Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie na ryby w okolicach Radomia?


Christos

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

Cześć. Swego czasu trochę jeździłem w okolicach Radomia. Moje ulubione łowisko to Radomka, w okolicach Gorynia. Płynie sobie malowniczo przez łąki i pola, ludzi nie ma. Można zapolować na zębatego, ładne okonie, klenie i bolenie. Jest na niej kilka progów spiętrzających. Żal tylko czasem jak chamy z siatą idą ze wsi... no i jak przyjadę niby wędkarze co biorą nawet 30 cm szczupaczki. Moje ulubione przynęty tam - to srebrna obrotówka Effzeta, dobre były swego czasu blaszki Daiwa Pjeus (jakoś tak się to pisało - taka wąska wahadłówka). Na okonie dobre były czarny twister dość duży z zielona główką fluo, i białe małe ripperki. Rzeka jest czysto dziewicza. I naprawdę jest czysta. To nie jest ten ściek co kiedyś. Z białych rybek są leszcze, płocie, krąpie, ukleje, świnki... Podobno są tez sumy - nie złowiłem żadnego.

W okolicach Radomia dobre jest tez ujście Radomki do Wisły w Kłodzie (Ryczywół), główki w Ryczywole, Magnuszewie (Latków) itp. Tam na białoryb głównie kukurydza i białe i czerwone.

W Latkowie na główkach na okonie była niezastąpiona mała obrotówka ciemno zielona. No i białe ripperki z pomarańczową główką.

Generalnie fajne są miejscówki na Wiśle od ujścia Radomki do ujścia Pilicy.

Na wody stojące nie jeździłem raczej. Co najwyżej jakieś wiejskie glinianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedź nieco ponad 50 km na południe w okolice Starachowic lub Skarżyska i będziesz miał Kamienną i kilka zbiorników zaporowych do dyspozycji (Brody, Lubianka, Pasternik, Piachy, Rejów, z 10 km dalej i są Wióry). Eldorado to może nie jest, ale można połowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

w okolicach Radomia możesz jechać na Pilicę, w okolicach miejscowości Promna, a dojeżdża sie tak: jedziesz do Falęcic, potem na Promną, za kościołem jak będziesz wyjeżdżał z Promnej jest droga gruntowa po prawo, i tam skręcasz, jedziesz tą droga jakieś 1,5 km, i po prawo zobaczysz opuszczoną gospodarkę, do której idzie droga, skręcasz tam i przejeżdżasz przez podwórko i jedziesz dalej, za podwórkiem jakieś 200 metrów już jest Pilica zajefajna miejscówka, można wejść na wyspę ale zabierz wodery, na żółty serek łapałem w tamtym roku tam brzanki- powidzenia :razz::razz::razz::razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

solec to raczej odpada jak spining bylem tam ostatnio i jest tyle ludzi ze chyba nic z tego a pulawy to bym proponowal glowki od strony miasta ewentualnie mozna od strony gory polawskiej isc z pradem fajne miejscowki ale ciezkie do przejscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Przejedź nieco ponad 50 km na południe w okolice Starachowic lub Skarżyska i będziesz miał Kamienną i kilka zbiorników zaporowych do dyspozycji (Brody, Lubianka, Pasternik, Piachy, Rejów, z 10 km dalej i są Wióry). Eldorado to może nie jest, ale można połowić.

A to są wody ogólnodostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Lordzie Kondradzie jeżeli chodzi o Solec to tam są moje ulubione miejsca na spinning. Gdy jedziesz na Solec od strony Lipska to nie skręcasz do miasta tylko cały czas prosto aż dojedziesz do wału a za wałem oczywiście Wisełka, jest to miejsce gdzie miał kiedyś most być budowany. I w tych rejonach sobie polataj ze spinningiem jak tam kilka szczupaczków wyjąłem na meppsa pomarańczowego nr 5 i 4 :D Można spotkać tam sandacza oraz suma ale te piękności tylko na żywca mi się udało złapać :D Zapraszam w te rejony serdecznie :D byłem w sobotę i stan wody jest niski :D Złowiłem 2 szczupaki 38cm i 41cm. Wróciły do mamy :D Są tam również o wiele większe sztuki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Jeśli chodzi o Solec to mi się bardzo podoba, w tym roku na spinning łapaliśmy tam klenie i okoniki, w dzień też wyjąłem prawie wymiarowego suma ale na pijawke z gruntu (sum oczywiście został wypuszczony) pozatym jest tam gdzie pochodzić ze spinnigiem, no i fakt że dużo tam zawsze wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Domaniów polecam. :wink:

A obiektywnie...?

Jeżeli chodzi o owczy pęd to tak wszyscy tam jeżdżą. Tak samo jak do biedronki :mrgreen:

Jeśli maiłbym coś polecić to Radomka poniżej Domaniowa tak do samego Jedlińska. Warunek : trzeba się wybrać z jedną wędką i na konkretną rybę. Jest to rzeka raczej selektywna - nie każdy potrafi tam złowić rybę, lecz jak coś złapie to szczęka opada.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
wejście do domaniowa rzeki w rogowej

byłem w maju co prawda ze spinnem ale widziałem i tyczkarzy i klasycznych spławikowców którzy narzekali na bezrybie...łowili również w tzw. końskich dołach chwaląc sobie ładne liny ale w tym dniu bez efektu.

p.s. zaryłem się tam tak pięknie autem że bez ciągnika się nie obyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam,

Z ciekawszych łowisk mogę podpowiedzieć Wisła; Solec ale drugi brzeg (przepawa- prom w Kłudziu) szczupaka sporo jak na Wisłę i bolenia. Jeśli coś spokojnego żeru to okolice ujścia Radomki przynęty to pinka czasem kukurydza.

Radomkę w Marcelowie i Lisowie jest okoń, japoniec i płoci sporo (wędkarzy też).

Brody Iłżeckie wiosną i wczesnym latem tak do lipca, zasiadka na węgorza i sandacza w nocy żadko bywa bez brania.

Pozdrawiam

mati_fs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.