Skocz do zawartości
Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dziś znowu Łyna, wybrałem się z kumplem pod wieczór ze spinningiem, no i niebyło tak źle.

Ja jednego szczupaczka (ledwo co 40 cm, popłynął spowrotem), a kolega to już takiego możliwego wyciągnął bo 70cm.

Ogólnie zadowoleni z wyprawy :razz:

PS. Łukasz możesz zdradzić na którym odcinku łyny łowiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nocka z piątku na sobote na Poraju efekt karp 38cm.Niestety tylko to jedno branie i całkowita cisza.Karpik oczywiscie wrócił do wody!!!

<a  href=%7Boption%7Dhttp://images20.fotosik.pl/313/db4c61c6347925f3m.jpg' alt='db4c61c6347925f3m.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu łowienia wracaliśmy wzdłuż toru. Patrzymy a tam na jednym z betonowych blatów chlapie dość spora rybka.Nie zdążyła odpłynąć na głębszą wodę po zamknięciu dopływuOkazuje się to leszcz. Brat rozłożył podbierak i jakoś wyciągnął lecha. Ryba została zabrana z tego powodu że brat na rybach pierwszy raz więc jak sie z taką rybą w domq pokaże to w niego uwierzą. :lol:

Przepraszam, to ma być zabawne, czy jak? Czy może mamy Ci złożyć gratulacje, że tak dzielnie, w sportowy sposób i w zgodzie z etyką z bratem wyjąłeś leszcza 1,2 kg? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VooDoo

Witam byłem w tamtym tygodniu na zb.poraj , zb.tresna i zb.kozłowa góra.

NA zbiorniku poraj byłem w wtorek i zupełnie zero brań , 2 szczupaki przypadkiem a tak to ani brania białej ryby.

e12026494d2a99a1m.jpg e90dd0e72aa25c93m.jpg

Na zbiornik tresna nie wyjeżdzajcie , ryba w ogóle nie bierze , leszcz i karp na tarle , a płoć

i ukleje trudno złowić nawet na bat.

Ja za to połowilem w ciągu 3 dni 3 szczupaki i sandacz , wszystko po około 40cm.

579edb1c86e385f0m.jpgb89c01b76d9d465cm.jpgedad996a5239f198m.jpgec4ba2050f758c14m.jpg

0138c74304abe6b7m.jpg

Po tym jak powiedziałem , że u nas w katowicach bierze karp ,amur, leszcz i lin to ludzie z bielska-biały mnie wysmiali

i mowili , że nigdzie na sląsku ryba nie bierze.Trudno.

Po tym jak pojechałem na zywiec w srode i przyjechałem o 16 w piątek pojechalem odrazu na kozłową góre , tam niestety wszystko zajęte

więc poczekałem godzine i zrobiło sie miejsce.Zobaczyłem , że kazdy ma siatki , tu po karpiu , tu po linach , tu leszcze więc nie moge być gorszy.

O 1:45 branie na włos zacinam opór , ciągne ciągne i bez oporu na samym końcu przy zwinięciu całego zestawu pod brzeg widze karpia , grubaska, miał 31cm ,

pózniej pobrały leszcze i na samym końcu trafil sie karpik 31,5.

Duzo ludzi miało karpi w przedziale 30-34 i kilku w 45-56.Siedziałem 2 dni , bo zimno sie zrobilo.Niedziele odpusciłem sobie i dobrze .

7da12959192b047cm.jpg

Ogolnie 3 szczupaki , 1 sandacz , 2 karpie , pare leszczy i schudłem 2 kilogramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem z kolega na zalewie bledzewskim

1eb3f84280a02c0fm.jpg

pogoda niezbyt sprzyjala i nie napawala optymizmem ale zdziwilismy sie gdy kolega wyciagnol

27cm ploc i humory sie poprawily.Po jakims czasie ja zlowilem lina 32cm na bata,po godzinie kolega-33cm na teleskop.W koncu :cool: (a troche sie na jezdzilismy)

7d455e3eabd12a5dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj zaliczyłem noooockę po której zaliczyłem sazana 3-4kg na oko :mrgreen:

zaraz wrócił do wody bez zbędnych ceregieli :lol:

jednak jak mi amurek walnął, to się nie oparłem ponieważ był to mój pierwszy w tym roku :lol: mierzył moje 3 szpany :mrgreen: niestety do wagi nie doszłem, po prostu żal mi go było dalej męczyć, więc jak najszybciej zrobiłem mu z maty zjeżdżalnię do wody :grin:

575b64ba098e4cc8med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wyjazd w tym roku na szczupaczka zaliczony.Dzisiaj pokusily sie trzy na mojego zywczyka lecz dwa byly za mlode po 45 cm wiec trafily do wody by odrobic lekcje :wink: jeden przyjechal do domu 61cm i2,1kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o to moj dzisiejszy linek wzial na czerwonego robaka i kukurydze ( 3 kukurydze na zylce + 6 czerwonych robakow na haczyku ) wzial kolo godziny 18 metodą splawikową niestety pozniej juz nic nie brało

584f91c617cef49e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten kaloryfer to jeszcze lata siedemdziesiąte chyba nie?

Racja :lol: bo tez taki mam :lol:

a pozatym ładnie uzadzone mieszkanko :lol:

wezcie mi wytlumaczcie jak tak mozna :evil: (przyjade do domu to wezme rybe przed pojsciem na patelnie zapozuje z nia ladnie i wstawie na forum sie pochwalic moze beda zazdroscic mysle z usmiechem na twarzy,dumny) :lol::lol: sorry starałem sie zrozumiec zachowania ludzi :evil: dobrze mysle czy moze to jest inaczej :?: i jestem w błedzie :?: jak uwazacie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebek

Wybraliśmy sie 03.05.07 t.j. czwartek w siedmiu chłopa na Szałe-Winiary k/Kalisza

a368785ab965d4c7m.jpg

Płotka tarła się jak szalona

a3eb0f503979ab15m.jpg

Na siedmiu białą rybe złowiłem tylko ja(linek 34cm) i kumpel(mały karpik) przez 12h łowienia

3f2b77b26ac07d7bm.jpgbc8ba7564da11d19m.jpg

Natomiast drapieżnik szalał co prawda nie przepadam za spinningiem ale widząc co kumple wyprawiałi chwyciłem za kij i zacząłem biczować wode i udoiłem szczupaczka 46cm

1f0c2d0c067d3c94m.jpg

Łącznie na 7 osób przez 12 h łowienia złowiliśmy około 30 szt.szczupaka z czego żaden nie miał wymiaru było mnóstwo ludzi nad wodą i biała naprawde nie żerowała w przeciwieństwie do szczupala który był najwyraźniej w amoku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.