Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pisownia na forum


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Niedobra składnia

Szczególarz jak komisarz Przygoda. :lol:

Ale jak już wspominasz o poprawnej Polszczyźnie to sam dał byś przykład "kulturalnego" języka.

W innych kwestiach zgadzam się z Tobą. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ze posty w ktorych jest duzo bledow czyta sie zle.

Mnie czasami zdarzy sie napisac: mugl, ale to raczej pojedyncze przypadki.

Ale jesli chodzi o polskie ogonki to poprostu ich nie pisze(moze dlatego Jarosław ignoruje moje wiadomosci i posty :lol: ), i nie wydaje mi sie zeby to wplywalo jakos negatywnie na wartosc postow.

Oczywiscie jest to moje prywatne zdanie, wiem ze niektorzy moga sie nie zgodzic ze mna, ale w koncu od tego jest forum :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław, jesteś bardzo pedantyczny w swoich wypowiedziach i chodzi mi tu o styl ale głównie o treść.

Miło by było aby posty były pisane czytelnie i bez błędów /ja pewnie nie jestem tu wzorem :oops: / ale czy na forum wędkarskim nie chodzi o treść?

Lubię czytać wypowiedzi ludzi którzy mają wiedzę wędkarską popartą praktyką, miło też się czyta pytania i dociekania początkujących ale nie znoszę użytkowników-teoretyków którzy na rybach byli raz w życiu a starają się być autorytetami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zachwycony być nie mogę...

Niedobra składnia :lol: a podtytuł wziołem stąd http://pl.wiktionary.org/wiki/zajebisty łacznie z entymologią. To przecież język dzieci z podstawówki. :lol:

Niezależnie czy to język dzieci z podstawówki czy też osób dorosłych nie należy tego akceptować, a że za samo owe słowo, które zostało użyte w podtytule zdarzają się ciosy pałą pozwoliłam go sobie zmienić :twisted:

A pały nie będzie z tego względu, że zostało owe słowo wpisane w tytuł jak śmiem sądził w sposób groteskowy dla uwidocznienia istniejącego problemu na forum, aczkolwiek pojawić się ono w żadnym wypadku nie powinno :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znoszę użytkowników-teoretyków którzy na rybach byli raz w życiu a starają się być autorytetami.

Ja parę razy byłem, ale nie o tym. Nie byłem nigdy mocny z polskiego ale się przynajmniej starałem aby uszanować czytających. Ktoś to docenił :wink:

Jarosław napisał/a:

do Twoich postów nic dodać nic ująć.

Czuje odrobine sarkazmu

Nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madi wiedziała co zrobić. "Dzienki" :lol:

tzn Dziękuję. :wink:

Spox tzn. spoko :wink:

Sorki, ale ostatnio mam mało czasu, albo rano, albo całkiem wieczorem :???:

Ale i tak będę tutaj pracować :mrgreen::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieeeeedźdźdżiaaałem :oops: chiałem to poprawić ale już było za późno :evil:

A co ciężko do zielonego na priv napisać :?::lol:

A ja w końcu odkryłem i od paru dni używam Firefoxa jako przeglądarki, który od razu pod czas pisania sugeruje poprawki :wink:

Polecam bardzo fajna sprawa.

Mam od zawsze, czasem w pospiechu zdarzają się literówki, dzięki MF odklikuję błędny wyraz i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od zawsze, czasem w pospiechu zdarzają się literówki, dzięki MF odklikuję błędny wyraz i jest ok.

a ja będę chwaluś - nie robię błędów ortograficznych :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od zawsze, czasem w pospiechu zdarzają się literówki, dzięki MF odklikuję błędny wyraz i jest ok.

a ja będę chwaluś - nie robię błędów ortograficznych :mrgreen:

Ściemniacz z MF czy lizus :?::lol::lol:

P.S. Literówka to nie to samo co błąd ortograficzny, i proszę tu moda nie nerwić bo mod jutro do roboty musi spokojnie wstać :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież widać, że używam Opery :twisted:

No to lizus :twisted::lol::wink:

a mod nie idzie do pracy tylko do knajpy na pewno, jak znam moda :mrgreen:

No do pracy do knajpy, a co..... zapraszam od 10.00 do 00.00, a jak dłużej to liczę klientom za nadgodziny :mrgreen:

Wracamy do tematu no :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w końcu odkryłem i od paru dni używam Firefoxa jako przeglądarki, który od razu pod czas pisania sugeruje poprawki :wink:

Wspaniałe odkrycie!! :mrgreen: Firefox ma zaimplementowane sprawdzanie pisowni już chyba, od ponad roku.

Zresztą, nawet tu na forum padały sugestie dotyczące instalacji tej przeglądarki i to właśnie pod kątem automatycznego słownika.

Często piszesz na temat nowego serwisu..zastanawiam się czy jest tam możliwość dodania modułu sprawdzania pisowni..działającego niezależnie od przeglądarki, przed wysłaniem posta: dajesz podgląd, wtedy soft interpretuje znaczniki..pogrubienia cytaty..itd oraz przepuszcza treść przez słownik... i podkreśla ewidentne byki bądź słowa z poza słownika.

Wracając do tematu;

"Czystość ortograficzna": na minimalnym lecz w miarę przyzwoitym poziomie Tak!,

Puryzm, oraz uszczypliwe i przesadne uwagi,rozmydlające główny temat, Nie!

ps. Za bledy, nie powinny byc uznawane slowa w tresci postow, pisane za pomoca alfabetu lacinskiego, czyli z pominieciem polskich znakow diakrytycznych.

Mam na mysli polakow poza granicami itd.., ktorzy to nie maja mozliwosci (np. w firmie) zainstalowania polskiej klawiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego ta przychylność do poprawnej pisowni :roll: ,może matury was tak zmobilizowały :lol: ale dobrze że o tym wspominacie, bo po ilości błędów na forum to staczamy się po pochylni ,gdyby nie

używam Firefoxa jako przeglądarki,
już dawno bym zaprzestał pisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w końcu odkryłem i od paru dni używam Firefoxa jako przeglądarki, który od razu pod czas pisania sugeruje poprawki :wink:

Polecam bardzo fajna sprawa.

Korzystam z tej przeglądarki ale i tak zdarzają mi się błędy :wink: ale gdybym nie miał firefoxa to moje posty nie nadawały by się do pisania.Moim zdaniem bez sensu jest wytykać każdemu drobne literówki, ponieważ każdemu sie zdarzają.Na jakimś forum spotkałem się że za napisanie błędu ortograficznego dostaje się ostrzeżenie ale to mija się z celem dawanie ostrzeżenia za błąd ortograficzny. Co innego gdy ktoś piszę z takimi błędami że aż tekst nie nadaje się do czytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele przyjemniej czytam teksty poprawne m.in. po względem ortograficznym. Dbanie o w miarę poprawną polszczyznę chyba nic nie kosztuje, a swidczyć będzie jedynie pozytywnie o naszym forum.

Na posty pisane z błedami reagował będę łowieniem na trzy wędki :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.