Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wędzisko surfcastingowe


ds-fan

Rekomendowane odpowiedzi

Niby na stronce daiwy twiedzą ,że daiwa theory beach da sie rzucać ponad 200m, przy tym dobrze pokazuje sygnalizacje brań.

http://www.daiwasports.co.uk/products/sea/rods/755/2/theory-beach

Pytanko -czy beachcastery nadają się tylko do zarzucania robalami i krewetkami za drugą rewę i czekania na brania czy też można pobawić się nimi w troling rzucając powiedzmy rapalą x-rap magnum 22cm 100gramów i ściągając do brzegu? Czy beachcastery nadają się na połowy dużymi kopytami na opad? Czy całe to ustrojstwo jest za ciężke żeby tym machać? Potrzebuję w miare uniwersalną wędkę która może zrobić obydwie rzeczy... Z miejsc gdzie łowię podczas przypływu jest i tak dość głęboko, choć jak wiadomo -często jak dalej zarzucisz- większe ryby złapiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To, że ktoś pisze ile można rzucić to wcale nie znaczy, że tyle rzucisz. Mi te 200m mówi tylko, że możesz rzucać techniką pendulum cast a to dobrze świadczy o wędce.

Co do używania wędki surfcastingowej jako spiningu to jest to możliwe ale moim zdaniem kopanie rowów to lżejsza robota niż taki spining, no chyba że masz wędke która waży 300gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK panowie -no to nie 200 ale 183m ;)

W takim razie czy są jakieś bardziej uniwersalne -lżejsze morskie wędki , które są wciąż na tyle długie by cisnąć w razie potrzeby daleko a dają też jakiś manewr do spiningu/ trolingu?

Może odmiany tych surfcastingowych wędek na bassy - 3,4m a wydają się lżejsze? Czy to już nie będzie to samo? Tyle że mają wyrzut 50-100gramów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, Ale yardy to nie metry ,chyba ze coś przespałem . :shock::lol:
OK panowie -no to nie 200 ale 183m ;)

1 yard = 0.9144 metra

Najlepsi rzucają po 300 yardów= 274 metry.

Co prawda to jest dyscyplina czysto rzutowa, ale jednak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK panowie -no to nie 200 ale 183m ;)

W takim razie czy są jakieś bardziej uniwersalne -lżejsze morskie wędki , które są wciąż na tyle długie by cisnąć w razie potrzeby daleko a dają też jakiś manewr do spiningu/ trolingu?

Może odmiany tych surfcastingowych wędek na bassy - 3,4m a wydają się lżejsze? Czy to już nie będzie to samo? Tyle że mają wyrzut 50-100gramów ...

Jedyna wędka jaka mi przychodzi do głowy którą na upartego mógłbyś używać jako spining to robinson xenon surfcasting, waży 460gr i może dać rade. Inną opcją jest węgiel 3,6m ale pewnie taki za dużą kase żeby był lekki.

Ciężko znaleźć wędke do wszystkiego. Super wypasione wędki 14ft ważą nie mniej niż 500gr więc moim zdaniem nie kupisz wędki do wszystkiego, no chyba że zrobi ją NASA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z miejscowym sprzedawcą w sklepie z wedkami- poradzono mi ,że sprzet który potrzebuję to dobra 3,45m wędka na bassy. Napaliłem się na Team Daiwa Supercast Bass STS 115 za cenę koło 140 funtów - ma wyrzut 60-120 gramów do 170m ,przelotki fuji, zrobiona z włókien weglowych typu premium. Jeśli nie to zastanawiam się nad Penn Powerstix Pro Bass -panad 2x tanszy , specyfikacja podobna i sklada się z 3 części!!! lub Daiwa theory bass za 110 funtów (wyrzut koło 120m) albo Shakespeare Salt Bass -koło 50 funtów. Nie wiem czy różnica w jakości jest aż tak powalająca na korzyść daiwy supercast,żeby płacić za nią 3-krotną cenę...

Nie wiem skąd oni wzięli takie wyrzuty bo chciałbym zobaczyć kogos kto wedką 3,4m rzuci te 170m ciężarkiem 100 gramów.....

W kazdym razie to ma być najlepszy kompromis pomiędzy ciężką wędką surfcastingową a wędką do spiningu morskiego -wyrzuty do 60 gramów...

Właśnie zobaczyłem na mapach dna mojej zatoki miejsce gdzie już około 40-50m od brzegu głębokość jest koło 12-15m a w innych miejscach gdzie łowię i tak jest koło 5-10 m w zasięgu krótkiego rzutu+ oczywiście dochodzą przypływy. A rybki które można złowić z brzegu to poza wścibskimi makrelami - rdzawce, flat fishe (płastugi chyba), kongery, bassy i płaszczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te wędki są bardzo podobne więc wybierz tą która Ci najlepiej pasuje. Jeżeli tak blisko brzegu masz tak głęboko to nie masz się co stresować odległością rzutów.

Napisz jakim zestawem będziesz rzucał i jaką żyłke będziesz używał. Z chęcią bym zobaczył jak rzucasz tą nową wędką te 70m.

http://www.sea-angling-ireland.org/bulletin%20board/index.php tu masz irlandzkie forum o wędkarstwie morskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Jaką wędkę wybrać do połowu troci z plaży?

Tak w okolicach 100-200zł nie za drogą bo będzie to jednorazowy wypad.

Podajcie jakieś propozycje bo ja się na tym nie znam i nie będę miał do nikogo pretensji jak mi coś nie spasuje bo mój wybór byłby jeszcze gorszy. Łowił będę z tego co wiem na podłużne blachy 20-35g woblery w tej samej gramaturze i gumy z opadu podobno najskuteczniejszy tam gdzie jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.