Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dipy i Bostery


maju

Rekomendowane odpowiedzi

Czy armoat do ciasta zda egzamin jako dip do kulek proteinowych ?

Otóz czy można maczac kulke proteinową a waniliowym,migdałowym czy jakims innym aromacie z wodą ze ciutke wody i cąły armoat i wymieszac to ewentualmie dac ciutkę żelatyny żeby się kleiło i miało taka konstystencję syropu? Czy karpie bedą na to brać?Zwabi je to ?Może ktoś z was próbował takiego sposobu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nigdy nie próbowałem ale wydaje mi sie ze sam aromat moze zostac zmyty po zarzuceniu. Ewentualnie pomocz przez kilka dni w tym zapchu albo tak jak pisałes dodaj zelatyny, ale ja bym i tak na wszelki wypadek zostawił kulki chociaz na 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#_GoNzO_#, Chodzi ci o aromat wędkarski czy spożywczy??aromaty wędkarskie (te tańsze)są w smaku są dość gorzkie więc aby móc zamaczać w tym kulki musiał byś dodać do aromatu słodzik w płynie .

Ale dipu z tego na pewno nie zrobisz .Dipy wzmacniają zapach i smak kulek, dodatkowo utwardzają kulki co pozwala na łowienie karpi w miejscach z dużą populacją raków,oraz konserwują kulki, które dipujemy .Zwykle dipy są oparte na bazie różnych płynów alkoholopodopnych, a produkty rzadziej spotykane mają bazę olejową.Do takiej bazy dodawane są aromaty, dodatki smakowe, aminokwasy, wzmacniacze, betaina, substancje słodzące i barwiące.

Produkcja dipu nie jest sprawą prostą,wymaga masę wiedzy na ten temat,musiał byś poznać składniki , właściwe proporcje ,jak przesadzisz z aromatem to możesz odstraszyć ryby zamiast je wabić no i nie wiem czy to będzie opłacalne.

Nie wiem czy nie prościej kupić dip renomowanej firmy karpiowej??

Dobry dip kupisz już w cenie 20zł za 150-200mll a więc nie jest to jakaś oszałamiająca kwota, no i masz pewność że kupny dip będzie zawierał potrzebne składniki i odpowiednią dawkę aromatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witaj.

Dip jest to roztwór z domieszką (znaczną) atraktorów lub aromatów. Atraktory od aromatów można w prosty sposób odróżnić po tym, że zazwyczaj te pierwsze są w postaci ciekłej, a te drugie w proszku.

Tak ogólnie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynne dipy są to aromatyczne zalewy o dość gęstej konsystencji . Spora ich część oparta jest na bazie gliceryny ,płynów alkocholopodobnych a produkty rzadziej spotykane mają bazę olejową. Do takiej bazy dodawane są aromaty, dodatki smakowe, aminokwasy, wzmacniacze, betaina, substancje słodzące i barwiące. Dipy wzmacniają zapach i smak przynęt .

Należy pamiętać że niektóre dipy utwardzają kulkę proteinową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w końcu jak w dipach możemy kisić kulki na włos że tak powiem żeby nabrały mocniejszego smaku atraktory i aromaty dodajemy no zanęt pelletu i kulek zanętowych żeby zwabiły ryby. Dobrze rozumiem to czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w końcu jak w dipach możemy kisić

Kisi się kapustę :wink:

To jest tak - dipy mamy płynne i proszkowe (pomijając bazę na której są stworzone i ich gęstości - dobry wcale nie musi być gęsty).

Płynne - do nich wrzucamy przynętę. Dip wnika z przynętę (przez absorpcję) nadając, przekazując jej swoje właściwości czyli aromat i smak. Taka przynęta wrzucona do wody oddaje stopniowo aromat w wodzie (czas oddawania zależy od długości dipowania, rodzaju przynęty, warunków w łowisku i "jakości" dipu). Tak w skrócie telegraficznym.

Proszkowe - służą do zewnętrznego aromatyzowania przynęty. Po prosu namaczamy przynętę i oblepiamy ją proszkiem, w wodzie proszek będzie miał formę galaretki, która w pobliżu przynęty stworzy "chmurkę" aromatu.

Boostery - są w formie płynnej, możemy je dodać do zanęty, możemy dopalić nim ziarna zanętowe czy kulki. Ma bardzo przydatną cechę - nie rozpuszcza materiałów PVA.

Liquidy, aromaty - mają za zadanie wzbogacić naszą zanętę czy to w formie ziaren czy zanęty sypkiej. Posiadają różną ilość wzmacniaczy i substancji stymulujących, przeważnie dosładzają i aromatyzują.

Aromaty są płynne i proszkowe - płynne łatwiej jest równomiernie rozprowadzić w zanęcie więc takie preferuje.

Tak w skrócie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaaa to już wszystko wiem nie można było tak odrazu

inteligentny młody człowieku to wszystko można wygooglać poświęcając na to zaledwie kilka minut - więc zamiast wyrażać jakieś uwagi, że nie od razu ci to podano na tacy powinieneś zdrapkowi podziękować, że poświęcił swój czas :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wypowiedzi zdrapka, dodałbym jeszcze żele, czyli formę pomiędzy płynem a proszkiem. Ze względu na gęstość penetrują przynętę słabiej niż dip, ale utrzymują się na jej powierzchni dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...
  • 4 months later...
Gość Shaft

Witam.

Jakie macie opinie na temat dipu Dynamite Baits'a ??

Głównie chodzi mi o Spice Tuna i Robin Red...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.