Skocz do zawartości
Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj jak zwykle łowiłem na starorzeczu w Poznaniu. Tym razem krótko, bo od 16.30 do 20.30. Wyniki też takie sobie - jeden średni leszczyk ok. 35 cm i sześć mniejszych od 20 do 25 cm. Oprócz tego dwie płotki dłoniówki po 15 cm. Z kolei nieźle na tym łowisku było tydzień temu, kiedy to udało się wyciągnąć lina 37 cm i kilka płoci 25 cm. W piątek znów jadę :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Posiedziałem do 21, ale bez brań :sad: Optymizm za to rośnie. Wystarczył jeden ciepły i słoneczny dzień i od razu mnóstwo spławów karpi (na płytkiej wodzie 0,5- 1 m) i duży ruch drobnicy. Weekend zapowiada się interesująco :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie miałem trochę wolnego aby wybrać się na rybki. Rano cholernie nie chciało mi się wstawać, ale wiedziałem że jak nie pojadę to będę żałował :wink: No i na pewno bym żałował, pogoda piękna a i "moja" rzeczka, do tej pory skąpa, dziś obdarowała mnie pięknymi rybkami.

Na początek poprawiłem swój pstrągowy rekord o całe 3,5 cm:

9e9f656670be1139m.jpg

Bardzo gruby był ten pstrążek i zaokrąglony tak że kształtem jazia przypominał

e1f7ce3fbaae2897m.jpg

Następnie na miejscówce gdzie w zeszłym tygodniu miałem wyjście ładnego pstrąga udało mi się dostać drugiego pstrąga 29 cm:

8e5b6f78844190cem.jpg

A gdy już wracałem do samochodu postanowiłem jaszcze raz obłowić miejscówkę gdzie złowiłem drugą rybę i się opłaciło trzeci pstrążek miał równe 30 cm

6eafadc0af3f4012m.jpg

Rzadko zdarza się złowić dwa pstrągi z jednego miejsca, ale się zdarza :mrgreen:

Szczęśliwa miejscówka:

c35e5af9ff07abb6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie wrocilem znad Wisly

Hmmm nie spodziewalem sie jakis efektow i ich nie bylo :lol:

Raptem jedna ryba ktora po kilku sekundach holu sie spiela - duza nie byla

Niemniej jednak cos grochem sie zainteresowalo a ze podrzucilem jeszcze to moze nastepnym razem bedzie lepiej

Na dodatek lapalem tylko na splawik a poki co woda jest odrobine za wysoka i ciezko bylo poprowadzic zetsaw tak jak bym chcial

W niedziele ponowne uderzenie tym razem juz ze splawikiem i DS

Wtedy moze bedzie lepiej :wink:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech piękne pstrągi . Gratulacje .

Ja dzisiaj byłem na 2 wędki (DS i lekka przystaweczka na spławik ) na rzece i tylko jeden ładny okoń na czerwonego na spławik . Na DS ani puknięcia . Ale za dużo wziąłem gratów i łowiłem nie tam gdzie chciałbym tylko tam gdzie łatwo było podjechać autem. No i wiatr się zerwał i przeszkadzał , no i dzisiaj piątek 13 to dlatego tak cienko :mrgreen:

Może jutro się odkuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj polawialem w Dobrzechowie k. Strzyzowa od 12 do 19. Trzy plotki po 20 cm, a kolega metr ode mnie 9 karpikow i 5 plotek. Lowilismy na to samo i tak samo. Gdzie tu sprawiedliwosc? Wiecej go na ryby nie zabiore!!! Tzn. jutro tez jedziemy i wtedy zobacze co z nim. Jak dalej bedzie sie popisywal, to na butach bedzie dymal na rybki!!! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech, jednak warto sie nie poddawac. Gratulacje.

Ja jakos w ostatnich dniach smigam nad wodę jako widz i widze tylko płocie ale płocie po 35-40cm. Troche sie na nie napaliłem ale miejscówki są zajęte 24h na dobe.

Gratuluje wszystkim łowiącym jakies rybki. O to chodzi :cool::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że nie jestem sam na bezrybiu. Dziś byłem o 7 rano na łowisku, nęciłem moją super bombą jak zwykle, powinny wchodzić leszcze (spore) wzdręgi, płocie. Nie mniałem ani jednego skubnięcia tych ryb. Złowiłem tylko dwie ukleje.... To przez zimne noce, musimy poczekać aż w nocy zrobi się cieplej, przed świętami jak było w dzien tak samo jak w nocy ryby pięknie brały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis ja otworzylem sezon. Godzinka na swieżym powietrzu z DSem i spławiczkiem. Brań brak, ryb brak. Lowisko jednak juz zyje - pare szczupaczkowych splawow. Odliczanie do 1szego maja rozpoczęte.

Jutro pojade na dluzej - moze zlowie pierwsza rybke w sezonie ;]

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaliczyłem najdłuższy wyjazd w tym roku. Od wczesnego ranka do południa karpiowa zasiadka ZERO. Potem pierwszy wypad na Goczałkowickie i co? Kolejne ZERO. :shock::lol:

Jedyne co pozostało to podziwianie widoków budzącego się do życia jeziora :razz:

goczakowice1vh9.th.jpg

goczakowice2do8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.