Skocz do zawartości
tokarex pontony

Konger Aviator Feeder-kij dla ludzi z wagą?


Gość greg37

Rekomendowane odpowiedzi

Gość greg37

Do speców lub osób, które mają tego kija:

na swojej stronie

http://www.konger.pl/pl/start/wedka/189-Konger-Aviator-Feeder-360-120?go=Aviator&k=1

producent podaje w opisie, że jest to kij o c.w. powyżej 120g. W tabelce natomiast min. i max. c.w. to 120g. (Koszyk 110g poleci na 10 metrów, a 130g złamie szczytówkę?)

Czy ktoś wie to, czego nie wie producent: jaki jest faktyczny zakres c.w. tego kija?

Zastanawiałem się nad jego zakupem, ale ciągłe ważenie koszyczka z zanętą nie za bardzo mi odpowiada :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Co Do Kongera i jego opisów miałbym ograniczone zaufanie.

Byłem kiedyś z kolega w sklepie wędkarskim celem zakupu teleskopu na grunt, kolega między innymi, chciał by po złożeniu kij miał mniej niż metr, bo taki ma pokrowiec i tak mu pasuje itd.

Podczas oględzin kilku teleskopów na kiju Kongera (chyba była to Vega) wpada w oko napis.. obok cw. itp.. długość transportowa 87 cm, coś za długi nam się wydawał ten kij, prosimy o miarkę i okazuje się że ma 112 cm .

To tyle co chciałem dodać od siebie, co do precyzji oznaczeń produktów firmy Konger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg37

do kolata66:

tzn. jak opisał? W opisie napisano, że wyrzut powyżej 120g., a w tabeli że tylko i wyłącznie 120g. A może to opis dla mądrych inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie tego Kongera w tym roku wersja dł 390 i 120g. Jest dość lekki i na oko wygląda solidnie. Jeszcze go nad wodą nie testowałem. Kto wie może bym go nawet nie kupił bo w sklepie był dość drogi jak za tą markę prawie 170 zł a to model z tamtego roku i w necie był w cenie trochę ponad 130zł (kilka sztuk mieli posezonowe przecena) plus wysyłka. Ale... za 20 zł nie chciało mi się czekać no i w moim sklepie mam gwarancję której nawet nie odbieram tylko tam zostaje i czeka aż coś zepsuję. Sprzedawca znając moje zdolności do łamania szczytówek odrazu mi powiedział, że jak połamę następnego dnia mogę sobie dokupić za kilkanaście złotych następną (a tamtą odda na gwarancję i pewnie nawet dadzą drugą) bo Konger podobno bardzo dba, aby były od ręki zapasowe szczytówki to nawet starszych modeli. No i dałem się namówić. Teraz czekam na wiosnę i zobaczymy co to za kij. Ale ... przelotki takie jak lubię czyli dość duże. Da się łapać z małym stoperem na spławik i przeleci stoperek przez przelotki jak będzie trzeba łapać na gruncie większym niż 4metry. Na moje oko przy długości 390 cm to jest wędka uniwersalna. Spławik, DS, grunt, żywiec. Największe koszyki jakie mam to 80g plus zanęta czyli pewnie ponad sto. Połapię zobaczę. Na razie jeszcze jestem zadowolony z zakupu. Kij naprawdę pięknie leży w ręku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko przy długości 390 cm to jest wędka uniwersalna. Spławik, DS, grunt, żywiec.

Nie wiem co napisac brak mi słów z szacunku dla pańskiego wieku,więc napisze jak najdelikatniej potrafie,jesli jest do wszystkiego to jest do niczego i to jest swięta racja,nic nie zastąpi Matchówki do łowienia na spławik,gruntówki(karpiówki) do łowienia z dna do której własnie kupiłes tego feedera,owszem można łowić federem na spławik ale z konieczności a nie świadomego wyboru cierpi przedewszystkim na tym sprzęt i przy okazji sam wędkarz,pamiętam że z konieczności musiałem spiningować pikerem i całkiem nieżle sie łowiło nawet bolka złowiłem ale odbiło sie to na kiju.Proponuje kompletować sprzęt do każdej metody jaką Pan łowi nie koniecznie za dużo kasy,sprzęt w oczach tanieje i jest warto,łowie 20 lat i łowiłem podobnie jak pan teraz jeden kij kilka metod,ale poszedłem po rozum do głowy i zaczołem kompletować sprzet mam 8 letnią Matchówke która smiga jak nowa gdyż jest właściwie używana i tak jest z innymi kijami.POzdrawiam i mam nadziejeze pana nie uraziłem moją krytyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ja mam kija konger aviator feeder xl 390/180

rzucam bez problemu cieżarami od 10 do 120 g

przy wiekszym ciężaże kijj sie mocniej gnie ale rzucic nim mozna daleko

najczesciej zakldam 40 g + zaneta na karpiana stawie 41 hektaor podzielonym na 3 czesci do polowy dorzucam bez wiekszego wysilku !!!

złowilem na niego szczupaka na 95 cm, karpia 9,81 kg, sandacza 99 cm i wytrzymal !!!

Polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich na forum jestem tu nowym i bez doświadczeń - mam zamiar kupić jakiegoś kongera.Łowić planuje na wiśle w Krakowie przeważnie z gruntu proszę o pomoc w doborze.Jakoś przypadły mi te wędki do gustu oraz mam zamiar zakupu kołowrotka też kongera z serii powyżej 600-900 --- czy warto.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.