Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wobler glass shad rap i x-rap


carlos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam takie pytanie w roku bodajże 2007 w Polsce pojawił sie nowy wobler Rapali a własciwie stary wobler w nowej wersji a mianowicie glass shad rap nowa wersja starego (jednego z najpopularniejszych woblerów rapali). Zreszta nie jedyny szklany wobler rapali wypuszczony w 2007. Rapala wypusciła na rynek również szklanego fat rapa również wyposażonego w grzechotke. Firma zapewnia ze łowiąc na ta przynętę czy jest pochmurno czy swieci słońce efekty sa identyczne że przyneta zarówno w jasne jak i ciemne dni do złudzenia przypomina żywą rybkę niestety cena takiego woblerka jest dość duza 36 zł (za okonka) na ulicy nie leży.

I teraz pytanie czy ktoś z wędkarskiego grona próbował lowić na te woblery jeśli tak to jakie były efekty? Przyznam sie bez bicia że kupiłem jednego typowo wiosennego 5cm ale jestem ciekaw co na ta przynete zlowili inni bo rzeczywiscie wyglada slicznie. Zastanawia mnie to również z innego powodu produktem wypuszczonym na rok 2008 przez rapale jest nowy wobler x-rap który z koleji odstepuje od pomysłu ze szkłem a wraca do bardzo silnych refleksów swietlnych wywolywanych przez powloke holograficzna. Bardzo proszę o komentarze z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 5 months later...

x-rap shad mam takiego tylko ze inny kolorek!mój jest biały>ale jeszcze go dobrze nie sprawdziłem.bardzo fajnie pracuje ale pierwsza myśl sie nasuwa ze jeżeli masz zamiar ściągać samym kołowrotkiem to go zajedziesz bardzo szybko.

Proponował bym ci z rapalki sprawdzic-RAPALA SHAD RAP.W zeszłym sezonie ten model na moim łowisku bardzo dobrze sie sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

nightbird a Sliderek 7, 10 czy 12? :smile: Aha i F czy S? :wink:

Slidera prowadzisz na wiele sposobów. Gdy oglądałem film "King of the Jerkbait", to Pan Piotr mówił, że Slider jest właśnie przynętą uniwersalną, bo z powodzeniem można go prowadzić jednostajnym zwijaniem linki, możesz robić przerwy, przyśpieszać, zwalniać itd. Jednak chyba najskuteczniejszy jest przy "szarpaniu". Podciągasz kijem co jakiś czas, nagle zwalniasz, stajesz i znów zaczynasz podszarpywać Sliderka :) Jest wiele kombinacji, ale przy podszarpywaniu Slider ładnie odskakuje na boki.

Sam musisz wybrać technikę dla Ciebie. Musisz kombinować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Informacje ze strony "Fishing-Mart":

"Jak łowić na SLIDERA:

Typowe łowienie na SLIDER polega na klasycznym jerkowaniu. Stojąc wysoko w łodzi wykonujemy cyklicznie po sobie następujące szarpnięcia z jednoczesnym szybkim nawijaniem linki na kołowrotek. Szarpnięcia te powinny być energiczne i krótkie. Pierwsze rzuty najlepiej jest wykonać na płytkiej, przejrzystej wodzie, aby dopasować optymalną częstotliwość i siłę szarpnięć. SLIDER powinien energicznie skręcać na zmianę w prawo i w lewo pod kątem zbliżonym do prostego w stosunku do kierunku prowadzenia. Niezwykle ważne jest unikanie luzów linki, jakie mogą powstawać po każdym szarpnięciu. Bardzo trudno jest w takim przypadku zaciąć atakującą rybę. Ponadto SLIDER na luźnej lince potrafi zawrócić w przeciwnym kierunku od wędkarza i zaczepić kotwicą o przypon. Powstało już jednak kilka "szkół" łowienia SLIDERem. Siła tej przynęty polega na tym, żę praktycznie każdy sposób jej prowadzenia okazuje się skuteczny! Najważniejsze jest to, aby być w 100% świadomym jak co dzieje się na drugim końcu wędki. Innymi słowy jakąkolwiek kreujemy pracę naszego SLIDERa, powinniśmy to robić świadomie. Bardzo istotny jest charakter tej pracy. Jeśli temperatury wody są niskie (2 - 5*C) najlepsze rezultaty osiągniemy łowiąc bardzo wolno - stosując przerwy między kolejnymi (delikatnymi!) podciągnięciami do 3 sek. Oczywiście łowimy wtedy modelem tonącym, który wolno opadając dodatkowo wabi drapieżniki "grając" bokami. W miarę wzrostu temperatury wody w łowisku, zwiększamy stopniowo prędkość prowadzenia przynęty."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to zajade ? xD

W zeszłym sezonie często łapałem na SHAD RAP.Moim sposobem prowadzenia przynęty było zwijanie linki w róznym tepie.Przynety o których mowa stawiają dość duży opór w wodzie, gdzie przy takim prowadzeniu całe obciążenie skupia sie na kołowrotku.

Ja mam Okume(nic specjalnego) i po tamtym sezonie luzów jej nie brakuje.

A x-rap shad stawiają trochę większy opór niż wobler wspomniany wyżej :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh :o ja myślałem że woblerka zajade :o zle przeczytalem :PP a tam wazne zeby przyneta byla efektowna :PP o to mi chodzi : p

jeszcze takie pytanie :P bo cos mi to za taniooo :P czy to jest ta seria 2008 ?

czy jest to to samo co wyzej pokazalem na aukcji ?

http://allegro.pl/item400296420_wobler_rapala_x_rap_xrs08_yp_warszawa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.