Skocz do zawartości
tokarex pontony

GPFH - Grand Prix Forum Haczyk.pl


adi1122spid

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 490
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tutaj nie ma nagród, emocje powinny być mniejsze, nikt nie powinien mieć zastrzeżeń, co do udziału członków 'administracji', o końcowym rezultacie decydują liczby. Z tych względów liczę na udział Mańka i nie tylko.

Termin 30 dni od momentu połowu jest optymalny, bo zakładam, że ktoś może dobrze połowić podczas np. 2-tyg. urlopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mańka, chyba nie macie co liczyć (napisał to wyraźnie w innym konkursowym temacie). Ja też się na ten konkurs nie piszę.

nie będą w chodzić w gre znajomosci,
myślę że znajomości ani w tym ani w poprzednim konkursie nie mają nic do rzeczy. Myślę, że gdyby moderator złowił 40 cm leszcza lub 60 cm szczupaka nikt by na niego nie głosował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rankingu z założenia nie traktuję jako kolejnego konkursu, lecz jako ulepszoną/uporządkowaną wersję tematu 'jak było na rybach', a oprócz tego będzie to dobra baza danych w zakresie między innymi najlepszych przynęt i metod połowu różnych gatunków ryb. Nie wiem, jak tomik, ale ja dopuszczam, że ryby rankingowe będę miały pełne prawo znaleźć się we wszelkich konkursach z nagrodami, które są i zapewne będą na haczyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z rybami z łowisk komercyjnych ?

Trzeba by również zwrócić uwagę na to iż owe łowiska też nie są sobie równe. Z jednej strony mamy np. Czarną Przemsze i Pstrążną, z drugiej natomiast prywatne kilkuhektarowe zbiorniki gdzie pływa karpik na karpiku, opłaty są za każdą wędkę i każdą złowioną rybę, czyniąc te zbiorniki czysto konsumpcyjnymi. Poza tym na tych drugich ryby łowią się same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymaganie, aby zgłaszać ryby nie później niż w ciągu 30 dni od dnia połowu.
Myślę że lepiej niż ktokolwiek powinieneś wiedzieć czym jest prawo czy przepis którego nie ma jak egzekwować.

Podobnych bzdetów można wpisać w regulamin jeszcze więcej. Zresztą zauważyłem że to co na haczyku idzie najlepiej to formuowanie różnych regulaminów, przepisów itp. Przykładem jest np. regulamin wklejania zdjęć. Tak, sam byłem za tym żeby coś takiego powstało ale efekt finalny conajmniej mnie rozbawił gdy go czytałem - gołym okiem widać że to nie jest spójna całość tylko każdy co mu się przypomniało wrzucił tam jakiś grzybek. Gdzie jest wasz zdrowy rozsądek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co komercyjnych nie bierzemy pod uwagę?

Aby zapobiec wszelkim pokerowym zagrywkom i np. zgłaszaniu na ostatnią chwilę ryb złowionych pół roku temu, myślę, że przyda się jeszcze wymaganie, aby zgłaszać ryby nie później niż w ciągu 30 dni od dnia połowu.

Zgadzam się z Dawidem - 7 dni max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak egzekwować termin 7-dniowy? Zakładamy uczciwość, jednak w razie wątpliwości admin może prosić o przesłanie oryginału zdjęcia (bez korekt) i zerknąć w datę zrobienia zdjęcia z exifu. Nie przesłanie zdjęcia lub stwierdzenie modyfikacji pliku będzie automatycznie skutkować eliminacją zgłoszenia.

Ryby mogą pochodzić z wszelkich wód polskich, jak i zagranicznych.

Tomaszek, jak krytykujesz, to zrób to konstruktywnie i przedstaw swoją max. krótką i prostą propozycję regulaminu, wtedy ja chętnie zajmę wygodną pozycję recenzenta

A regulamin zdjęciowy, to faktycznie kompilacja, na razie działa, więc nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exif możesz modyfikować jak ci się rzewnie podoba. W wędkarstwie wszelkie idee współzawodnictwa w ramach różnych GP, konkursów i zawodów spotykają się z moją dezaprobatą - szczególnie, jeśli mają się odbywać 'w Internecie'. Nie zamierzam, dlatego spędzić ani chwili na próbie choćby; konstruowania czegoś, czego dobrze zrobić się nie da. Już na rozmaitych forach takie pomysły były przerabiane, są i pewnie będą. Zawsze kończy się tak samo. A co z tęczakiem? A czy dzika rzeka, ale na odcinku prywatnym (opłaty za wędkowanie) to łowisko komercyjne? A czy ta ryba ma 43cm czy może jednak 41cm? A kiedy to zdjęcie zostało zrobione? I tak dalej i tak dalej - będzie kolejna kozacka historia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wędkarstwie wszelkie idee współzawodnictwa w ramach różnych GP, konkursów i zawodów spotykają się z moją dezaprobatą - szczególnie, jeśli mają się odbywać 'w Internecie'.

No nie do końca, przecież byłeś i jesteś gorącym orędownikiem rywalizacji pomiędzy Mańkiem i Radkiem :wink:

Rozumiem Twoje stanowisko, ale go nie podzielam. Tam, gdzie kilka osób łowi ryby, rywalizacja jest czymś naturalnym, jak nie cicha, to głośna, tutaj chodzi o to, żeby nadać jej jakieś ramy. Jesteśmy w necie, więc taką formę ma rywalizacja.

Potwierdzam, że exifa da się dowolnie zmieniać. Oszust może zrobić to i nie tylko to w każdym konkursie, co nie zmienia faktu, że jakieś zapisy regulaminowe są potrzebne, a zgłaszanie w grudniu ryb z maja nie może mieć miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ryb z komercji, to jest tylko moja propozycja. Teraz jest odpowiedni czas na zgłaszanie wszelkich swoich uwag i zdań polemicznych, bo jak ruszy ranking, to nie chcę czytać, że komuś coś nie pasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie rybki z komercji mozna zaliczac, przeciez chodzi o dobra zabwe i duza liczbe zgloszen. Łowic tam moze kazdy. Zaraz pewnie odezwa sie glosy, typu " to jest nie sprawiedliwe jak ta takie lowiska nie jezdze on ma wieksze szanse" - jest to prawda, ale jak juz wspomnialem lowic moze tam kazdy, a jak ktos nie chce to niech nie lowie przeciez swiat nie konczy sie na tym konkursie :wink:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież byłeś i jesteś gorącym orędownikiem rywalizacji pomiędzy Mańkiem i Radkiem
:) Racja! I łatwo wyjaśnię dlaczego. Zawodników jest dwóch i to jakoś nam znanych. Rywalizacja nie ma i z założeia nie miała mieć regulaminu a jedyna zasada jest prosta - większa ryba w roku. Jestem prosty chłopak ze wsi i lubię prostotę. Ale to tak na marginesie tego tematu, a przy okazji liczę że maniek i stu6-60 nie wymiękną w trakcie... :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja. Nie traktujmy tego jako typowy "konkurs" nawet w nazewnictwie. Niech to będzie po prostu kategoria forum:

"Rekordowe Ryby haczyk.pl"

Regulamin oraz zasady dodawania i prezentacji zgłoszeń.

"Rekordowe Ryby haczyk.pl" to dział i kategoria forum, która stanowi dla użytkowników portalu i forum haczyk.pl bezpośrednie miejsce prezentacji wraz z krótkim opisem ich aktualnych rekordowych połowów wg. poszczególnych gatunków ryb.

Kategoria "Rekordowe Ryby haczyk.pl" posiada cechy rywalizacji niemniej nie stanowi typowego konkursu w którym wybiera się ostatecznego zwycięzcę i przyznaje nagrody.

Szczegóły zgłaszania rekordowych połowów:

1. Przyjmujemy zgłoszenia ryb łowionych aktualnie, czyli zgłoszenie powinno być dodane najpóźniej po 7 dniach od dnia połowu.

2. Zgłoszenie powinno zawierać dane:

- Gatunek ryby:

- Długość w cm

- Data połowu:(dzień, miesiąc, rok)

- Godzina połowu: (wg. 24 godzin)

- Łowisko (ewentualnie szczegóły typu: dokładne miejsce połowu, rodzaj łowiska, nazwa łowiska, najbliższa miejscowość):

- Przynęta:

- Krótki opis połowu (pogoda, czas, własne wrażenia, ewentualna masa w kg, czy ryba została wypuszczona, itp.):

Oraz max. dwa wyraźne zdjęcie wędkarza i ryby, dzięki któremu dany okaz będzie można zidentyfikować i ocenić.

W tym jedno zdjęcie na którym musi być uwieczniona obok ryby miarka, pudełko od zapałek, kołowrotek, kawałek wędziska, lub inny przedmiot powszechnego użytku.

Preferujemy zdjęcia ryb i wędkarza zrobione tylko i wyłącznie w miejscu połowu, czyli w naturalnych warunkach i na łonie przyrody a ryba nie powinna wisieć na hakach, gałęziach itp.

Zgłoszenie należy dodać w odpowiednim temacie "bieżące rekordy" (wg. gatunku ryby)

Po dodaniu będzie oczekiwało do akceptacji.

Jeżeli będzie to zgłoszenie, które w danej chwili będzie także rekordowym w swoim temacie (gatunku ryby) należy dodać je także w dodatkowym temacie dla danego gatunku ryby, czyli: "Aktualnym Rekordzie haczyk.pl" Po dodaniu będzie oczekiwało do akceptacji.

W Aktualnych Rekordach haczyk.pl" będzie prezentowane obecnie rekordowe zgłoszenie (będą prezentowane 1 - 3, 1 - 10 rekordowych zgłoszeń) ?

Warunkiem przyjęcia zgłoszenia rekordowego okazu ryby są poniższe minimalne normy wymiarowe dla poszczególnych gatunków ryb:.......

I tyle jeżeli o czymś nie zapomniałem. Żadnego konkursu, punktów, nagród.

Przejrzysta i czytelna prezentacja.

Satysfakcja z prezentacji w bieżących zgłoszeniach i trochę większa i dłuższa jeżeli zgłoszenie stanie się Aktualnym Rekordem haczyk.pl

A jeżeli wystąpią cechy rywalizacji miedzy użytkownikami to będą przede wszystkim uzależnione od ich własnych umiejętności, możliwości i chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenie należy dodać w odpowiednim temacie "bieżące rekordy" (wg. gatunku ryby)

Po dodaniu będzie oczekiwało do akceptacji.

Jeżeli będzie to zgłoszenie, które w danej chwili będzie także rekordowym w swoim temacie (gatunku ryby) należy dodać je także w dodatkowym temacie dla danego gatunku ryby, czyli: "Aktualnym Rekordzie haczyk.pl" Po dodaniu będzie oczekiwało do akceptacji.

W Aktualnych Rekordach haczyk.pl" będzie prezentowane obecnie rekordowe zgłoszenie (będą prezentowane 1 - 3, 1 - 10 rekordowych zgłoszeń) ?

Warunkiem przyjęcia zgłoszenia rekordowego okazu ryby są poniższe minimalne normy wymiarowe dla poszczególnych gatunków ryb:.......

to mnie zakręciło... ale zamieszałeś :razz: ... ale po "głębszej analizie" wychodzi mi na to że to prawie to samo :wink: także jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest ok. Zastrzeżenia mam następujące:

- norm minimalnych nie mamy zbyt wysokich, więc lepszą wydaje mi się forma zgłoszenia bardziej skrócona wg. wzoru, który podałem gdzieś poprzednio, tj. bez własnych wrażeń i opisu połowu, pogody, wypuszczenia ryby, zajmie to mniej miejsca i nie będzie potrzeby czytania np. 10 identycznych nierzadko rozwlekłych zwierzeń wędkarza, który podczas jednej wyprawy złowi 10szt. 35-cm leszczy i każdą rybę zgłosi osobno.

- Każdy ranking mógłby mieć formę listy, tak jak wyglądają rankingi organizacji bokserskich, przykładowo:

1. szczupak 85 cm - Supersobi

2. szczupak 83 cm - Tomaszek

3.....

- Jeżeli dana ryba będzie się kwalifikowała do rankingu, wystarczy w zgłoszeniu do 'bieżących rekordów' uczynić wzmiankę, typu: 'proszę o wpis do rankingu' i nie będzie potrzeby powielania zgłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norm minimalnych nie mamy zbyt wysokich, więc lepszą wydaje mi się forma zgłoszenia bardziej skrócona wg. wzoru, który podałem gdzieś poprzednio, tj. bez własnych wrażeń i opisu połowu, pogody, wypuszczenia ryby, zajmie to mniej miejsca i nie będzie potrzeby czytania np. 10 identycznych nierzadko rozwlekłych zwierzeń wędkarza, który podczas jednej wyprawy złowi 10szt. 35-cm leszczy i każdą rybę zgłosi osobno.

Myślałem jedynie aby był tak telegraficznie w jednym zdaniu :cool:

- Każdy ranking mógłby mieć formę listy, tak jak wyglądają rankingi organizacji bokserskich, przykładowo:

1. szczupak 85 cm - Supersobi

2. szczupak 83 cm - Tomaszek

3.....

Tu niestety nie da się tego technicznie poustawiać. Kolejność jest wg dodania postu.

W temacie Aktualne Rekordy haczyk.pl (np: dla szczupaka) jak będzie dziesięć zgłoszeń rekordowych to będzie lista "w dół" , czyli ostatnie będzie "pierwsze"

- Jeżeli dana ryba będzie się kwalifikowała do rankingu, wystarczy w zgłoszeniu do 'bieżących rekordów' uczynić wzmiankę, typu: 'proszę o wpis do rankingu' i nie będzie potrzeby powielania zgłoszenia.

Też kwestia techniczna. Ja nie mogę skopiować Twojego postu do innego tematu tak, żebyś i w nim był jego autorem. Mogę go co najwyżej przenieść ale wypadnie z pierwszego.

Ponadto jest z tym trochę roboty a co jak przyjdzie ileś tam przenosić sprawdzać a gatunków ryb trochę będzie.

Dlatego łatwiej i o wiele szybciej będzie jak zgłaszający po prostu doda to samo zgłoszenie w drugim temacie. A moderatorowi zostanie tylko zaakceptować lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę bardziej szczegółowo, o co mi chodzi.

Po utworzeniu nowej kategorii dzielimy ją na poszczególne gatunki ryb, wg kolejności alfabetycznej.

Przy każdym gatunku mamy:

- pierwszy temat - czyli 'rekordowe ryby użytkowników', inaczej ranking - jest to lista ułożona w punktach od 1-10 miejsca (od największej ryby do najmniejszej) - wpisy są dokonywane tylko przez Ciebie, ewentualnie także przez moderatorów, dla pozostałych użytkowników jest to temat zamnięty (tylko do wglądu). W każdym wpisie jest podana tylko długość ryby i nick wędkarza;

- drugi temat - 'bieżące zgłoszenia' - tutaj użytkownicy będą przesyłać swoje zgłoszenia ryb, które spełniają normy minimalne dla danego gatunku. Zgłoszenia wymagają akceptacji. Akcept dostaje zgłoszenie spełniające wszystkie wymagania z regulaminu. Jeżeli zgłaszana ryba będzie jednocześnie większa (dłuższa) niż najmniejsza ryba z rankingu (czyli ta z dziesiątego miejsca), użytkownik powinien w zgłoszeniu uczynić obowiązkowy dopisek typu: 'ryba do rankingu', albo 'proszę o wpis do rankingu'. Wtedy Ty ( albo także moderator) aktualizujesz listę rankingową, czyli w pierwszym temacie wprowadzasz nową rybę na listę (zmienia się na niej kolejność) i usuwasz rybę, która do tej pory znajdowała się na dziesiątym miejscu.

Bieżących zgłoszeń może być trochę, więc powinny być one możliwie krótkie: wielkość (długośc) ryby - czas i miejsce połowu - metoda połowu - przynęta + 2 zdjęcia i ewentualnie dopisek: ryba do rankingu. Więcej nie trzeba, największe ryby z rankingów i tak zapewne trafią do konkursów i tam będzie miejsce na krótkie opisy połowu, wrażenia itp. informacje.

Roboty będzie pewnie na początku sporo, do czasu, aż w każdym rankingu znajdą się same większe egzemplarze i nie będzie tylu roszad, dlatego proponuję wprowadzić te obowiązkowe dopiski do zgłoszeń, aby nie było potrzeby sprawdzania każdej ryby, czy nadaje się do wpisu na listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi nie znajdę na to czasu. Musi być tak aby moja ingerencja w temat była jak najmniejsza a najlepiej ograniczająca się do akceptuję/ nie akceptuję. A nawet jeżeli będzie coś nie tak według was ze zgłoszeniem to także ograniczająca się do informacji: to i to do skasowania.

No chyba że ktoś chciałby się zgłosić na ochotnika i moderować ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik, aktualizacja rankingów nie musi być codzienna, bo na to nikt by nie znalazł czasu, wystarczy to robić raz w tygodniu, albo lepiej - raz w miesiącu, ostatecznie można zmniejszyć wszsytkie rankingi tylko do miejsc 1-3. Dodatkowo po wejściu w kategorię, bezpośrednio przed podziałem na gatunki, dobrze by było wstawić tabelkę zatytułowaną 'Rekordowe ryby 'haczyka'/wszystkie gatunki', dokładnie taką, jaka jest na http://www.haczyk.pl/haczyk/konkurssukcesy.html , z tym, że rubrykę 'min.wymiar' przemianujemy na 'aktualny rekord'. W tabelce mamy wpisane tylko ryby zajmujące pierwsze miejsca z rankingów. Aktualizacja tabeli ma miejsce raz na tydzień albo raz w miesiącu.

Nie wiem, czy któremuś z Kolegów moderatorów podoba się ten projekt, w razie czego proszę o zajęcie stanowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.