Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dipy i Bostery


maju

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Napisz na jaką rybkę się nastawiasz z dipami spotkałem się przy połowach karpia, ale sam dipuję nastawiając się na leszcze czy płocie. Zapach dipu zależy od pory roku, miejsca itd. Naisz coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie zapachy można z powodzeniem zastosować na leszcze?

w ofercie firmy Traper znajdziesz ciekawe dipy typowo pod leszcza o zapachach: kukurydza,anyż,karmel a z seri Dragona polecam : piernik,wanilia i czekolada :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kuku i biale moczyc w melasie? Bo tak to rozumie

Ojciec stosował moczenie przynęty w wanilii, tutti frutti itp. już kilkanaście lat temu :mrgreen: Tyle, że wtedy nikt nie mówił "dip" tylko "aromat" albo "zapach" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Postanowiłem zamówić sobie Atraktor Impact Booster firmy Tandem Baits. Służy on do zewnętrznego aromatyzowania przynęt. Mam jedno pytanie jaki aromat będzie najbardziej uniwersalny na rzekach i stawach gdzie występują głownie karasie, leszcze, liny i płocie?

zastanawiam się nad zapachani: Karmelowy Krem, Mega Korzenny, Słodki Migdał, Syrop Miodowy, Wanilia-Śmietanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zamówić sobie Atraktor Impact Booster firmy Tandem Baits
No też nie mogłeś wybrać innej firmy,no ale jak mówią jak się nie wywrócisz to się nie nauczysz . :wink::razz:

:shock: Mogłbyś uzasadnić swoją niechęć do tej firmy :?::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłbyś uzasadnić swoją niechęć do tej firm
Proszę bardzo ,na wstępie dodam ,że powinienem być "patryjotą" bo to lokalna firma z Wrocka ,ale nie będę słodził firmie która nie dba o jakość produktu .W zasadzie kupowałem wiele produktów tej firmy od lat i niestety jest coraz gorzej ,dipy ,boostery ,bardzo rozcieńczone i nie chodzi mi tu o gęstość płynu bo nie o to chodzi ,wiele zapachów ma nutę "plastiku" i to dość wyraźną,z kulek już dawno zrezygnowałem ,być może te najnowsze są ok.Dodatki żyłki przestarzałe ,kupujesz w sklepie są ok po miesiącu wędkowania ,rwą się niczym nić pajęcza :cry: ,haczyki wyraźny spadek jakość ,tępe są po jednym wędkowaniu ,krętliki zardzewiały po pierwszym wypadzie ,to tak na szybko ,bo pewnie znalazło by się więcej .Oczywiście są plusy np.plecionki ,ale jakoś tych plusów jest mało.To oczywiście moje odczucia inni mogą mieć wręcz odwrotne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, mnie chodzi tylko o składniki zanęt. Kupuję raz do roku większe ilości i właśnie nosiłem się z zamiarem zamówienia pod koniec roku, ale Twoja opinia bardzo się u mnie liczy i muszę to przemyśleć. Kupuję pod koniec roku bo są upusty przy dużym zamówieniu a wiem, że na poczatku roku będzie to samo tylko po wyższej cenie. W takim razie bez robienia reklamy które w/g Ciebie są na topie. Ja i tak nie opieram się tylko na tej firmie, bo korzystam w około 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie chodzi tylko o składniki zanęt
W zasadzie większych wpadek nie zanotowałem do tej pory w sektorze dodatków ,do zanęt czy kulek ,ale trudno mi stwierdzić ile mąki sojowej jest w mące sojowej ,aż takich analiz nie prowadzę ,choć zdarzało mi się dziwić że raz albuminy trzeba więcej niż norma ustalona prze zemnie na początku ,ale kładłem przyczyny wzrostu albuminy na zmiany w przepisach kulek.Jedyna wpadka TB moim zdaniem w tej dziedzinie to :cool: orzech tygrysi :wink::cool: ,mieszają różne gradacje i sprzedają ten towar po zawyżonych cenach .Jarosław, z tymi upustami sam wierz jak jest ,na koniec roku zostaje duża partia w magazynie i trzeba to wypchnąć ,więc są wyprzedaże ,fajnie jak jest towar świeży ,gorzej jak jest stary .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

A co powiecie na te dipy?

DIPY Tandem BAITS

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/tandem-baits-dipy-g4-a115-p242-k1420.html

Jakie smaki na karpie?Będę łowił w Wiśle od marca do września czyli jakie smaki na ciepłe pory roku?

Metoda połowu feedery lecz z kulka proteinową tonącą na włos.

Karpiarze liczę na Waszą pomoc :)

[ Komentarz dodany przez: sinus: 17-01-09, 23:41 ]

link do sklepu był nioepisany, tym razem uzupełniłem, następnym razem post zostanie skasowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpiarze liczę na Waszą pomoc
Z mojego skromnego doświadczenia w karpiarstwie mam jedno spostrzeżenie ile łowisk pór roku i wędkarzy tyle pomysłów. Najlepszą metodą jest metoda prób. W tamtym roku cały czas eksperymentowałem ale najlepsze efekty miałem z kombinacjami kulek krab/konopie lub gdy woda zaczęła łapać wyższą temperaturę wanilia/konopie i banan/konopie. Co ciekawe zawsze najlepsze efekty miałem gdy jedna z kulek była o smaku konopi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

bodek_w ale o co ci chodzi?o dodawanie tych specyfików do zanęty czy o dipowanie?

ja olej rybny dodaje do mixu na kulki oraz dipuje kulki,do zanęty nie dodawałem choć czytałem że można.Natomiast z dipem "małża"jeszcze nie miałem styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu i pstryknę takie pytanko:

Według was jak się ma jakość boosterów Tandem Baits w stosunku do Ader Carp - interesują mnie wasze doświadczenia w stosowaniu tych "specyfików" tych 2 firm.

Ciekawe co z tego wyjdzie, bo w cenie jest rużnica na kożyść Ader-a, nuta zapachowa i jej intensywność praktycznie identyczna tylko jak zachowóją się w wodzie?

Macie jakieś doświadczenia w stosowaniu boosterów tych firm podzielcie się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o dodawanie oleju rybnego i atraktora o zapachu małży do zanęty. Przecież małża jest naturalnym pożywieniem leszczy jak i karpi(naturalny zapach), więc wpadłem na pomysł doprawienia swojej zanęty oraz przynęty :wink:. I chciałem się upewnić czy takie kombinowanie ma jakiś sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli łowisz w łowisku gdzie jest sporo małży to ma sens. Powiem że jest naprawdę uzasadnione. Tylko do kulek używaj dipu a do zanęty booserów.

Jak na takie łowisko robisz własne kulki to dodaj do nich pokruszone skorupki jajek, jak karpiowi coś chrupnie to będzie przekonany ze to jego naturalny pokarm czyli małża i łyknie z zaufaniem.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.