Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak złowić Tołpygę?


przemek_q

Rekomendowane odpowiedzi

Tołpyga wsysając plankton wciąga haczyk do pyska
A z skąd będziesz wiedział ze właśnie wessała ,jeszcze taki miniaturowych kamer nie robią :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
że najlepiej łapać Tołpygę na rzucaną do wody kaszę mannę która tworzy w wodzie " rodzaj stada planktonu" i w to stado zarzuca się pusty haczyk
wchodzi w tak zwaną "chmurę"tak mam z tołpygami podczas nęcenia kuku rakietą ,kuku wysypując się z rakiety opada na dno natomiast wiele drobnych cząstek niopada lub opada wolno dryfując z prądem ,tołpyga przyzwyczajona do ciągłego hałasu [od uderzenia rakiety o wodę] ustawia się poniżej mojego stanowiska i najnormalniej żeruje czyli odsysa te cząstki dryfujace ,dodam że dzieje się to tylko na wiosnę gdy ryby nie mają jeszcze zbyt to jeść .Jest to zjawisko bardzo interesujące ,bo ryby te są z natury bardzo plochliwe a mimo to co jakiś czas się pokazują na powierzchni.Tak jak ta na tym kiepskim filmie

http://www.youtube.com/watch?v=idXldA8sXNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam serdeczne!Łwienie tołpygi nie musi byc dziełem przypadku,mozna je łowic regularnie lecz wiąże sie to z posiadaniem echosądy, łodzi i cierpliwośći.Metoda-spinning- trolling.Łowie je z powodzeniem już od kilkunastu lat i mam na kącie kilkadziesiąt sztuk w przedziale od 12 kg do 38 kg.Pozdrawiam i czekam na rozpoczęcie sezonu na tołpyge jesien-zima!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość pawcio_bra

Nie wiem czy wiecie ale inna potoczna nazwa tych ryb to Karp azjatycki ;) Kiedyś na national geographic oglądałem ciekawy film, tutaj macie linka

KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.