Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak złowić Tołpygę?


przemek_q

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
myslałem na początku , ze wyhaczyłem konkretnego szczupaka a tu masz

A na jakim łowisku (gdzie?) złowiłeś tą rybe i kiedy?

Ps. Bo jeśli to były Czechowice /k Gliwic .... ? :grin: to... :mrgreen: to ja znam nieco inną prawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką Ty tam możesz znać prawdę? :mrgreen:

Zalew na terenie cegielni w Sieniawie woj. Podkarpackie, piękne miejsce , tylko raz tam łowiłem ,w następnym sezonie bede tam częsciej wiem ze są tam konkretne ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalew na terenie cegielni w Sieniawie woj. Podkarpackie,

Gratuluje!

Jaką Ty tam możesz znać prawdę?

Zastanawiałem się czy nie jest to ryba mojego kolegi :cool: którą, ten wyciągnął, wyholował również za ogon 16.11.08 :mrgreen: W Czechowicach /k Gliwic Ryba miała 110 cm i 21 kg, Kolega nie miał aparatu poprosił by zdjęcie zrobili mu jacyś przypadkowi wędkarze..sporo z tych pomocników robiło sobie zdjęcia z jego rybką przy okazji.

Ostatnio dla żartów robiliśmy zakłady, czy zdjęcie z jego trofeum "wypłynie gdzieś" wcześniej nim on spotka znów tych pomocników :lol:

Zastanawialiśmy się wspólnie czy tołpyga uderzyła ogonem by ogłuszyć rybkę (żółty twister) by dopiero potem ją zaciągnąć.

Oczywiście jest to jak najbardziej "normalne"czasami tołpygą (często jesienią) "włączają się agresory".

Ryba "po braniu" odjechała na 40 metr gdzie zaczęło się sumowe murowanie a potem "przeciąganie liny" po 6-8 metrów miedzy wędkarzem a rybą i bawili się tak z 20 minut.

Ps. KarolB napisz jak wyglądała walka z Twoją rybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja złapana 06.11.2008 .112 cm, 22kg

Zaczepiona na około 10 metrze od brzegu i od razu odjazd, ja w szoku nie wiem co sie dzieje kołowrotek nie wyrabia,myslałem ,że to łudz podwodna :mrgreen: i ucziecka z 30 metrów i murowanie i siedzi sobie jakby nic sie nie działo wiec zaczołem ją powoli holować do siebie. Bliżej brzegu jeszcze z dwa razy zaczeła murować ,ale po około 20 minutach udało mi sie ja wyciągnąć .Podbierak złamany, zakwasy na rece i kręgosłupie ale wrażenie nie zastąpione.

Dodam jeszcze , ze na tym łowisku kolega wyciągnął szczupaka 8kg tydzien prędzej, w następnym roku zmontuje coś na suma ,nie ma bata ze tam siedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KarolB, piękna ryba. Gratulacje.

Moja złapana 06.11.2008
zdjęcie mówi że 09:11:2008 o 13:08

No i zdjęcie wykonane telefonem SE K800i więc wersja Unises, chyba nie trafna :wink:

Dogadajcie się :lol:

ale rybol fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zdjęcie wykonane telefonem SE K800i więc wersja Unises, chyba nie trafna :wink:

Dogadajcie się :lol:

keri jest po temacie, Nasz nowy kolega uzupełnił w profilu pole "Skąd" , gdyby tak miał od razu nawet bym o nic nie zapytał :wink:.

Przyznam, że przez chwile pomyślałem że to jeden z tych "pomagaczy" mojego kolegi :lol: ryba zahaczona za ogon na spinning, w podobnym czasie, prawie tej samej wielkości, nawet, tło, otoczenia podobne.

Unises wystarczy abyś wstawił fotkę z rybą twojego kolegi ,a "nasz" pion śledczy to rozstrzygnie. :wink::mrgreen: Bo na razie wierze że łowcą jest KarolB
Oczywiście to są dwie różne ryby złapane w podobnym czasie i zblizonych okolicznościach w dwóch różnych rejonach polski.

Zdjęcie dodam jeśli tylko spotkamy właściciela aparatu , który czasami bywa tam nad wodą. Ale nie jako "materiał procesowy" :cool: tylko łowieckie trofeum kolegi.

Ps keri napisz mi proszę, bo nie rozumie Twojej mistrzowskiej dedukcji :roll: , skąd wiesz czym robił zdjęcia "pomgagacz" z Czechowic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Chodzi mi głownie by rozlewitki nadały zanęcie odpowiedni armomat, jako przynęta rozlewitkowy robaczek czyli zadipowany.
"Nie to że bym miał ci zadać bobu "ale pomysł jest z lekka powiedziawszy "głupi" :wink: ciekawe gdzie znajdziesz haczyk do rozwielitki i jaki to numer :wink::razz: ,po za tym jak będziesz nęcił pamiętaj ze tołpygi pływają przy powierzchni i są bardzo płochliwe w brew pozorom .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, napisałem wyżej, że "białe robaczki maczać w dipie daphinowm?"

Niezamieżam łowić na rozlewitkę, jak chce łowić uklejki to wybieram się z batem a nie gruntówką z żyłką 0,35mm. Dipowane kolorowe robaczki w dipie daphinowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwielitkę, a nie "rozlewitkę" :mrgreen: Łowcom tołpyg nie jestem, ale na chłopski rozum inne ryby też to wyjedzą, a na haczyk tego nie założysz, a nawet jak coś z tego "ulepisz" to prędzej jakiś leszczyk 15cm to zaatakuje niż tołpyga :roll: Moim zdaniem takie coś jest niewykonalne i trudno znaleźć selektywną przynętę na rybę, które głównie żywi się planktonem :wink:

Pozdrawiam i życzę powodzenia w łowieniu tołpyg :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na haczyk tego nie założysz, a nawet jak coś z tego "ulepisz" to prędzej jakiś leszczyk 15cm to zaatakuje niż tołpyga

Uwierz mi, że można skręcić z tego super ciasto, jak dla mnie wiosną to przynęta nr 2 zaraz po ochotce. Nie wiem jak tołpyga, ale na naszych rodzimych gatunkach ciasto się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie coś jest niewykonalne i trudno znaleźć selektywną przynętę na rybę, które głównie żywi się planktonem

Są tacy co znajdują- spinningowe :???::evil:

Na szczęście jedna z gazet wędkarskich już przestała przyjmować zgłoszenia tołpyg "złowionych" na spinning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wymyłśiłem kolejny sposób.

Kula wodna - żyłka - haczyk - wata moczona w dipie rozwielitkowym + suszone rozwielitki wtarte w nią.

W książce Amur i Tołpyga jest napisane, że można te ryby łowić na watę, gdyż ona zasysa wszystko i połyka lub wypluwa.

Wypróbuje to w łowisku komerycyjnym gdzie są tołpygi, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś, kiedyś czytałem(prawdopodobnie WW) że najlepiej łapać Tołpygę na rzucaną do wody kaszę mannę która tworzy w wodzie " rodzaj stada planktonu" i w to stado zarzuca się pusty haczyk. Tołpyga wsysając plankton wciąga haczyk do pyska, Nie wiem czy ryby są płochliwe w danym łowisku czy nie,ale to jest prawdopodobnie metoda z samego źródła ,czyli od "ruskich" skąd wywodzi się Tołpyga. Radzę spróbować, bo ta metody z rozwielitkami i robieniem ciasta lub tym podobnymi wynalazkami to tylko i wyłącznie PRZYŁÓW TAAAkiej ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tołpyga wsysając plankton wciąga haczyk do pyska
A z skąd będziesz wiedział ze właśnie wessała ,jeszcze taki miniaturowych kamer nie robią :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
że najlepiej łapać Tołpygę na rzucaną do wody kaszę mannę która tworzy w wodzie " rodzaj stada planktonu" i w to stado zarzuca się pusty haczyk
wchodzi w tak zwaną "chmurę"tak mam z tołpygami podczas nęcenia kuku rakietą ,kuku wysypując się z rakiety opada na dno natomiast wiele drobnych cząstek niopada lub opada wolno dryfując z prądem ,tołpyga przyzwyczajona do ciągłego hałasu [od uderzenia rakiety o wodę] ustawia się poniżej mojego stanowiska i najnormalniej żeruje czyli odsysa te cząstki dryfujace ,dodam że dzieje się to tylko na wiosnę gdy ryby nie mają jeszcze zbyt to jeść .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.