Skocz do zawartości
tokarex pontony

wiosenne nęcenie karpi i jaki nr haczykTB do kulek 16mm


radzia16

Rekomendowane odpowiedzi

w tym roku chcę łowić karpie na kulki wczesniej w połowie maja . w wybrane i obsrewowane miejsce chce necic kulkami total scopex i koncentrat ryba 16 , oprucz tego do zestawów chce zaczepiać pva z pelletem ultrafish i total scopex 12mm , total scopex rozpuszcza się w około 1,5 godz. a pellet ultrafish około 6 godz. tak więc pellet scopex rozpuszcza się tworząc zapachową chmurę a pellet rybny zostaje.dipów oczywiście nie będę urzywał . co jeszcze do tego polecicie, może mniejsze kulki ? i czy zapachy scopex z rybą nie będą się gryzły odstraszając karpie. może jakieś źarna do tego ? jeszcze jedno pytanie, dotyczy ono haczyków tandembaits kture chcę kupić przez internet do kulek 16mm , nie miałem jeszcze haczyk€ow TB i nie wiem jaką mają wielkość . czy evolution nr 4 do kulek 16mm będą dobre? w lato z kulkami dosyć dobrze sobie radzę tylko wiosną nioe łapłem jeszce naz kulki dlatego proszę o pomoc .proszę o odpowiedź. z góry dziękuję!!!! wszystkich wędkarzy pozdrawiam !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
jedno pytanie, dotyczy ono haczyków tandembaits kture chcę kupić przez internet do kulek 16mm , nie miałem jeszcze haczyków TB i nie wiem jaką mają wielkość . czy evolution nr 4 do kulek 16mm będą dobre?

Haki TB nr 4 są porównywalne wielkością z nr 2 VMC

Oczywiście pisząc rozmiar mam na myśli nie długość trzonka itd.. lecz wielkość/szerokość

kolanka.

Używam czasami haków TB ale zwykle są to modele: Super Light oraz Demon Carp Hook.

Tak, Rozmiar 4 w przypadku TB dobrze komponuje się z kulkami 16 -18, natomiast do kulek 20-22 możesz stosować z powodzeniem hak nr 2.

w tym roku chcę łowić karpie na kulki wczesniej w połowie maja . w wybrane i obsrewowane miejsce chce necic kulkami total scopex i koncentrat ryba 16 , oprucz tego do zestawów chce zaczepiać pva z pelletem ultrafish i total scopex 12mm , total scopex rozpuszcza się w około 1,5 godz. a pellet ultrafish około 6 godz. tak więc pellet scopex rozpuszcza się tworząc zapachową chmurę a pellet rybny zostaje.dipów oczywiście nie będę urzywał . co jeszcze do tego polecicie, może mniejsze kulki ? i czy zapachy scopex z rybą nie będą się gryzły odstraszając karpie. może jakieś źarna do tego

Co do samej strategi nęcenia, można wróżyć i prorokować bo nie ma uniwersalnej procedury która choć trochę sprawdzi się na każdym łowisku.

Ja nie stosuje na swojej wodzie scopex bo u mnie jest mało skuteczny,

Natomiast z powodzeniem łowie na kulki i pelet czeskiej firmy Carp Devil Baits,

najczęściej jest to "słodka kukurydza" mają brudnożółty kolor i pachną miodem, lecz najważniejsze jest to że się sprawdzają.

Co do samego łączenia może lepiej scopex+ jakiś owoc np truskawka,

albo rybny połączyć z krabem?. Sam musisz to wywąchać. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy zapachy scopex z rybą nie będą się gryzły odstraszając karpie
O to zapytaj karpie :wink::smile: ,nie znając wody [nie wspomniałeś ] trudno wyrokować ,u mnie scopex się sprawdza ale nie każdej firmy.
może jakieś źarna do tego
nie piszesz o rybach jakie występują ,jakie populacje np.leszczy a to taki sam żarłok jak karp i do tego szybszy ,jeśli nie dasz osłony z ziarnka to leszcz wszystko wyje i karp szybko zniknie z łowiska.

Co do numeracji haczyków to nie wiem jakie ryby najczęściej polawiasz ,jak do 5kg to nr4 ok jak większe to nr4 może być za mały.Oczywiście mówię tu o haczykach TB.

najczęściej jest to "słodka kukurydza"
Ooo to jestem na topię :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Rozmiar 4 w przypadku TB dobrze komponuje się z kulkami 16 -18, natomiast do kulek 20-22 możesz stosować z powodzeniem hak nr 2.

4 zdecydowanie za mała do 18 ! 2 jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim łowisku jest średnia populacja leszcza za to bardzo duża karasia srebrzystego , karasie około 5-10 cm w lato na przynety zwierzęce nie dają spokoju!! karpie łowię w granicach 5-6 kg amury 6-8 kgale trafiaja się większe . co do zbiornika to jest on miejscami mocno zamulony około 50-70 cm mułu, w niekturych miejscach jest twardo maxymalna glebokość łowiska to 4,50m ,1\3 stawu to głebokość od 70 cm do170cm gdzie występują pojędyńcze kepy zielska- tak zwany płyciak obrośniy do okoła trzcina,s taw ma powieszchnię około 4 hektarów , występuje w nim duża ilość ochotki i innych smakołyków które ryby uwielbiają. jakie kulki i pellet do siatki pva ktura będzie przywiązana do zestawu polecili byście na wiosnę zamierzam łapać za 2 tygodnie i przed łapaniem oczywiście przynęcić 1-2 dni chcę zmieniać miejsca co okolo tydzień jeżeli w jednym nie ma rezultatu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jaik zaczynałem łapac na kulki mi tez tak się wydawalo że trzeba przynajmniej z tydzień ponecić . kolega łapał wczesniej od mnie na kulki na tym łowisku co ja i muwił że 2-3 dni wystarczy .ponęciłem 2 dni 3 usiadłem i złapałem 2 karpie jeden około 4 a drugi 4,5kg :o ale w tym miejscu potem już nic nie złapałem zmieniłem miejsce , to tez nic nie dało , zmieniłem miejsce i zapach kulek 2 dni necenia i i sa karpie 2-3 karpie i koniec znowau trzeba zmieniac miejsce i zapach kulek. :shock: tak jest co roku . po miesiącu znowu można łapać na te kulki co je zmoieniałem na inne ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.