Skocz do zawartości
tokarex pontony

Swingery


Rekomendowane odpowiedzi

jaki swinger wybrać ?

Jakich używacie ?

Mam problem z wyborem. Dobre na pewno sa swingery foxa ale ceny też... :cool:

Byly w sklepie Anacondy po 25 zl i podobno nie najgorsze, ale juz sie skonczyły :/

A 100 to ja na pewno nie dam za swinger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Mam dwa foxy i odpowiedniki Esoxa. Różnica jest taka że w Foxach dociążenie przesuwa się nico ciężej, a rolka o którą opiera się żyłka czasami potrafi się odpiąć podczas energicznego brania...Tak więc bierz Esoxy bo różnica w cenie nie jest warta różnicy w jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam zakupiłem swingery esoxa takie :http://allegro.pl/item361305829_swingery_esox_2szt_zimowy_bonus_cenowy_.html

może mi ktoś wytłumaczyć po krótce działanie tego cieżarka np.kiedy nie ma wiatru fal to cieżarek ma być jak najbliżej podpórki czy dobrze rozumiem i czy jeżeli zablisko jest cieżarek swingera to czy to przeszkadza rybą w braniach daje duży opór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisałeś;jak nie ma wiatru to ciężarek ma być przesunięty do podpórki ,natomiast jak jest wiatr albo łowisz na dużych odległościach to ciężarek powinien być maxymlnie przesunięty do przodu.Niektóre swingery mają dodatkowo naciąg sprężynowy co stosuje sie przy silnym wietrze lub przy extremalnych odległościach(łowienie z wywózki )

czy to przeszkadza rybą w braniach daje duży opór

małym rybom pewnie tak,swingery stosuje się przeważnie do łowienia na kulki proteinowe -karpia i amura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem swingery esoxa takie
Trochę badziewne i długo nie wytrzymają ,a swoją drogą strasznie drogo.
swingery stosuje się przeważnie do łowienia na kulki proteinowe -karpia i amura
Tak się tylko potocznie przyjęło,w zasadzie na każdą rybę większych rozmiarów można stosować ja np.stosuje na drapieżniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się tylko potocznie przyjęło,w zasadzie na każdą rybę większych rozmiarów można stosować ja np.stosuje na drapieżniki.

ja ostatnio połowiłem kilka zgrabnych węgorzy, a sygnalizacją brań były swingery, i zapewniam że im to było obojętnie co wisiało na żyłach :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...

sam nie lowie na wlosa ani nie posiadam elektroniczego sygnalizatora ale mojim zdniem jest potrzeben to urzadzenie a nazywa sie ono swinger.Moze na krotkie odleglosci nie jest tak potrzebny ale na dalsze jak najbardzie poniewaz reguluje to napiecie zylki co co jest bardzo wazne pamietaj ze montuje sie to za sygnalizatorem.Poczekaj niech sie wypowie moze ktos doswiadzczony. Jesli cos powiedzialem zle to prosze mnie poprawc a nie mowic cos glupiego hehe :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest swinger czyli taka bąbka na drucie/wskaźnik mechaniczny.montujesz go w miejscu połączenia podpórki z elektronicznym sygnalizatorem(wkładasz gwint sygnalizatora elektronicznego w dziurkę przy swingerze i nakręcasz podpórkę) po zażuceniu wędki kładziesz wędke na podpórkach ,podczepiasz swinger o żyłkę (ma być czerwonym do kołowrotka :wink: )napinasz zestaw,włączasz sygnalizator elektroniczny i czekasz na branie.

Proste jak budowa cepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie mam jeszcze pytania :

czy jak zarzucam dosć blisko zestaw to też musze stosować swinger oraz jak on jest czuły tzn czy mogę go stosowac jako dodatkowy wskazni przy " mniej delikatnych " braniach . Chodzi mi czy np taki swinger nie będzie za duży jak bedzie brał mi linek tzn bede wtedy widział branie czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja linów przy użyciu swingera nie łowiłem to nie wiem.Najmniejszą rybą jaką tym sposobem złowiłem był leszcz ok 30cm,ale na pewno jak zdejmiesz całkowicie ciężarki przy swingerze to branie zobaczysz.

ps do delikatnego łowienia z małych odległości lepsza jest bombka ,najlepiej samo wypinająca na sznureczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
ale chodziło mi o takie mini pokrętło znajdujące się pod diodą, czarny pręcik wystający na kilka mm
Te mini pokręteł ko służy do regulacji ścisku tych dwóch metalowych drucików ,tam gdzie wkładasz żyłkę ,rada moja jest taka aby nie kręcić nim zbyt często.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.