Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zapisanie do PZW, składki wpisowe itd.


kacper11

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tu nie ma żadnego oszustwa!!! Po to są ulgi żeby z nich korzystać, żeby zachęcały. MA legitymacje i tyle. Oczywiście nie popieram tutaj pomysłu z odbiciem monety. U mnie w rejonie słabo jest z wędkowaniem młodzieży, mało kto płaci składki, a zasada jaka obowiązuje to C&R czyli Catch i Reklamówka, no ale przykład idzie od starszych. Problem jest o wiele wiekszy niż sama mentalna próba zaoszczędzenia paru groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 287
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jakby ktoś spytał o to, jak rozłożyć siatkę to też pomożecie? W końcu to forum.

Tak, ja pomogę (chociaż nie mam o tym pojęcia ale jest google), bo może ten ktoś ma swój staw i chce odłowić ryby! I co nie można mu pomóc? Niektórzy zbyt pochopnie oceniają zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie ma żadnego oszustwa!!! Po to są ulgi żeby z nich korzystać, żeby zachęcały. MA legitymacje i tyle

Jasne tu nie ma żadnego przestępstwa, dostał legitymację to niech korzysta całe 5 latek lub dożywotnio bo dostał to mu się należy,BRAWOOOOOO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roman gawlas, nikt nie mówi że całe 5 latek, ale teraz jak ma ważną to czemu nie, nikt mu nie zabroni. A tu chyba komuś niedługo będą przysługiwały zniżki dla emerytów? Te już dożywotnio... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma nas szanować, skoro sami siebie oszukujemy. :cry:

U mnie dokładnie przeglądają dokumenty.

Co do odpowiedzi na Twoje pytanie.

Cały sezon będziesz łowił bez uprawnień, czyli kłusował. ( od marca, a wątpię, abyś wędkował pod lodem albo na rzece o tym czasie. Kto łowi w zimę, to składki opłaca pod koniec grudnia, początek stycznia. )

Tak, możesz opłacić ulgowe składki, ale sa one ważne WRAZ Z DOKUMENTEM, KTÓRY TO POTWIERDZA. Łowisz legalnie do czasu posiadania ważnych dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem się dowiedzieć czy ulga będzie ważna i dowiedziałem się że ważna jest tylko z dokumentem, a to że nikt nie żądał ode mnie legitymacji znaczy że miałem po prostu szczęście. Ja nigdzie nie napisałem że chcę kogoś oszukać. Teraz jak już wszyscy odpisali, wiem że muszę wykupić pełną składkę. Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczegolnie ci starsi
bo młodemu trzeba pokazać że starszy wie lepiej ;)

temat ciekawy :) i porusza jeszcze jedną kwestie czemu np nie mogę korzystać z ulgi przez czas jaki mi przysługuje ?? np mogę bronic się we wrześniu a opłacam składki w lutym to czemu mam wykupywać pozwolenie nie ulgowe ? Z miłą chęcią bym później dopłacił proporcjonalnie na te 3 miesiące cała składkę no ale jak wiadomo prawo nie jest doskonałe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu chyba komuś niedługo będą przysługiwały zniżki dla emerytów? Te już dożywotnio...

To czy będą mi przysługiwały zniżki to już nie jest Twoją sprawą- to po pierwsze a po drugie skąd wiesz czy ich nie mam obecnie :?:

Ja wyraziłem swoje zdanie na ten temat nie zaczepiając nikogo po drodze, Ty natomiast robisz to w sposób chamski, korzystanie z ulg nie przysługujących jest łamaniem prawa i najzwyklejszym kłusownictwem, jeśli nawet dostanę tą zniżkę to na pewno nie wbrew prawu.

A odnośnie racji to powiem tyle - każdy ma swoją nawet głupiec i ignorant też ma swoją rację i na pewno nikt mu jej nie zabierze,tak że zważcie na słowa ubliżające innym, nieco starszym od Was- wy również dojdziecie do tego wieku, nawet nie wiecie jak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roman gawlas, hm, przyznaję że chamsko się zachowałem, za co chciałbym przeprosić, z tym łamaniem prawa to oczywiście nie popieram ale wiadomo jak jest w Pl, każdy stara się jak może żeby możnabyło taniej. Swoja droga jaka jest możliwość wykorzystania ulgi jeśli przysługuje ona np na 3 miesiące? Można to jakoś potem doliczyć i dopłacic czy musi to być całość? W dobie kryzysu uczniowie i studenci z pewnością zwracają na takie rzeczy uwagę.

Ps. Zdrowia i spełnienia wszelkich marzeń zwłaszcza tych wędkarskich dla Pana Romana, z okazji urodzin!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli ponton jest zarejestrowany do połowów wędkarskich to jest traktowany na równi z łodziami .Jest to normalny "środek pływający"

Nie wiem czy są jakieś dopłaty w twoim okręgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mam pytanie. Kartę zdałam w 2004r, do 2008 regularnie płaciłam. Chciałabym teraz zapłacić za 2010. Czy będę musiała opłacać 2008 i 2009? I czy będę musiała od nowa zdawać egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta wędkarska jest wydawana jedno razowo bez terminów i nie musisz nic zdawać a opłatre za zaległe lata nie ponosisz ponieważ nie wędkowałeś opłacasz na ten rok na który chcesz wędkować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta wędkarska jest wydawana jedno razowo bez terminów i nie musisz nic zdawać a opłatre za zaległe lata nie ponosisz ponieważ nie wędkowałeś opłacasz na ten rok na który chcesz wędkować
dokładnie .płacisz tylko powtórne wpisowe do PZW ,niewiem ile teraz jest ale więcej jak 40-50zł raczej nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.