Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nimfa


Krzysio81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje wybrac się na kropki w przyszły weekend. jestem początkujacym muszkarzem i to do tego morskim ponieważ kiedy zaczynałem przygodę z muchą wszystkie inne akweny były skute lodem.Mam może trochę dziwnych lub śmiesznych pytań , ale co kto pyta nie błądzi.

1.Szukam linków lub zdięc jak podejśc do produkcji nimfy.( ine muszki narazie robie sam)

2.jak prowadzić nimfę?

3. Jak jest naleprza muszka na tę pore roku może akurat nie jest to ninfa ?

Przestudiowałem trochę wiedzy ksiązkowej i internetowej , ale myslę , że indiwidualne doświadczenia też mają swoja wysoką watość. serdecznie pozdrawiam i zapraszam na ten zapomniany dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
1.Szukam linków lub zdięc jak podejśc do produkcji nimfy.( ine muszki narazie robie sam)

http://szczurek.webd.pl/viewforum.php?f=16&sid=70b9d7e244487367ee2e26d22794ed82

2.jak prowadzić ninfę?

-Krótka nimfa- lowisz spod kija branie sygnalizuje żyłka, łowi się zazwyczaj na nimfy nabite ołowiem, z wolframową główką. Ja daje na prowadzącą cieżką brązkę i jej różne wariacje, na skoczka lekkiego kiełżyka.

-Długa nimfa- łowisz na pływajacy sznur rzucasz z górę rzeki podczas brania sznur wjeżdża pod wodę. Łowi się na lekkie muchy na prowadzącą pedałka.

Na krótką nimfę skoczka wiąże się ok. 10cm od prowadzącej, na długą 50cm i więcej.

3. Jak jest naleprza muszka na tę pore roku może akurat nie jest to ninfa ?

O tej porze roku lepiej łowic na streamery - żaby, pijawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja siwetne informacje jak dla mnie laika Bardzo dziękuję nawet wiem co to pedałka ale nie mam jej jeszce nie stety może znajde jak się ją robi. stramery sam umiem i mam na nie efekty hihihi trotki morske biały staramer z czerwonym i pomarańczowy działają w dzień a czarne w nocy. ale , jak je uzywać na rzekach i rzeczkach.sznur WF się nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Nimfa jest dla kłusoli. Prawdziwy muszkarz łowi tylko i wyłącznie na suchą muszkę, ewentualnie streamera. Jak widzę pseudo muszkarzy którzy łowią na nimfę na tzw "przepływankę" to bierze mnie na wymioty. A dać takiemu muszkę to nie wie jak się ją podaje na wodę na żyłkach cieniutkich jak włos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zgodzić się z kolegą odnośnie nimfy - sam w większości łowię na suchara, ale zdarza się, że warunki atmosferyczne, warunki łowiska itp nie pozwalają łowić bądź co bądź najbardziej widowiskową z muchowych technik. Wtedy pozostaje nimfa i streamer......

A prawdziwi kłusole........ łowią na górskiej wodzie na robale

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.