Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis rano o 3.30 wybrałem się nad wodę z chęcia złowienia lina :smile: .Udało mi się złowic tylko jedną sztukę 38cm.Troche jestem wnerwiony bo zerwałem pokaźniejszą sztuke i brania na dłuższą chwilę prysły :sad: .Zobaczymy jak będzie jutro :grin:.Wiem że jakość fotek nie powala ale nie mam cyfrowki i robie telefonem :sad:

post-2247-14544971364425_thumb.jpg

post-2247-14544971364863_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Gratuluje tego linka ... piekny jest :) A nie napisales czy wrocil do wody czy wyladowal na talerzu .... ojjj jaka ja mam ochote wszamac lina z grilla .. ehhhhh :) a taki 30-40 cm to jak dla mnie typowo kulinarny rozmiar :)

Na rybach nie bylem ... sesja w najlepsze ... mialem dzis kupic wedeczke ale nie kupilem bo szef mi kase za projekt da w poniedzialek ... no coz ... tym co byli i polowili gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocka z 9-10 Czerwca... Wynik 9 leszczy po około 30 cm, potem na 3 ziarna kuku ładne branie, ale sprytnie poszedł (myśle, że karp) w trzciny, zerwał sie i po braniach... Z rana koło 4-50 ładny karpik koło 2,5 kilo... wszystko poszło do wody...

PS. Łowisko powyżej przypomina mi I-dol z gry Fishing Simulator 2 x :cool: D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odpuściłem zębaczom i postanowiłem zrelaksować się przy DS-ie. :mrgreen: Wyniki przeszły oczekiwania :shock: Zanęciłem solidnie procą i do boju. Na białe brały z pewną nieśmiałością a hitem okazały się czerwone robaki.

Na haku meldowały się karasie w okolicach 0,5- 0,8 kg (no oko :wink: )

702f520709097641m.jpg

Ale trafiły się i takie spasione gadziny :evil:

dbc5b4e082c28529m.jpg

Nałowiłem się do oporu :cool: , gdybym je zabierał było by ciężko wyciągnąć siatkę z wody :lol: Dawno nie miałem tyle brań, a czym dłuzej łowiłem tym ich było więcej (zanęta). Dopiero brak robaków zmusił mnie do zwijania się.

Poniżej kilka ujęć z tego ciekawego dnia :cool:

Jak ostro karaś potrafi przygiąć szczytówkę? Mam nadzieję, że mimo silnego wiatru i fal uda się wam zaobserwować :wink:

Ciężko holować i kręcić :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=Cy0ZKMgmiHE

Wracaj do domu :razz:

http://www.youtube.com/watch?v=35xMDMPxAes

Na deser był jeszcze atak szczupaka na ściągany zestaw :mrgreen: Poholowałem go parę metrów, świeca i.... zgryz miał w porządku :wink::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale siedziałeś na nawietrznej to nie dziwota

Bingo- co szpec to szpec :wink::mrgreen: Często wędkarze mówią: siadam tu bo z drugiej strony wieje w pysk :lol: A to błąd. Szczególnie karaś pięknie bierze przy dużym wietrze i fali rozbijającej się o "nasz" brzeg. Kiedyś w ten sposób zająłem drugie miejsce w zawodach (też karasiami)- wiatr nie do zniesienia i wielka fala- połowa zawodników zwinęła się przed czasem, a karasie były pod nogami, trzy metry od brzegu. :mrgreen::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość omen93

Zasiadka dzisiaj od 4 do 11 godz,do wody poszło 2 kilo zanęty ,efekt,-kilka wzdręg 15-20 cm,4 krąpie 20-22cm,okon 18cm,2 leszcze 34,36,płoć 34cm.Wszystkie złowione na spławik dosyc blisko brzegu 7-8 m,2,5m głębokości brały wyłącznie na białe i pinke.Wszystkie rybki wróciły do wody.Warunki ciężkie cały czas porządnie padało silny wiatr w plecy od wschodu.jak na te jezioro to brania średnio słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano od 3.40 kolejna zasiadka :grin: Po dotarciu na miejsce zaczelo padac.grzmiec i wiac ogolnie lipna pogoda :sad:(zmiana cisnienia i dno tak jak przeczówalem) ,dopiero pozniej lekka poprawa.Efekt to jeden lineczek 30cm i tak pozatym to kilka wzdreg.Ale widze ze pogoda sie poprawia :lol: i to mnie nastraja przed kolejnym wypadem :mrgreen:

post-2247-14544971365535_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj duuuzzzoooo płotek, niestety dośc małych. Jednak nęcenie pęczakiem daje juz efekty. Dzisiaj zanęciłem kuku, tylko troche lipnie bo po pierwsze, normalnie potrzedlem do brzegu na widoku i wrzucilem ze 3,4 m dalej kuku i w tym czasie 2 łąbedzie jakies 7m ode mnie odlecialy robiac przy tym wiele hałasu. Jestem ciekaw czy nie przestraszylem lina i jeszcze bedzie odwiedział tamto miejsce. A bąbli tam dzisaj bylooo.... :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem... Z jedną wędką na grunt (SPRĘŻYNE) Wkońcu jakieś brania... Tylko, że sytułacja taka. Zarzuciłem kilka sekund i już branie, sygnalizator i do góry podchodzi i spowrotem nadu, po zacięciu zazwyczaj nic na haku :/ Złowiłem jazgra, płoć i leszcza.. oczywiście wszystko zostało wypuszczone . Teraz myśle czemu tak się działo... Przyznaje z lenistwa przerobiłem stary spining na grunt ;/ (wiem, mogłem normalną)... Może to było tego przyczyną, aczkolwiek wypad zaliczam to udanych bo adrenaliny co niemiara :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz myśle czemu tak się działo...

Prawdopodobnie rybka bierze przynete do pyska, ciągnie - wtedy sygnalizator idzie do gory, potem wypluwa, a sygnalizator opada na dol ;)

Proponuje nastepnym razem zacinac w momencie gdy sygnalizator unosi sie do gory. Reasumujac zacinac przy pierwszym zdecydowanym braniu. Moze tez byc tak, ze sygnalizator sie poluzuje od razu, a nie pojdzie do gory. Wtedy tez powinienes zacinac, bo rybka ciagnie zylke ale w twoim kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tj. 16ego zasiadka na jeziorze Tatarak. Metoda- splawik + picker. Splawik (pinka) picker (2 ziarna kuku jak to kisux radzil :) ).

Efekt:

Parenascie malutkich ploteczek ktore wrocily do wody. Taka sama liczba okoni ktora tez wrocila do wody (jednego okonia zlapalem na kukurydze na pickera :lol: ).

I te najwieksze sztuki w liczbie 4 wzialem na kolacje:

2x Okon : 1-30 cm, 2-lekko ponad 20. 2x plocie po 25 cm.

Warunki mega ciezkie - nad woda od 8 do 15:30 - wialo bardzo mocno od zachodu.

Dzis pogoda przesympatyczna wiec rowniez wybieram sie sprawdzic jak tam rybki zeruja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj było tragicznie mój ukochany feederek się połamał :cry: dobrze ze jeszcze na gwarancji, pech chciał ze to nie szczytówka tylko sierodkowy segment. Mocne branie, zacięcie, siedzi!, tak na oko to jakiś karpik tak ze 6kg, hamulec kołowrotka zagrał wydając metry żyłki, wędka wygieła się w pałąk i pyk na pół a karp(chyba) poszedł się ... :mad: Musiałem wyciągnąć bata i złapalem leszcztka tak na oko z 15cm i 3 okonki tak z 10cm, padaczka płoć wogle nie brała :sad: . Mam nadzieje że u was lepiej :wink: i połamania dziś nie życze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klęska totalna siedziałem z kumplem nocke i jakiś gość obok ja miałęm jedno konkretne branie na kule lecz nie dociołem nie wiem czemu zawsze docinałem:/ kumpel miał około 5 brań jedno docioł to ryba staneła na środku odpaliła i żyłka pękła,-podejrzewam amura a reszty brań nie docioł pomimo że nazwałbym je pewniakami co sie dzieje??-może to amury brały??-czemu nie dało sie dociąć??-typ obok wyciągnoł amura 6 kg jedyna ryba tej nocy tyle że on na kuku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musialem go wziasc z soba, bo sami widzicie jak gleboko wzial przynete i krwawil.

Niestety czasem się zdarza, ale szczupak wymiarowy więc nie musisz się tłumaczyć :wink:

Gratuluję oczywiście szczupłego :grin::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlowilem dzis 2 rybe, szczupaka 50cm

No brawo :razz:

Niestety musialem go wziasc z soba, bo sami widzicie jak gleboko wzial przynete i krwawil.

Powiedziałbym, że wziął normalnie :wink: Szczupak szeroko otwiera pysk do ataku. To, że krwawi to jeszcze nic strasznego, kotwica lubi się wbić w okolice skrzeli, które są mocno ukrwione. Jak delikatnie odepniesz, przytrzymujesz go we wodze ruszając do przodu i tyłu żeby woda opływała skrzela. Jak się żwawo odbije to nic mu nie będzie. :wink: Ale oczywiście

szczupak wymiarowy więc nie musisz się tłumaczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.