Skocz do zawartości
tokarex pontony

uklejki


adi1122spid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

byłem dziś na rybach nad rzeką nastawiłem się na płotki ale zaczęły brać uklejki i... pomyślałem że gdyby je tak podnęcić to byłaby niezła zabawa tylko jak nęcić??

Macie jakieś sprawdzone metody?? Opiszcie je... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

mój sposób to bardzo drobniutka zanęta (praktycznie proszek) mocno przemoczona ale bez przesady wtedy takie błotko jak wpadnie do wody robi piękną chmurkę a im w to graj

wtedy podać białego robaczka albo pinkę na delikatnym zestawie i włala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

U mnie na razie nawet uklei nie ma na rzece :sad: Wchodzi w rzekę w połowie marca i żeruje tak intensywnie, że woda się "gotuje" :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Kup normalną kupną zanętę ( wybierz jakąś z mocnym zapachem oraz drobną ) i do rozrobienia użyj nadmiernej ilości wody - tak, by powstała taka jakby "papka", ale żeby dala się formować w kule. Gdy wpadnie na powierzchnię, to od razu się rozpada na drobinki i tworzy "chmurkę zanętową" :smile: Latem skutkuje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukleja to rybka która pływa w toni lub przy powierzchni,więc raczej nie skuteczna będzie zanęta która leży na dnie. wobler dobrze mówi ze najlepiej bedzie rozmoczyc zanete na "papkę" tak zeby sie rozbijała o pow. wody tworzac w toni chmurkę która wabi te rybki. Ukleje pływaja stadami więc jak już wejdą w miejsce gdzie "robisz chmurki" to nie bedziesz narzekał na nudę...kolejna chmurkę tworzysz jak brania stają sie rzadsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

ehh :( łowie na małej rzece uklejki i gdy nece-robie ''chmurke'' to zanęta szybko odpływa wraz z woda :( Co zrobic ??

Pomocy

PS 1 czerwca mam zawody i chce łowic własnie uukleje i niewiem co zrobic z ta zaneta a juz musze sie powoli przygotowywac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodając do zanęty piasku i gliny to zanęty pójdzie Ci w dno,chociaż ukleje także przy nim żerują.Pewnie chcesz szkolić uklejeczki na zawodach,poprostu kup jakąkolwiek zanęte na karpiowate i dosyp do niej mąki kuku i mleka w proszku,wtedy napewno otrzymasz efekt chmury nawet bez specjalnego przemaczania.Innym rozwiązaniem jest zmielenie na drobniutko bułki tartej(najlepiej wyprażyć) i do tego dodać mąkę kuku i jakiś zapaszek.Często zdażało mi się że ukleje podchodziły pod samą bułkę tartą.Podstawowym warunkiem jest bardzo częste donęcanie,ale w małych ilościach np. bierzesz trochę na dłoń i sypiesz co 5min,oczywiście caly czas aktywne łowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i wejdzie w zanęte na dnie ale na pewno mniej chętnie niż w powierzchniową, jak chcesz połapać uklejek to zrób sobie na zawody zanętę z np explosive trapera wymieszaj z glinka rozpraszającą i dobrze nawilż 2-3 godziny przed zawodami ale tak żeby nie pływało w wiaderku tylko dało się wziąć w rękę. na zawodach nęcisz "co rybę" albo co 30-60sek dosłownie szczyptą takiej zanęty, no i jeszcze zestaw jeśli ukleje podchodzą blisko to bacik 3-4m do tego żyłka 10 przypon 8 spławiczek w zależności od wiatru 0.5g do 0.2g i haczyk 16-18 najlepiej z możliwie długim trzonkiem co bardzo ułatwia odhaczenie ryby. do tego oczywiście awaryjnie nęcenie pod płoć i wszystko gotowe żeby ją łapać jak uklei nie będzie a innym płotki podejdą ładnie

ps przy takim łowieniu wygodnie jest się nauczyć rzucać spod siebie bez machania jak "chłop za koniem" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zanęte baze na płoć, bułke tartą, płatki owsiane, kuku, paczkę pinek, czerwone robaki, konopie i dodatek zapachowy płoć, czosnek W jakich proporcjach to wymieszać, z jakich składników zrezygnować? Łowisko dno muliste, 3metry około. Zanęta na zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.