Skocz do zawartości
tokarex pontony

Duża mucha- krótkie rzuty?


tomek104

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób można zwiększyć odległość rzutu, kiedy łowię na dużą muchę- duża to dla mnie np. may fly, w wersjach suchej i mokrej. Problem w tym, że potoki stoją poza zasięgiem mojego rzutu taką muchą. "Drobinką" na haku np. 16, jestem w stanie tam machnąć, ale majówka stawia za duży opór i ląduje bliżej. Myślałem o posmarowaniu sznura jakimś mazidłem albo teflonem, ale czy to ma sens? A może sznur z cięższą głowicą?

Z góry dzięki za ew. pomoc :lol:

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wędka długości 2.85m, 6-7AFTMA, linka WF6F, co do tych ewentualnych 30 m. to czy to jest możliwe, jeśli sznur ma 27m? Ale fakt jest taki, że gdyby mucha zawsze siadała na ponad 20 metrze to byłoby super.

Widziałem ostatnio w sklepie takie urządzonko, które montuje się na blanku pomiędzy kołowrotkiem, a pierwszą przelotką, ma za zadanie przesmarować sznur i pomóc w równym jego nawoju na kołowrotek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trening czyni mistrzem.Piszesz o tym wylicytowanym kiju??

Witam kolat66, nie- kijkiem od Ciebie jeszcze nie łowiłem, ale widzisz gdzieś mi umknęło, że ten "Ron" też jest 6-7, a nie wiem czemu wbiłem sobie do głowy że to 7-8 :roll:

ale nie ma tego "złego" co by na dobre nie wyszło- dokupię mocniejszy i będzie komplecik :mrgreen:

a co do treningu; to fakt, niedługo zacznę ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć...

ale czy to tylko technika? rzuty "kruszynkami" wychodzą całkiem nieźle :wink:

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miekim kijem o klasie 5 by nie bylo problemu z dlugimi rzutami.Mozesz jeszcze pokombinowac ze sznurem.Z krudsza glowica rzutowa.Ale zasadniczo kije o klasie 6-7 sa do streamerow i mokrej muchy.Sucha sie rzuca 4,5 i im miekszy kij tym lepiej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli idę w złą stronę, wychodzi na to, powinienem nabyć kijka 5 a nie 7-8. :???:

A co z holem, wiem że najpierw trzeba rybę zaciąć, ale wolę być przygotowany...

Widziałem w maju pstrągi zbierające jętkę. W większości były to ryby pow. 50cm. Na muchę takiego jeszcze nie złowiłem, ale największy na spinning miał 63cm. Wyobrażam sobie walkę z takim na muchówce. :twisted: ale czy hol takiej ryby (jak weźmie... :wink: )na "5" to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hol ryby na muchowce to nie sprawa sznura a przyponu konicznego(sznur wytzyma).Zacinanie pstraga bioracego na muche odbywa sie poprzez umiesienie kija do gory krutkim ruchem.Przy zacinaniu silowym czesto wyrywa sie muchy z pyska pstraga.na 90% na suchej musze same sie zacinaja.Wpadnij kiedys jak bedziesz mial czas ze swoim uzbrojonym kijem , to skoczymy na lake i sobie poruwnamy prace kija 6-7 z kijkiem 4-5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hol ryby na muchowce to nie sprawa sznura a przyponu konicznego(sznur wytzyma).

W to nie wątpię, w końcu przypon koniczny można założyć z wystarczająco mocną końcówka, ale czy mocniejszy kij nie byłby lepszy, w przypadku kiedy kilka metrów od brzegu są kamienie i chaszcze, w których nie trudno spiąć rybę, :mad: dając jej poszaleć na miękkim kiju :?:

Wpadnij kiedys jak bedziesz mial czas ze swoim uzbrojonym kijem , to skoczymy na lake i sobie poruwnamy prace kija 6-7 z kijkiem 4-5.

z propozycji nie omieszkam skorzystać, ale nie prędko, bo następnym razem będę w Polsce dopiero latem. :roll:

Przy dłuższych rzutach przydaje się dopalacz

:arrow: przy łowieniu na tyczkę ok, ale jak to ma wyglądać w muchówce :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dwie_sety

Wyciągnij cały sznur z kołowrotka umyj ludwikiem i wypłucz czystą wodą powinien odzyskać poślizg następnie rozwinięty sznur mocno naciągnij kilka razy powinien się wyprostować, będzie łatwiej przechodził przez przelotki niż zawinięty w "sprężynę", wysusz zwiń na kołowrotek i zacznij rzuty

nie machaj zbyt długo w powietrzu długi sznur łatwo zgasić lepiej spławić go na odpowiednia odległość poderwać i położyć niż wymachiwać i wydłużać w powietrzu.

potrenuj rzuty skandynawskie ze skracaniem i wydłużaniem linki drugą ręka podczas wymachów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie_sety, dzięki za konkretną odpowiedź, a co do tych rzutów skandynawskich;

rozumiem, że polega to na wydłużaniu sznura, kiedy już leci do przodu, a skracanie kiedy wraca? Chodzi o nadanie mu jakby "dodatkowego" bujnięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.