Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zapisanie do PZW, składki wpisowe itd.


kacper11

Rekomendowane odpowiedzi

Do 16 lat łowisz na terenie całego kraju na jedną składkę. Potem kupujesz tymczasowe/roczne składki na ten okręg w którym chcesz łowić. Możesz na 2 wędki teraz i po 16 roku życia.

Sprawdź jakie Twój okręg ma porozumienia, bo tam gdzie są to łowisz nadal na jedną składkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 287
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 5 weeks later...

Witam

Pytanie do oriętujących się w temacie , egzamin zdałem w 1982 , składki opłacałem do 1988 , od tamtej pory do dnia dzisiejszego miałem przerwe.

Przerwa 20-letnia , ale chciałem w przyszłym roku wrócić do wędkowania . Czy mam zdawać ponownie egzamin , czy nie jest to potrzebne i co mam dostarczyć do ponownego opłacenia karty.

Proszę o odpowiedz znających się na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty wędkarskiej nie opłacasz tylko składki członkowskie i wody pzw karta jest ważna cały czas. Pewnie będziesz musiał zapłacić wpisowe do koła i składki i to wszystko.Ja nie płace składek pzw nie należę do żadnego koła po prostu w pobliżu nie ma żadnych wód pzw. Mam tylko kartę bo jej posiadanie jest wymagane do wykupienia zezwoleń na jeziora gospodarstw rybackich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Tutaj są składki mojego okręgu http://www.opzw.bydgoszcz.pl/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=2&Itemid=39

Chciałbym się zapisać do PZW, z uwagi na jedno z jezior.

Czy pomógł by mi ktoś policzyć ile będę musiał zapłacić w 1 sezonie

za zapisanie się do pzw, i za te wszystkie składki które mnie dotyczą?

Chodzi o spinning z brzegu. Bez rzek górskich.

Nie mogę się w tym połapać.

1 lutego będę miał 16 urodziny, więc chyba najlepiej jak bym się wyrobił do nowego roku skorzystał z ulgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_barti_, Opłaty masz dwu częściowe ,jedna cześć za to że należysz do PZW ale po tej opłacie nie możesz jeszcze wędkować ,i druga na ochronę i zagospodarowanie wód,po opłaceniu tej drugiej możesz wędkować.

Spróbujmy policzyć

1]opłata egzaminacyjna ,dla młodzieży była zniesiona ,czyli 0

2]opłata tzw wpisowe i tu schody bo członek uczestnik płaci 12 a zwykły 25

3]oplata za legitymacje 5

4]opłata za członkostwo 29

5]Opłaty na ochronę i zagospodarowanie i tu podział na nizinę i pstrągowe

SKŁADKI ROCZNE 1/ pełna

190,-

SKŁADKA OKRĘGOWA PODSTAWOWA NA WODY OGÓLNIE DOSTĘPNE :

- wody krainy pstrąga i lipienia(górskie)

- wody nizinne 2/ odznaczeni srebrną lub złotą odznaką PZW, kobiety po ukończeniu 60 roku życia a mężczyźni po ukończeniu 65 roku życia

130,-

2 wędki zwykłe lub spinning z brzegu i z łodzi 3/ młodzieżowa*/

70,-

Czyli jak chcesz wędkować na nizinnych i tzw górskich to masz opłatę 70pln

Ale jak nie chcesz wędkować na wodach tzw górskich tylko nizinnych

SKŁADKA OKRĘGOWA NIZINNA NA WODY OGÓLNIE DOSTĘPNE :

- wody nizinne 2/ odznaczeni srebrną lub złotą odznaką PZW, kobiety po ukończeniu 60 roku życia a mężczyźni po ukończeniu 65 roku życia

120,-

2 wędki zwykłe lub spinning z brzegu i z łodzi Rezygnacja z wód ogólnie dostępnych krainy pstrąga i lipienia (górskich) 3/ młodzieżowa*/

60,-

Czyli płacisz 60pln

Zliczyć potrafisz albo pytaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne Maniek!!!

Niech Ci się to wynagrodzi w rybach :lol:

Teraz już wszystko wiem, nie byłem pewny jak to jest z tą opłatą za członkostwo, myślałem, że jest tylko opłata za wody nizinne (czy tam górskie). :mrgreen:

Pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam czy wie ktoś z was jakie porozumienia podpisało w tym roku PZW Skierniewice,dokładnie należę do okręgu w łowiczu.Szukałem ale nie mogę jako nigdzie znależć.Jeszcze jak by ktoś napisał jakie dopłaty i za co było by super :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie ma nigdzie dokładnego spisu, ale starałem się to pozbierać :mrgreen: Pański okręg (PZW skierniewice) na pewno ma podpisane porozumienie z:

- PZW legnica - odnośnie wędkowanie w legnicy zajrzyj tutaj http://www.pzw.org.pl/legnica/wiadomosci/1277/61/rejestry_polowow . Łowisz tam według ich zasad.

- PZW Piotrków trybunalski - odnośnie połowów zajrzyj tu http://www.pzw.org.pl/40/wiadomosci/24619/64/wykaz_porozumien_na_2010_rok . Wystarczy Pobrać odpowiedni załacznik tam wszystko jest

- PZW Łódź - pisze tylko ze oni doplacaja , ale nie pisze nic o waszych oplatach http://www.pzw.org.pl/pzw/wiadomosci/15550/64/porozumienia_2010

- PZW Częstochowa - http://www.pzw.org.pl/pzw/wiadomosci/24438/64/porozumienia_zawarte__okregami_na_2010_rok

- PZW kalisz - http://www.pzw.org.pl/pzw/wiadomosci/23905/64/porozumienia_miedzy_okregami_na_rok_2010

- PZW ciechanów - http://www.pzw.org.pl/pzw/wiadomosci/23813/64/porozumienia_miedzyokregowe_na_2010_rok

i jeszcze chyba z okręgiem do którego sam należę :mrgreen:

- PZW katowice - nasze okręgi miały podpisane porozumienie na wzajemne honorowanie składek w roku 2009. ale z tego co mi wiadomo zostało przedłużone i obowiazuje takze w 2010r.

Wiecej nie znalazlem, mam nadzieje ze cos pomogłem. Najlepiej prosze się przejść do Okręgu i poprosic o wiecej info.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez oplat lowisz w Okregu katowice (czyli u mnie), Ciechanów, kalisz, Czestochowa (ale tylko na wody nizinne, bez rzek), W okregu łódzkim chyba doplacasz 20 zlotych, w piotrkowie 30 złotych jesli sie nie myle, a w legnicy nie wiem. napewno w tych pierwszych lapiesz za darmo, pobierasz ino nasz rejestr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po pierwszym semestrze rezygnuję ze studiów i legitymację mam ważną do 31 marca. Czy jeśli zrobię opłaty przed końcem ważności legitymacji to będą ważne? Dwa razy w życiu miałem kontrolę, w tym policję i nikt nie żądał ode mnie legitymacji szkolnej/studenckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie żądał ode mnie legitymacji szkolnej/studenckiej.

Kiedyś robiłem opłatę w Lutym a szkołę zakończyłem czerwcu,i podczas kontroli we

wrześniu nikt nie żądał żadnej legitymacji,a zniżki obowiązują bo kto może wiedzieć że przerywasz naukę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quarion_Blass, taki numer powinien spokojnie przejść ...przez niedbałość :wink: , ale pamiętaj że kontrolujący w każdej chwili ma prawo zażądać dokumentu uprawniającego do tej ulgi..a wtedy leżysz kwiczysz i oczami świecisz :mrgreen:

Oczywiście w dawnych czasach ludzie kombinowali podbijając sobie chamsko legitke drobną monetą/orzełkiem, :mrgreen: {chodziło zwykle o uzyskanie ulg w środkach komunikacji} ale odradzam Ci takie praktyki bo za fałszowanie dokumentów grozi kara pozbawienie wolności od 3 miesięcy do lat 5 (art. 270 k.k.)

Napisałem o tym na wszelki wypadek :idea: gdybyś np. samodzielnie wpadł na 'genialny' pomysł przedłużenia sobie ważności dokumentu uprawniającego ulgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież będzie opłacał kiedy jeszcze legitymacja ważna a PZW to nie komunikacja miejska, oni miesięcznych nie sprzedają (mam na mysli znaczki do legitymacji ) hehe Więc jak kupi to rok z głowy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quarion_Blass, podpytam moją ulubioną panią z dziekanatu jak wróci z pracy do domu. Ale wstępna jej diagnoza jako przedstawiciela uczelni jest taka że z chwilą skreślenia z listy nie masz już zniżek.

Może Lesio coś tutaj pomoże bo jemu chyba najbliżej do interpretacji prawa :wink:

gdybyś np. samodzielnie wpadł na 'genialny' pomysł przedłużenia sobie ważności dokumentu uprawniającego ulgi.

W takim przypadku policja nie fatyguje się do dziekanatu bo z automatu pojawiają się tam służby co mają 3 literowe skróty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe Więc jak kupi to rok z głowy ;-)

to już zależ jacy ludzie bedą go kontrolować, :mrgreen: jak trafi np. na bystrzaka ze straży miejskiej ,mogą to zakwestionować.

jak dla mnie, w polskim realu ma 95% szans, że problemów w sezonie z tego tytułu miał nie będzie, a o legitymacje raczej nikt nie zapyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy w życiu miałem kontrolę, w tym policję i nikt nie żądał ode mnie legitymacji szkolnej/studenckiej.

I tym razem tez nikt nie zażąda od ciebie pokazania legitymacji upoważniającej do zniżek ,porostu strażnik tego nie musi . Decydującym o przyznaniu zniżki jest skarbnik koła i jemu musisz okazać legitymacje na podstawie której wydaje ci zniżkę lub nie .

Tylko to jest trochę śmieszne ,pytasz nas o to czy możesz nas oszukiwać ,mnie się wydaje że ja bym się wstydził , wszystko jestem w stanie zrozumieć ale czy to aż tak wielki dla ciebie wydatek ,jeśli chcesz to cie wspomogę finansowo o te parę złoty .

Ps a za kolegów mi bardzo wstyd. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.