Skocz do zawartości
tokarex pontony

BÓBR OKOLICE SZPROTAWY


arek_glogow

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sie zapytać o jakieś łowisko (4-5 km rzeki) jak sie tam łowi stan brzegu rybostanu i jak tam dojechać gdyby ktoś był z tamtych stron gdzie wymienia łowisko to z miła chęcią umówię sie na rybki z nim :D Chodzi mi o Bóbr w okolicach Szprotawy jakieś 25 km od niej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość wobler129

Lekki deszcz, roztopy i woda jest już do niczego. Większość roku jest tam "kawa z mlekiem". Wszystko spływa i stan wody podnosi się. Trzeba na prawdę dobrze znać rzekę, żeby połowić - lub liczyć na szczęście - a może umiejętność poradzenia sobie w trudnych warunkach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

z tego co mi wiadomo to w Bobrze w Malomicach, tak wiec tez i w Szprotawie sa niczego sobie kleniska i pstragi. A wysoka wode najlepiej przeczekac (sporo sniegu bylo tego roku) - chyba, ze sie oczyszcza - taka podwyzszona i lekko tracona to jest to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ja też bym chętnie zwiedził tamte okolice,mam tak blisko a nigdy tam nie łowiłem.zenekkuba możesz napisać coś o tamtejszych miejscówkach??? które odcinki są warte spaceru ze spinem i na jaką rybkę się tam nastawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze spinem :mrgreen: już pisze , ogólnie chodzi mi o odcinek który się zaczyna od miejsca gdzie wpada do bobru rzeka szprotawa koło osiedla słonecznego kończąc na tamie w małomicach. Powyżej osiedl słonecznego nie chodzę bylem może z raz w swoim życiu ale jakoś sie zraziłem ,

dobra teraz do rzeczy na odcinku między szprotką (tak na nią mowimy) do kładki obok osiedla słonecznego jest to odcinek prosty w sumie bez żadnych niespodzianek i kryjówek dla ryb ale może sie tam trafić ladny pstrag lipień a bliżej szproty szczupak , łapali tam równierz brzany trafiała się i troć oraz jaźie , ale często lepsze miejscówki te przy rynnach lub głębszych miejscach sa zasiedzianie przez stałych bywalców którzy łowia tam białoryb (płoć , leszcz, i linek ktory spływa ze szproty) ,

dalej ponizej kładki ale zaraz przy niej po jednej stronie rosną wierzby po drugiej jest brzeg wypłukiwany przez nurt w którym jest mnóstwo korzeni i można trafić ładne klenie i również troć ,

ale już za wierzbami zaczyna się odcinek tak zwany za rzeźnia która jest nie czynna , po jednej stronie płycizna po drugiej dosyć wartka z dużym uciągiem rynna w której trafia sie brzana i kleń , dalej jest łąka przy której bóbr też jest bez niespodzianek ale jest tam jedno ciekawe miejsce z głęboką rynna i płytkim przelewem (kiedyś siedząc z ojcem i jego kolegami rzuciłem kapsel od vódki zgnieciony do wody który nagle został porwany pewnie przez pstrąga ale musiał być duży ;) ) dalej za zakrętem zaczyna się znowu ciąg wierz po jedej stronie i tam już jest większe pole do popisu łowiąc z wody bo z brzegu trudno dostępne , przewaga to kleń leszcz i jaź też sie trafia i szczupak ,

dalej za wierzbami typowo pstrągowy odcinek aż do tak zwanej wyrwy która znajduje sie za szkoła nr 2 , tam obecnie czasami mozna połowić okonia szczupak też sie zdaży , na końcu wyrwy też jest przelew i to bardzo głeboki trafiają sie tam kapitalne ryby pstragi kórych złapalem kilka w tym miejscu i to takie po 40-45 cm , lipienie także największego jakiego zlapałem mial 43 cm widziałem więszkego którego złapał moj ojciec miał 50 cm ale kiedy to bylo , dalej jest wyplycenie na którym wiosna dobrze bierze białoryb , kolejna miejsowka to tak zwana żwirownia zaczyna sie normalnie z jednej strony głębiej drugiej plycej , aż przechodzi w głebszą wode z duzym uciagiem także kłen i okon sie tu trafia , dalej sa tak zawane fale , pozostałosci po starym moscie które tworza przelew z wyplyceniami i dolkami z jedenj strony bobry drzewo powialily i jest świetna miejscówka na duże ryby sam kilka mialem na haczyku kórych nie widziałem nawet , brzany , klenie , pstragi,

dalej jest odcinek za hałdami hutniczymi na którym leży w wodzie sporo drzew i tam można połowic szczupaka i klenia , aż do starej elektrowni na bobrze tak zwany wodospad , dobrze natleniona woda wartka i silna głównie pstrągi i brzany az do mostu tysiąclecia (od mostu w dól rzeki juz woda górska) a tym teranie który zawsze kryje niespodzianki moża też dobrze połowic ale to czasami rzadko , później juz jest odcinek za kościołem św.andrzeja kóry juz niema jakis tam nazw poprostu za kościolem ciagnie sie on aż do małomic a że jest to teren rzadziej uczęszczany kryje w sobie dużo niespodzianek jest tam pelo odcinkow z powalonymi drzewami wyrwami głębinami płycizna normalnie raj dla ryb ,

korych tu nie brakuje ,

na bóbr jeśli sie wybierać to najlepiej gdy woda nie jest za wysoka ani za niska i jest w miarę czysta i z ciśnieniem powyżej 1010hp ,przynęty jaki ja używam to głownie blaszki szczególnie meeps sreby rozmiar 2 albo taiger też 2 inne także sie sprawdzają w następnej kolejności to woblery małych rozmiarów salmo hornety , imitacje kozy ,strzebli tez jeśli masz ochote wpadaj daj znać i jeśli będziesz chciał to cie oprowadzę w każdej chwili gdy będe na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zenekkuba, fajny opis ale proszę cię następnym razem nie pisz tak ciurkiem tekstu ,bo wielu osobom ciężko się czyta .No i zwracaj uwagę na błędy. :wink:

Teraz do meritum ,choć wiele razy bywałem na Bobrze to pozostaje do dziś zagadka.I trzeba to zmienić . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zenekkuba,pięknie to opisałeś.Z wielką przyjemnością bym je odwiedził ,ale przyznam szczerze że nie wiele mi mówią te miejsca co opisałeś tak więc chętnie skorzystałbym z twojej propozycji i wybrałbym się z tobą na wspólne wędkowanie.W ogóle to chętnie bym z tobą pogadał na gg i wymienił doświadczenie ,jeżeli masz ochotę to pisz śmiało 8126088.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na bobrze łowie od urodzenia ze tak powiem dużo ludzi łowi na nim bez karty ale w sumie sie nie dziwie biedna okolica w tych czasach , ogólnie to jeszcze chciałem się bardziej rozpisac na temat odcinku od mostu 1000 lecia w szprotawie do małomic ale tak myślałem ze za dużo bedzie namazane ogolnie to przepraszam ze jest malo przejzyste i zachecam do wedkowania na bobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dzisiaj odwiedziłem odcinek od mostu 1000 lecia do tamy i kawałem za nią ,troszkę szedłem brzegiem troszkę brodziłem ale niestety nic nie uderzyło ani na blaszkę ani na wobka ani na twisterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.