Skocz do zawartości
tokarex pontony

Opad


Gość wobler129

Rekomendowane odpowiedzi

opad - podczas ktorego plecionka opada ku powiezchni wody
jeżeli plecionka opada do powierzchni wody to znaczy że przynęta już dawno jest na dnie. Teraz powiedz jaką masz głębokość łowiska i jak ciężkiej używasz główki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 249
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ddd, a jak poznajesz że przynęta opadła na dno?

Jeżeli tuż po podbiciu masz luźną żyłkę/plecionkę to, wedłóg mnie, nie poderwałeś przynęty z dna, tylko ją po nim przeciągnęłeś.

Może masz muł na dnie i przynęta ci się zapada a jak podbijesz samym kołowrotkiem to wyciągasz gumę tylko na wierzch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem pocwiczyc i pierwszy raz dobrymi efektami :lol:

iii... juz wiem co zle robilem...

Opad trwa 2-3 sekundy... po tym czasie sie linka luzowala...

W czasie opadu linka jest napieta...

Lowilem dzis na okolo 3 metrowej wodzie... po okolo godzinie rzucania podczas opadu poczulem mocne uderzenie. Delikatnie zacialem i po chwili na brzegu wyladowal okon 33 cm :lol: Moj rekord :razz:

Po kilkunastu minutach znowu uderzeni ! Tym razem byl to okon 26 cm :grin:

Oba wziely na 6.5 cm kopytko relaxa na 4 gramowej glowce :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: Czy Wy tez lowicie krotkim opadem tzn. 2-3 sekundowym ?
Wszystko zależy od głębokości łowiska i ciężaru przynęty ale mniej więcej opad trwa od 3 do 5 sekund.

Proponuję Ci rozejrzeć się za trochę delikatniejszym kijem na swoje łowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Na filmie WMH Sposób na sandacza panowie radzą wklejanki Mikado do 15g i 20g do łowienia z opadu.

Posiadam wklejankę do 15gram i powiem Ci że przy główce 10gram już tracę kontrolę nad przynętą :neutral: jeżeli chcesz komfortowo połowić 20gramowymi główkami kijek do 30gram to minimum, mój Dragon (cw. 10-35) spisuje się dobrze z główkami góra 25gram. Osobiście już do główek 30-50gram używam morskiej wklejanki do 190gram :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami suhhar i Deuuu ,kij musi posiadać niezbędny zapas mocy ,do komfortowego wędkowania metodą Opadu (jeżeli używasz przynęt o wadze zbliżonej do max. cw.-czucie pracy przynęty jest zdecydowanie gorsze :sad: ).Ja używam kij Dragona Destiny 2,60m cw.14-42g ,przy czym max. główki jakie używam do tego kija to 30g + 4calowe kopyto. (wędkuję na Wiśle - miejscami jest stosunkowo duży uciąg wody :shock:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam do łowienia z opadu kija o ciężarze rzutowym od 3 do 21 gram i jest dobrze lecz odczuwam to gdy łowie w opadzie główkami o gramaturze 10-15gram po prostu jest ciężej robić podbicia . Mój kijek to Daiwa Powermesh 210 cw 3-21g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli chodzi o spinning to tylko lowie z opadu i tez mam kija o mniejszej mocy cw do 18 gram i tez na niego lowie z opadu ale maks glowki do 8 gram uzywam bo im ciezsza glowka tym gorzej sie podrywa przynete z dnia. Dlatego na sandacza z lodki mam cw do 25 gram sztywny stary kij robinsona i do 18 gram na okonie z brzegu. Tym do 18 gram raczej sandaczy bym nie wyholowal chociaz moze ;) wole nie probowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym do 18 gram raczej sandaczy bym nie wyholowal

Wyholował byś, wyholował. Gorzej byłoby go zaciąć taką delikatną wklejanką :lol: ja kijek do 15gram złamałem na sandaczu, właśnie przy zacinaniu. Od czasu gdy go złamałem 2gi raz stwierdziłem że do opadu musi być solidna, sztywna wędka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sandacza ktorego jakos wyciaglem (59 cm) na zylce 0.16 :D

Gratuluje, 59cm to już łady sandaczyk. Jednak wyczynem wielkim to nie jest, widziałem udany hol suma w granicach 1-1,1m na żyłę 0,18 i to dopiero było widowisko.

A Żeby nie było offtopu:

Mam takie pytanie, czy ktoś może próbował łowić przynętami do DropShota uzbrojonymi w klasyczne główki? Czy pracują one podczas opadania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sandacza ktorego jakos wyciaglem (59 cm) na zylce 0.16 :D

Gratuluje, 59cm to już łady sandaczyk. Jednak wyczynem wielkim to nie jest, widziałem udany hol suma w granicach 1-1,1m na żyłę 0,18 i to dopiero było widowisko.

A Żeby nie było offtopu:

Mam takie pytanie, czy ktoś może próbował łowić przynętami do DropShota uzbrojonymi w klasyczne główki? Czy pracują one podczas opadania?

Dzieki :]

A jesli chodzi o Twoje pytanie to ja lowilem z opadu wlasnie taka guma ( w tym roku w wakacje) tylko ze w kolorze ukleikibalzerzand.jpg

Wtedy zlowilem bolenia kolo 50 cm i sandacza 53 :grin:

Byl to bardzo udany dzien, ale na koniec odgryzl mi gumke szczupak okolo 70 cm ( polowalem wtedy na sandacze) :shock:

Gumke mialem na glowce 10 gram na haku 5.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ja lowie z opadu tak ze zakladam dragonka phantoma i 5 lub 7,5g i podbijam czasami 2-3 razy a czasami wyglada to tak ze robie taką pile (schody) i czekam az opadnie najczesciej w tedy nastapi branie.Mi się szybko rece mecza i wtedy po prostu zaczynam zle prowadzic opad.I daje se spokuj z opadem i po prostu prowadze albo w toni albo jekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

dla elitarnego Klubu "opadowców" polecam nowość PLECIONKA BERKLEY WHIPLASH BLAZE ORANGE

:mrgreen:

coś mi mówi że bedzie HITciorem w 2010r bo rzesza" podbijających" rośnie lawinowo :roll: a to już nie jest fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.