na pstrągi też się tam wybieram niedługo ale trochę w górę rzeki no i może zahaczę Kwisę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz na rybach w 2007 po dłuuugiej dwutygodniowej przerwie :lol:

Symboliczne dwie godzinki z feederkiem. Tego mi brakowało cisza, spokój, woda...

Nie zabrakło też ulewnego deszczu, słońca i rybek :cool: Pierwszą rybą okazła się płotka, która jak i inne później złowione wróciła do wody :wink:

To jedyny okres w roku, gdzie płotka z przynęty zamienia się w cel wyprawy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.