Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zywiec jakim wędziskiem łowisz ty????


Dyman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym wtym temacie zagarnąć wszytskich ci ktozy łowią na żywca.Chodzi mi o to kto jakim wedziskiem łowi na przysłowiowego żywca czy spinning bedzie dobry czy uzywacie innych wędziska czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Chodzi mi o to kto jakim wedziskiem łowi na przysłowiowego żywca czy spinning bedzie dobry czy uzywacie innych wędziska czekam na odpowiedzi

Era pełnych dwuczęściowych "szklaków" spiningowych na które 20 lat temu wszyscy łowili na wszystkie metody na szczęście bezpowrotnie minęła.

Owszem nasz kraj to nie Anglia gdzie można kupić dedykowaną wędkę do tej metody np. oferta Drennan, lecz można coś dobrać np. lżejszą karpiówkę 2 1/2 oz

Myślę że na rynku jest sporo fajnych patyków, które można z lepszym powodzeniem niż przykrótki spining adaptować na żywcówkę.

Ze względu na chroniczny brak potworów w moich wodach używam prymitywnego teleskopu: http://www.okonek.com.pl/product_info.php?products_id=2739&osCsid=185fd1e80e661f1f3511adf5d

wystarcza mi to w zupełności, a po złożeniu 2, 3 segmentów, bezproblemowo przebijam się przez największe chaszcze, szybko zmieniam miejsce i, w taki sposób mogę bardzo aktywnie obmacać obiecujące rejony.

Oczywiście gdybym łowił na innej wodzie i często spotykał bym się z sumami zrezygnował bym z tej maskotki na rzecz porządnego kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ

Ja używam teleskopów. Mam kilka przeważnie o wyrzucie 40-80 i naprawdę super się sprawdzają. Być może spinning też jest dobry, nie powiem bo nie próbowałem. Najlepiej mi podchodzą teleskopy karpiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam teleskopów np. Jaxon Genesis Carp 3,6m 80g, teleskop szklany ZSRR 4m 120g? lub karpiówki Konger Carbomaxx Team 3,6m 3lbs. Z łódki można próbować też krótszym wędziskiem spinningowym. Zależy też czy będziesz łapał na żywca ze spławikiem szczupaki z żyłką 0,3-0,4 czy okonie z żyłką 0,2. Bo jeśli np. sandacz z gruntu to może być jakiś feeder, ale tu już nie mam doświadczenia, bo nie łapałem na żywca z gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowię zarówno szczupaki na żywca 12-20 cm jak i karpie, amury i liny wędkami Jaxon Orion Tele Carp 360/80 świetnie się sprawdzają.

db7d4cbd9d82ef51m.jpg 5903d12b68add05am.jpg facb57224ddf442am.jpg

przezbrajam tylko zestawy, żyłkę mam Robinsona Pro Carp 0,33 główną - na karpia przypon z plecionki do 10 kg 30 cm z oczkowym hakiem nr.6 i otwartym koszykiem 20 gram, na szczupaki żyłka główna ta sama, przypon wolframowy 30 cm, kotwica nr.2 i bombka 20 gram z 10 gramowym dociążeniem oliwką przelotową - resztę dociąża wystarczająco żywiec. Kołowrotki trzyłożyskowe Dragon Record RD - mam je od czterech lat są niezawodne przy prawidłowej dbałości o nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja posiadam 3 kije, których używam do połowu "na żywca". Są to Jaxon Maestro Strong (korek) i stary DAM Record 100 (grunt). Dwa mocne teleskopy które dają rade. Troche ważą, ale nie przeszkadza mi to łowiąc tą metodą. Do większych żywców mam morskiego kija. Nawet nie wiem co to za model, ale jest do 300 g i ma pewnie z 30 lat :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja się zastanawiam na dobrej jakości karpiówki narazie łowie na bazarówke taką, mam też fajnego federka i czasem go używam do żywca. Teraz właśnie sie zastanawiam nad kupnem karpiówek dobrych lub też może poszukam coś w ofertach spinningowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moja recepta "na żywca" przedewszystkim sposób uzbrojenia żywca:używam specjalnej igły i przeszywam rybke pod skórą ,przeciągam stalke z podwójną kotwicą tak aby ramiona kotwicy wystawały nad grzbietem rybki.Tak uzbrojony wysyłam na wode ,do tego lekka karpiówka i przedewszystkim kołowrotek z wolnym biegiem.Gdy następuje branie pozwalam na odjazd na wolnym biegu,odczekuje do zwolnienia odjazdu i ponownego mocniejszego odjazdu i wtedy dopiero zacinam.Tym sposobem większość brań jest zakończona sukcesem.Czas jaki dasz rybie na odjazd zależy od terenu i sytuacji,zawsze kontroluj odjazd aby nie stracić zeastawu w zaczepach.Ten sposób stosuje z korkiem jak również na grunt z tym że zostawiam korek ale bez środka czyli luźno lata po lince poto aby widzieć w którym kierunku podąża przynęta.Ja osobiście używam plecionki co pozwala bezproblemowo holować i większe sztuki.Pozdrawiam!udanych połowów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.