Skocz do zawartości
tokarex pontony

Amol jako dodatek zapachowy do zanęty


cezar80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Lubię od czasu przejrzeć "wiekowe" gazety wędkarskie i w którymś z roczników z lat 80 pan Lorenc w przepisie zanęt na leszcza i płoć wspomina coś o tym lekarstwie. czy ktoś kombinował z tym bo zapach ma ciekawy no i smak typowo procentowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Widzę że nikt chyba nie stosował wiec spróbowałem i okazało się naprawdę bardzo dobre. Nie wiem jak inne rybki na to reagują ale płotek połowiłem i to konkretnie. Na 1kg zanęty bazowej wlałem tego 4 takie nakrętki z buteleczki. Post więc jak dla mnie juz nieaktualny........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt chyba nie stosował

Kiedyś miałam w domu, ale do innego przeznaczenia czyli zgodnie z zaleceniami producenta :wink:

Obecnie nie posiadam, aczkolwiek Amol moze być skutecznym atraktorem ze względu na jego skład;

Mentholum (mentol)

Citronellae aetheroleum (olejek cytronelowy)

Caryophylli aetheroleum (olejek goździkowy)

Cinnamomi aetheroleum (olejek cynamonowy)

Citri aetheroleum (olejek cytrynowy)

Menthae piperitae aetheroleum (olejek mięty pieprzowej)

Lavandulae aetheroleum (olejek lawendowy)

Najbardziej do mnie przemawia goździk, cynamon i mięta, aczkolwiek coś o lawendzie mi się obiło o uszy, do końca jednak nie jestem pewna co i jak, więc się nie ustosunkuję.

Post więc jak dla mnie juz nieaktualny........

Ja sądzę, że jednak warto temat rozszerzyć o nowe spostrzeżenia i doświadczenia na różnych akwenach, jeśli tylko ktoś miałby ochotę podzielić się wiedzą lub też osobiście przetestować Amol.

Ból głowy na pewno zniknie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
witam Testowałem ten zapach już kilkukrotnie zarówno na jeziorze jak i rzece . Naprawde rewelacja. Już dawno tak nie połowiłem W 100% polecam

Napisz coś więcej. Jak z dawkowaniem, przypuszczam, że najpierw rozrabiałeś Amol w odrobiną wody, którą następnie użyłeś do zwilżenia zanęty. No a efekty, faktycznie płoć i leszcz zostały zwabione czy też może inne ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na około 0,5 kg suchej miesznki (używałem zwykłej bazówki Stila )wlewałem tak ze 150 ml mieszanki tzn. 3-4 nakrętki Amolu (ok 40ml) a reszta wody Zapach najbardziej przypada płoci ale i inne też wchodzą. Zaryzykowałem większą ilość tego dodatku na zawodach i 2 miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na około 0,5 kg suchej miesznki (używałem zwykłej bazówki Stila )wlewałem tak ze 150 ml mieszanki tzn. 3-4 nakrętki Amolu (ok 40ml) a reszta wody

Troszkę dużo mi się wydaje tego Amolu, mogę się mylić węchu nie mam więc wszystko możliwe :wink:

Zapach najbardziej przypada płoci

A jeżeli chodzi o płoć to trafiały się jakieś więksiejsze sztuki czy wariowały bardziej te mniejsze zwane drobnicą?

Zaryzykowałem większą ilość tego dodatku na zawodach i 2 miejsce

Gratuluję, brawo :grin:

Postaram się wypróbować, bo aż mnie korci, chociaż to chyba jeden z najdroższych atraktorów, ale za to jaki wydajny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ml nie dużo ale sporo tego amolu mi się wydaje :???:

to cholerstwo ma mocny zapach dlatego myślałem ze tego amolu to max 1/10 całego nawilżenia zanęty :???:

trzeba samemu przetestowac i sie okaże :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja...

kompocik to nie jest tylko niezły zajzajer...

Ale skoro mówi, że na taką ilość ryby żarły jak głupie, to może...

No trzeba spróbować :)

Przypuszczam, że jest to jedna z tajemnic zawodowców, i po prostu trzeba samemu pokombinować, żeby odkryć co i jak - w necie na ten temat nie ma nic, a ja też już dawno temu słyszałam o tym dodatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że na pół kg zanęty suchej a do tego dodałem jeszcze sporo innych dodatków typu płatki, ziarnai ziemii, więc takie mokre nie wyszło Napisałem i spróbowałem po lekturze wędkarza polskiego niestety nr nie pamietam ale fakt że ktoś to używał bo sam to ja bym na to nie wpadł Pozdrawiam

A jeszcze napisze że płocie to były konkretne nie żadna drobnica.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zawsze robie na oko Przypusćmy przedwczoraj do połowy opakowania Stila czyli z o.5 kg suchej zanety bazowej wlałem tak ze 3 nakrętki i dolałem z 80 ml wodu Wymieszałem i wyszło trochę przemoczone dodałem samych płatków owsianych żeby bardziej to wysuszyć i jeszcze idąc na łowisko wrzuciłem do tego ze 3 garstki ziemi z kretowiska. Wymieszałem dokładnie i do wody Dodam że płatki nie zdążyły jeszcze wszystkie namięknąć więc nie było ta takie zbite Poszedłem po 18 do 19.30 i w tym czasie złowiłem około 40 płoci i z 15 krąpii no i ładnego jazia Więc chyba jednak to działa Jutro jak pogoda dopisze dokładniej to potestuje

Nie podaje nigdy dokładnych przepisów bo wszystkie robie na oko i samo nawilżanie to tak robie dla własnego gustu

A łowiłem na wiśle na przepływankę 2 gr spławiki grunt tak ustawiony aby biały robaczek przy spływie lekko muskał o podłoże

Wczoraj też kombinowałem ale przez tą pogodę i wiatr pod spławik wyniki słabsze ale i tak o kiju nie wróciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze to bo pewnie zaraz ktoś napisze że z tą ilością ryb przesadzam...

Jak ktoś nie łowił na amol to nie moze powiedziec czy przesadzasz czy nie. A pozatym u Ciebie moze byc skuteczny amol a u mnie np nie. Dlatego wszystkie spostrzezenia i uwagi jak najbardziej wskazane :wink:

Połamania na Amolu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety to wiedzą, bo aby być piękne to kąpią się w ośllm mleku lub w szampanie :grin: a za uszko wcierają perfumy lub feromony. No po co? Dlatego ja amol stosuję stężony a podaję go jak Booster spryskiwaczem albo do zanęty albo gotowe kule spryskuję i fruuu. Pisaliśmy już o alkoholu w zanęcie, że lepiej rozprowadza w wodzie aromaty. Ale może ktoś woli słabsze %-ty :lol:Tylko nie przesadzać z zapachami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.