Skocz do zawartości
tokarex pontony

GPFH - Grand Prix Forum Haczyk.pl


adi1122spid

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 490
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie wiem, czy któremuś z Kolegów moderatorów podoba się ten projekt, w razie czego proszę o zajęcie stanowiska.
a może jakiś moderator by tym się zajął jeśli tomik nie ma czasu, jest taka opcja??

Obawiam się, że koledzy moderatorzy nie są zbyt entuzjastycznie nastawieni do wędkarskich igrzysk. :lol: Zwłaszcza w świetle ostatnich dyskusji :roll: Ja zawsze twierdzę, że wędkarstwo to nie wyścigi. W poprzednim konkursie zgłosiłem rybkę dla dodania kolorytu, różnorodności gatunkowej i szybko tego pożałowałem :???:

Podchodzę do tego grand prix sceptycznie :roll: Oczywiście mogę nadzorować jego przebieg, ale proponuję podobnie jak Tomik, aby prowadzenia tego rankingu podjął się jakiś entuzjasta- ochotnik :mrgreen::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, GP już nie ma, nie ma punktacji, nie ma wybierania wędkarza roku. Swoje rekordy w konkretnych gatunkach ma PZW, ma WŚ, możemy mieć i my.

Tak, jak jeden dobry spadek po dziadku potrafi czasami skłócić cała rodzinę, tak samo jedna wartościowa nagroda w konkursie potrafi doprowadzić do 'zdziczenia obyczajów'. Ale czy jest to od razu powód do negowania wszelkich form współzawodnictwa?

Na razie jesteśmy na etapie dyskusji nad projektem, dlatego dobrze będzie, jeżeli więcej osób zabierze głos. Do personaliów w zakresie prowadzenia nowej kategorii dojdziemy na końcowym etapie, wstępnie powiem, że w nadzorze nad rankingiem widziałbym właśnie Ciebie i sinusa, nie będę pisał dlaczego, po prostu mam takie odczucie, ale, jeżeli rankingi mają budzić powszechną niechęć, to darujmy sobie ten projekt, nic na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadzorze nad rankingiem widziałbym właśnie Ciebie i sinusa

Jak powiedziałem- mogę rzucać okiem :wink:

ale, jeżeli rankingi mają budzić powszechną niechęć, to darujemy sobie ten projekt, nic na siłę.

Może być ranking, ale oparty na zdrowym rozsądku, zaufaniu i zabawie. Żadnych miarek, dochodzeń gdzie złowione i tym podobnych zwad. Ryba- zgłoszenie- dobra zabawa. :wink:

Po przemyśleniu muszę przyznać, że ma to swoje dobre strony, bo skłania do polowania na ryby duże- czego jestem zwolennikiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześciwo masz rację, możemy złagodzić rygory zdjęciowe i dać opcjonalnie - co najmniej jedno zdjęcie z wędkarzem, albo zdjęcie z rybą na podłożu w towarzystwie jakiegoś przedmiotu - pudełka od zapałek, fragmentu wędziska z kołowrotkiem, czegoś, co pozwoli ocenić na oko faktyczną wielkość ryby. Gdyby zgłoszenia pochodziły tylko do stałych użytkowników, żadne wymagania odnośnie zdjęć nie byłyby pewnie konieczne, ale rankingi sa otwarte dla wszystkich, także dla trolla, który może dać zdjęcie z rybą na trawie i 15cm okonia zgłosi, jako 35cm sztukę. Akcepty dla zgłoszeń będzie dawał tomik, więc wszelkie uwagi/zastrzeżenia użytkowników forum co do zgłoszeń, mają być przekazywane tylko adminowi, który ma prawo cofnąć akceptację i usunąć każde zgłoszenie w każdej chwili, tym samym nie moga być one podnoszone publicznie na forum, aby nie było warcholstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zgłoszenia pochodziły tylko do stałych użytkowników, żadne wymagania odnośnie zdjęć nie byłyby pewnie konieczne, ale rankingi sa otwarte dla wszystkich, także dla trolla

A dlaczego nie dla stałych użytkowników?

Skoro to ma być ranking Haczyka, to niech to będą rekordy Haczyka a nie skoczków zgłaszających ryby gdzie popadnie.

Proponuję próg obecności na forum- czy to w czasie od rejestracji- czy w ilości postów.

Wtedy będzie to faktycznie nasz ranking oparty w dużej mierze na zaufaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie dla stałych użytkowników?

No własnie, dlaczego? :wink:

Próg można ustalić np:

- co najmniej 3-miesięczna obecność na forum (od daty rejestracji) i jednocześnie nie mniej niż 100 postów na liczniku.

Zobaczymy, co na to tomik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do personaliów w zakresie prowadzenia nowej kategorii dojdziemy na końcowym etapie, wstępnie powiem, że w nadzorze nad rankingiem widziałbym właśnie Ciebie i sinusa,

nie wiem czym sobie na ten zaszczyt zasłużyłem, ale o ile czas pozwoli to mogę pomóc...

- co najmniej 3-miesięczna obecność na forum (od daty rejestracji) i jednocześnie nie mniej niż 100 postów na liczniku.
Choć próg zbyt drastyczny, szczególnie co do postów.

właśnie sobie zrobiłem szybką statystykę(mimo, że to podobno najwyższy stopień kłamstwa - z racji wykształcenia i zawodu liczby lepiej do mnie przemawiają....)

jest z błędami bo pewnie się pomyliłem w liczeniu o + - 2-5osób, poza tym zmieniała się w trakcie liczenia - ale daje pewne dobre przybliżenie: więc:

w ciągu ostatniego tygodnia (od 21.07 włącznie do dziś włącznie) odwiedziło forum 438 osób, statystykęprowadzęna okresie tygodnia bo taki ma być termin zgłaszania ryb/

242 osoby spełniają kryterium min. 3 miesiące (zarejestrowane nie później niż 28.04 - włącznie) na forum co daje 55.3% - czy to duży "odsiew" pozostawiam pod rozwagę...

spośród 242 osób ze stażem minimalnym 154 ma mniej niż 100 postów - co stanowi 63.6% tej grupy... :!:

w przypadku obniżenia progu do 50 postów 124 osoby nie spełniają min. co stanowi 51.2% grupy ze stażem min.

pozostaje również kwestia użytkowników, którzy odwiedzająforum od lat 3 czy 4, a nie mająnawet 50 postów - czy wypada wykluczyć takie osoby :?: rekordy stałych użytkowników czy stale aktywnych :wink: może powyżej 3lat stażu nie obowiązuje limit postów....

takie moje luźne przemyślenia rzucam, bo o kształcie regulaminu niech decyduje ktoś inny - mało wdzięczna to rola układać takowe :roll::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, sinus taka statystyka chodziła mi po głowie, zrobiłeś kawał dobrej roboty.

Próg dajemy po to, żeby zliberalizować kwestię zdjęć (zgodnie z sugestią tomka1) i nie wprowadzać w tym zakresie żadnych szczególnych wymogów, aby rankingi opierały się w dużym stopniu na zaufaniu, które mają wobec siebie stali użytkownicy forum, więc pozostaje pytanie, czy możecie cokolwiek powiedzieć o człowieku, który jest na forum krócej niż 3 miesiące i napisał 'marne' 25 postów? Czy o kimś, kto przez 3-4 lata nie zabrał głosu przynajmniej 100razy, można powiedzieć, że jest stałym użytkownikiem forum? Jak dla mnie jest tylko sporadycznym, choć wiem, że liczy się jakość, a nie ilość.

Ja podałem tylko swoją propozycję, która wydawała mi się i tak minimalna, próg można obniżyć, ale czy wówczas będzie jeszcze sens jego wprowadzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem tylko swoją propozycję, która wydawała mi się i tak minimalna, próg można obniżyć, ale czy wówczas będzie jeszcze sens jego wprowadzania?

Jestem za podtrzymaniem progu zaproponowanego przez Lesia. 3 miesiące i 100 postów. Jeżeli to ma być ranking Haczyka, to niech udział biorą ryby złowione przez aktywnych użytkowników forum.

Konkursów na największą rybę bez dodatkowych wymagań jest wiele (choćby na portalu Haczyk.pl) więc jeżeli ktoś jest niecierpliwy a czuje konieczność bycia najlepszym- to znajdzie sobie miejsce :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, sinus taka statystyka chodziła mi po głowie, zrobiłeś kawał dobrej roboty.

dzięki :wink:

Jestem za podtrzymaniem progu zaproponowanego przez Lesia. 3 miesiące i 100 postów. Jeżeli to ma być ranking Haczyka, to niech udział biorą ryby złowione przez aktywnych użytkowników forum.
czy możecie cokolwiek powiedzieć o człowieku, który jest na forum krócej niż 3 miesiące i napisał 'marne' 25 postów? Czy o kimś, kto przez 3-4 lata nie zabrał głosu przynajmniej 100razy, można powiedzieć, że jest stałym użytkownikiem forum? Jak dla mnie jest tylko sporadycznym, choć wiem, że liczy się jakość, a nie ilość.

jak pisałem poddaję pod rozwagę swoje obserwacje - nie opowiadając się ani za ani przeciw... jak ustalicie tak będzie, ja się dostosuję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adi wiesz po co napisałem nabić w cudzysłowiu? Po to, żeby nie brać pod uwagę znaczenia bezpośredniego tego słowa, tylko przenośne.

Nie chodzi o to zeby je "nabic" tylko napisac z sensem.

Nie musisz mi tłumaczyć tak oczywistych rzeczy, gdyby było to dla mnie niejasne napisałbym nabić bez cudzysłowiu i całe zdanie w trochę innej formie :) I proszę nie cytuj urywków moich zdań, bo to często zmienia ich sens.

grunt też liczy się do GP czy nie?[jeśli tak to zmieńcie ten mylący podtemat]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.