Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co do 300zł ?


dudi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam.ja mam da typy.

1)Spro Big Fish Pro LCS (gigantyczna maszynka)nie słyszałem negatywnych opinii na temat tego kręciołka tylko troszkę waży

2)OKUME POVERLINER LONG CAST BAITFEEDER ,przynajmniej dają na niego 5 lat gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena juz podchodzi nawet pod 500zl, takze poszerza sie o :

Anacondy

http://www.jezozwierz.abc24.pl/default.asp?kat=43608&pro=28606

Cormorana BigBossa

http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=4&assortment=19&producer=700&kind=4122

Spro wymienony przez kolat66, tez moglby byc.

No i czesc osob napiera zebym kupil :

http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=4&assortment=19&producer=36&kind=556

I teraz to juz strasznie sie wacham :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takze poszerza sie o :

Anacondy

Mnie się sprawdził i jestem zadowolony ,jedną z wielu zalet to grubość osi i wcale mnie to nie dziwi ,przeciążenia mogą być bardzo duże ,zresztą jakiś model Daiwy ma z tym problem.Mankamętem może być ilość żyłki ,którą trzeba nawinąć ,ale dla nie których to jest też zaleta.Simanka ma też problemy z kabłąkiem tzn z sprężynką ,ale to info z neta więc mogą być nie wiarygodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cormoran'a sobie odpuść, Sinus, ogólnie jest bardzo fajny, ale "detale pomocnicze" są mało żywotne. Co do BigBossa to: dobrze i bojowo to on tylko wygląda (wydaje mi się, że przed końcem drugiego sezonu byłbyś już wyleczony z Cormorana)

Karpiowe Spro (ogólnie) to nowość, raczej kopia czegoś co już istnieje (trzeba poszukać w Quantum itp..) lecz jeśli chodzi o żywotność to ryzyko chyba trochę mniejsze niż z Cormoranem (trzeba poczekać na wiarygodne opinie - myślę że pod koniec tego roku pojawią się w necie oceny typu "bardzo przyzwoity")

Moim zdaniem pod uwagę jako poważny zakup, powinieneś wziąć tylko dwa wymienione przez Ciebie kołowrotki

- Sanger ANACONDA Magic Runner - Szczęśliwy od kilku sezonów mańiek)

- Okuma Poverliner Long Cast Baitfeeder - nigdy nie było większych "przypałów"

z droższymi seriami kołowrotków tej firmy, Szczęśliwy posiadacz chyba od niedawna (z tego co pamiętam to) Andi64

Poczłap do sklepu i pooglądaj sobie te dwa kręcioły.

Myślę ,że Okuma spodoba Ci się bardziej

Ps.

Co do ekipy która poleca Ci krecioł dwa razy droższy: Shimano Big Baitrunner, zapytaj: dlaczego Ci tak źle życzą! przecież zawsze można było wybrać coś lepszego np. Daiwa Infinity BRA :mrgreen:

Ba, a może nawet uda Ci się nakłonić tych miłych ludzi, by zechcieli pokryć różnice pomiędzy pierwotną kwotą deklarowaną przez Ciebie a ceną zakupu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 500zl brałbym Daiwe i zadny inny kołowrotek,w cenie do 300zl Okuma.

Z Cormorana mam model "Pro-carp" i niestety narzekam(wkrecanie sie zylki pod szpule to codziennosc). Sam niedawno stalem przd podobnym dylematem ale ja już sie zdecydowałem Daiwa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

500-set zyla, w tej cenie dostaniesz Daiwa Emblem Pro. Kołowrotek sprawdzony i pewny. Jak chcesz wolny bieg to Shimano BBLC. Lepiej kupić raz coś sprawdzonego przez wielu i mieć spokój niż bujać sie z tanim badziewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musisz sobie wyznaczyc jakis pulap finasowy bo zawsze bedzie tak ze za kolejne +100-200zl bedzie lepszy model itd. Po drugie czy chesz model na lata(Daiwa) czy na jeden sezon.Po trzecie czy stac cie na kupno tanich rzeczy?,bo wbrew pozorom tanie wiaze sie z szybsza eksploatacja,zuzyciem,gorszym komfortem lowienia i w konsekwencji kupnem nowego modelu za kolejne $$.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

i jak dudi? na jaki młynek się zdecydowałeś? stoję przed zakupem mocnego kołowrotka z wolnym biegiem (do 300zł).zastanawiam się nad okumą cassien, obudowa alu ,niskie przełożenie(4,3:1) ogólnie spoko tylko nie mogę w warszawie nigdzie go dostać żeby zobaczyć jak pracuje ile waży itp. co o nim myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.